Вправи лікувальної гімнастики та лікувальної фізкультури при розсіяному склерозі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Розсіяний склероз — аутоімунне захворювання, яке характеризується руйнуванням мієлінової оболонки нервових волокон. Внаслідок цього порушується передача нервових імпульсів. Патологія найчастіше діагностується у жінок з 18 до 50 років. Хвороба розвивається внаслідок стресових ситуацій, проблем із сном, фізичної та психологічної перевтоми. З допомогою нервової фізкультури можна прискорити одужання.

Прогулянка

Опис патології

Симптоматика хвороби залежить від місця ушкодження нервових волокон. Практично завжди пацієнти відзначають погіршення зору, проблеми з мовою та координацією. Першими ознаками патолооії є:

 • швидка втома;
 • роздвоєння в очах;
 • порушення зору;
 • порушення ходи;
 • порушення тепературної та дотикової чутливості.

Вказані симптоми через деякий час зникають і настає період ремісії. У зв’язку з цим хворі у більшості випадків не підозрюють прогресування розсіяного склероза.

Лікування патології проводиться медикаментами, які придушують діяльність імунних клітин. Стан хворого покращується з допомогою лікувальної фізкультури, яка спрямована на зміцнення м’язів і підтримку рівновагу через виконання точних вправ.

Нерв

 

Основні правила заняття лікувальною фізкультурою

Фізичні тренування проводяться тричі на день, їх тривалість не повинна перевищувати 15 — 20 хвили. Комплекс підбирають з урахуванням симптомів. Основні рекомендації у випадках, коли допускається лікувальна фізкультура при розсіяному склерозі, полягають у наступних порадах:

 1. Періоди активної роботи повинні чергуватися з відпочинком.
 2. На гімнастичних тренуваннях нагрузку та інтенсивність слід збільшувати поступово.
 3. Навіть при незначній втомі заняття припиняють.
 4. Під час тренувань задіюються всі групи м’язів.
 5. Дихання повинно залишатися рівним і спокійним. Будь-які дії роблять під час вдиху, у вихідну позицію повертаються на видисі.
 6. Больові відчуття під час занять сигналізують про те, що подальші дії потрібно припинити.

Починати ЛФК при розсіяному склерозі краще під контролем фізіотерапевта. Після виключення недопустимих вправ, якіі приносять дискомфорт, дозволяється переходити до самостійних занять. В комплекс обов’язково включають рухи на координацію та рівновагу.

Вправи

Вