Вправи лікувальної гімнастики при переломі шийки бедра

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Травма шийки бедра найчастіше зустрічається у похилому віці, коли відновлення здоров’я відбувається достатньо довго і складно. Внаслідок чого у людини починаються проблеми із самообслуговуванням, і їй потрібен тривалий постійний догляд. При переломі шийки бедра гімнастика та лікувальна фізкультура допоможуть відновити рухливість ноги, зменшити наслідки травми.

Підтримка рідних

Реабілітація

Відновлення після перелому шийки бедра проходить від трьох місяців до року у залежності від важкості травми і стану пацієнта. Якщо неправильно доглядати за хворим, він може навіть померти, так що постійно потрібно проводити відновлювальні заходи, щоб захистити організм від пролежнів, інфекції, тромбозу. Для цього над ліжком хворого закріплюється перекладина, щоб він міг самостійно повертатися і вставати, не задіюючи травмовану частину. Попри вправи на рух пацієнту потрібна дихальна гімнастика для насичення крові киснем і захисту від застійних явищ.

Починати реабілітацію слід не пізніше, як 12 днів після операції, в жодному випадку не можна нерухомо чекати, поки кістка зростеться. Програму лікування розробляє лікар, який спостерігає за пацієнтом і може передбачити подальший розвиток хвороби.

Травма

Після хірургічного втручання курс лікування складається з:

 • психологічної підтримки, щоб у пацієнта не почалися нервові розлади через постійне знаходження в ліжку;
 • дієти, яка направлена на наповнення організму кальцієм та вітамінами;
 • лікувальної фізкультури (ЛФК);
 • масажу для підтримку кровообігу і м’язового тонусу;
 • фізіотерапії;
 • курсу вправ, які допомагають повернути рухливість;
 • послаблення симптомів, хворому можуть призначити знеболюючі та заспокійливі препарати (і знеболюючі і заспокійливі ліки краще не приймати, вони мають багато побічних ефектів, особливо небезпечними є заспокійливі медикаменти).

Лікувальна гімнастика

Гімнастика при переломі шийки бедра дуже важлива, її програма розробляється лікуючим лікарем. З її допомогою:

 • відновлюється функція суглобів;
 • підвищується енергійність і настрій;
 • укріпляються м’язи;
 • покращується кровопостачання.

Усі вправи робляться з однаковим навантаженням на обидві ноги. Можна застосовувати еспандери, можна згинати й розгинати пальці, рухати головою, плечовим поясом, головне, щоб тренування не приносили болі й сильного дискомфорту. Вихідне положення підбирається індивідуально.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Тренування лежачи на спині

Багато рухів можна виконувати прямо з положення лежачи, навіть при безопераційному лікуванні перелому шийки стегна. Гімнастика не вимагає особливих зусиль, але, у той же час, надають хорошу допомогу у видужанні. Розглянемо приклади таких занять:

 1. Права рука ставиться на груди, ліва – на живіт, який при цьому надувається на вдиху, а потім повільно розслаблюється при видиху, повторюється 4 рази.
 2. Упор на лікті, грудна клітка трохи піднята на вдиху, потім на видиху тіло опускається на постіль.
 3. Руки по швах, п’яти тягнуться, носки на себе, кисті підводяться до плечей. Далі повернутися у вихідне положення й повторити.
 4. Робиться упор на стопу зігнутої здоровішої ноги, друга ж згинається під кутом 45 градусів, з упором на лікті, таз піднімається на вдиху й знову опускається на видиху.

Тренування стоячи

Виконання вправ з положення стоячи дозволяється на самих пізніх етапах видужання, з моменту практично повного відновлення стегнового суглоба. При такій травмі час для переходу на таке вихідне положення підбирається індивідуально, при спостереженні за станом пацієнта. Декілька варіантів вправ, які може запропонувати лікар:

 • ноги ставляться по ширині плечей, руки зігнуті, сперті на пояс; виконуються обережні повороти корпуса праворуч і ліворуч;
 • робиться нахил, пацієнт намагається на видиху діставати по черзі кожною рукою до протилежної ступні;
 • ноги на ширині плечей, при вдиху прямі руки піднімаються в сторони, на видиху знову опускаються.

Виконувати слід в міру можливості, щоб не приносити собі біль і дискомфорт. Згодом кількість повторень сягати біля 10 разів.

Оздоровчий масаж

Щоб стегнова кістка як можна швидше отримала свої нормальні функції, для скорочення часу реабілітації добре допомагає спеціальний масаж. Він дуже важливий для нормальної циркуляції крові й лімфи, однак не варто винаходити курс лікування самостійно, для цього є спеціально навчені люди.

З найпершого дня травми конче потрібно масувати здоровішу кінцівку, а в тих, кого поклали на кістякову витяжку, потрібно масажувати й травмовану частину погладжуваннями й розтираннями. Спершу час процедури становить близько 15 хвилин для здорової й удвічі менше — для хворої ноги. Тривалість і інтенсивність масажу зростає в процесі видужання, важливо, щоб пацієнт не почував болі й неприємних відчуттів.

Також корисно знати ще деякі речі, особливо про догляд хворого при переломі шийки стегна в людей похилого віку. Для профілактики пролежнів надто важливо постійно змінювати позу лежачого. Важливо опікуватися шкірою й м’язами (підтримувати м’язи у тонусі, роблячи вправи), потрібно регулярно обмивати хворого, обробляти присипкою. Можна придбати спеціальну противопролежневу установку або ж спорудити самим, використовуючи скручені рушники й мішечки. Щоб не було пролежнів, можна мити хворого сумішшю шампуні і горівки (або спирту) — на 0,5 літра шампуні — 100 грамів горівки чи 50 грамів спирту.

Навіть після виписки з лікарні необхідно продовжувати займатися гімнастикою й нескладними навантаженнями — потроху ходити, хоч із ходунками, але ходити, навантажувати організм, щоб уникнути ускладнень (якщо постійно лежати або мало рухатися, можна серйозно занедужати, причому різними хворобами, у тому числі небезпечними для життя). Травмована нога може ще довго приносити дискомфорт, але це поправимо, якщо уважно ставитися до свого здоров’я.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию