Вправи лікувальної гімнастики та лікувальної фізкультури при пієлонефриті

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Пієлонефрит — небезпечне захворювання, його лікують з допомогою антибіотиків. Під час загострення хвороби заняття лікувальною фізкультурою заборонені. Якщо стан покращується, можна займатися лікувальною гімнастикою та ЛФК.

Біг

Функції і будова нирок

Нирки — це парний життєво важливий орган, що виконує в організмі людини ряд ключових функцій. Нирки виводять шкідливі речовини, рідини і солі з організму, регулюють водний обмін, а також підтримують рівень кров’яного тиску.

Кожна нирка покрита капсулою і включає: паренихму, систему накопичення і виділення сечі. Пареніхма нирки являє собою сукупність зовнішнього шару (кіркова речовина) і внутрішнього шару (мозкова речовина). Накопичення і виведення сечі можна умовно представити у вигляді ланцюжка: Малі ниркові чашечки – велика ниркова чашечка – ниркова балія – сечовід – сечовий міхур.

Причини виникнення пієлонефриту

Пієлонефрит-це запалення ниркових мисок бактеріальної природи. Ризик захворіти пієлонефритом підвищується в осіб, які страждають на сечокам’яну хворобу, порушенням прохідності сечовивідних шляхів, цукровим діабетом та іншими захворюваннями. І, звичайно ж, ослаблений імунітет дає можливість розвинутися захворювання в повній мірі. Бактерій, що викликають дане захворювання, дуже багато, серед них кишкова паличка, стафілококи, ентерококи і багато інших. Вони можуть потрапити в нирки висхідним шляхом (з сечового міхура), а також гематогенним шляхом, тобто джерелом інфекції може стати будь-який інфікований орган, і навіть каріозні зуби.

Пієлонефрит може приймати гостру і хронічну форми. Також, в залежності від того вражена одна або обидві нирки, захворювання буває одно — або двостороннім.

Фізичні вправи

Лікування цієї недуги Комплексне. Провідну роль відіграє антибактеріальна терапія (антибіотики). Рекомендують пити велику кількість води і соків. Вода при цьому виводить бактерії з організму, а соки насичують його вітаміном С, який зміцнює імунітет. Важливе значення в лікуванні пієлонефриту займає фізична активність пацієнта. При гострій формі захворювання фізичні вправи протипоказані. Коли ж стан хворого стабілізувався, то до лікування можна підключати ЛФК. Лікувальна фізкультура благотворно впливає як на весь організм, так і на хворий орган, адже спорт в помірних кількостях – це невід’ємна частина лікування багатьох хвороб.

Що ж дає виконання фізичних вправ при лікуванні пієлонефриту?

* Нормалізуються обмінні процеси.

* Поліпшується кровообіг у всіх органах, в тому числі і в нирках.

* Активізуються захисні сили організму.

* Підвищується тонус.

* Зміцнюються різні групи м’язів.

При призначенні курсу ЛФК необхідно звертати увагу на наявність у хворого супутніх захворювань, а також робити акцент на тому, що навантаження слід виконувати дозовано, чергуючи час занять і відпочинку.

Серед загальних рекомендацій з фізичних вправ при лікуванні пієлонефриту можна виділити ходьбу, прогулянки по місцевості зі змінним рельєфом, плавання, ходьбу на лижах, їзду на велосипеді. Разом з цим важливо відзначити, що комплекси вправ, розроблені для лікування цієї недуги, не припускають навантажень на м’язи живота і на поперек.

Для того, щоб уникнути небажаних наслідків, перед початком виконання вправ доцільно виміряти пульс і тиск. Необхідно звернути увагу на те, що всі вправи виконуються без різких рухів і ривків.

Нижче представлений рекомендований комплекс вправ, кожне з яких необхідно виконувати по 3-5 разів, синхронізуючи руху з вдихом і видихом.

Вправи починаємо виконувати, перебуваючи в положенні стоячи.

Вправа 1. Руки піднімаємо через сторони вгору, потім присідаємо, обхоплюючи руками стегна під колінами. Повертаємося у вихідне положення.

Вправа 2. Руки опускаємо уздовж тіла, а ноги маємо поруч один з одним. Праву ногу згинаємо в коліні і піднімаємо у напрямку до грудей. Одночасно піднімаємо ліву руку в сторону під кутом 90 градусом до положення тіла. Повертаємося у вихідне положення. Вправу повторити з лівою ногою і правою рукою.

Вправа 3. Для виконання цієї вправи знадобиться стілець для додаткової опори. Спираємося об стілець і піднімаємо ногу під прямим кутом в сторону. Потім повертаємо ногу назад. Те ж саме виконуємо з іншою ногою. Це ж вправу можна виконувати трохи інакше, тобто ногу піднімаємо не в сторону, а назад, і по можливості вище.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправа 4. Ноги ставимо на ширині плечей, руки кладемо на пояс. Виконуємо обертальні рухи тазом спочатку в одну сторону, потім в іншу.

Вправа 5. Рукою дотягнутися до протилежної стопи, піднятися і відвести руку назад, подивитися на неї. Повторити вправу на іншу руку.

Вправа 6. Ця вправа всім відомо під назвою «Ластівка». Стоїмо одній нозі, і, відвівши іншу ногу назад, намагаємося утримати рівновагу.

Наступні вправи виконуються з положення сидячи.

Вправа 7. Руки опускаємо уздовж тіла, ноги випрямляє і трохи розводимо в сторони. Виконуємо нахили по черзі до кожної ноги.

Вправа 8. Сидимо на стільці, ноги зігнути в колінах і по черзі коліном намагаємося дотягнутися до грудей.

Вправа 9. Не встаючи зі стільця після попередньої вправи, повертаємося і тримаємося рукою за спинку стільця. Рукою необхідно відчути опору і потім здійснюємо нахили тулубом до колін.

Тепер необхідно прийняти колінно-кистьове положення.

Вправа 10. Одну руку тягнемо вперед, потім повертаємося у вихідне положення. Аналогічно робимо з іншою рукою.

Вправа 11. Одночасно піднімаємо ліву руку і праву ногу, потім опускаємо і повторюємо аналогічну дію з правою рукою і лівою ногою.

Вправа 12. Ногою креслимо навколо себе коло, намагаємося дістати настільки далеко, наскільки це можливо. Виконуємо вправу спочатку правою, потім лівою ногою.

Вправа 13. Руку піднімаємо вгору, подивитися на руку і далі повертаємося у вихідне положення.

А тепер переходимо до вправ, які виконуються з положення лежачи.

Вправа 14. Спочатку лягаємо на правий бік і, зігнувши ноги в колінах, максимально наближаємо їх до грудей. Робимо глибокий вдих, на видиху ліву ногу відводимо назад. Далі нога повертається в початкове положення. Аналогічно повторюємо вправу, лежачи на лівому боці.

Вправа 15. Лягаємо на спину і кладемо руки під голову. Коліна зігнути і необхідно їх нахиляти таким чином, щоб торкнутися підлоги. Руки при цьому від підлоги відривати не можна.

Вправа 16. Залишаючись на спині, лікоть правої руки тягнемо до коліна лівої ноги, після повертаємося назад. Слід повторити з лівою рукою і правою ногою.

Вправа 17. Лежимо як і раніше на спині, руки розводимо в сторони, ноги випрямлені і зімкнуті. Повертаємо корпус вліво, праву долоню кладемо на ліву. Потім повертаємо корпус вправо і ліву долоню кладемо на праву.

Вправа 18. Тепер повертаємося на живіт. У такому положенні праву ногу відводимо в сторону, далі заводимо її за ліву і намагаємося торкнутися підлоги. Після цього ногу знову відводимо в сторону. Те ж саме повторюємо з лівою ногою.

Вправа 19. Лежачи на животі, нога згинається і коліном ковзає в сторону відповідного ліктя. Після цього приймаємо початкове положення. Повторюємо аналогічно і з іншою ногою.

Слід пам’ятати, що в фізичних вправах важлива систематичність, необхідно виконувати вправи кожен день, приділяючи цьому 30 – 40 хвилин.

На закінчення, хотілося б нагадати відому істину, що захворювання легше запобігти, ніж його лікувати. Необхідно направити всі зусилля на профілактику, виходячи з чого, можна дати такі поради:

  1. Дотримуйтесь режиму дня і висипайтеся. Це допоможе зміцнити захисні сили організму.
  2. Зведіть до мінімуму ситуації, в яких можливе переохолодження.
  3. Своєчасне лікуйте всі інфекції, щоб уникнути їх потрапляння в інші органи.
  4. Зміцнюйте імунітет щоденними прогулянками на свіжому повітрі і правильним харчуванням.

При захворюванні пієлонефритом прогноз, як правило, сприятливий. Лікування обов’язково принесе позитивні результати, за умови уважного ставлення до свого здоров’я і дотриманні призначень лікаря.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию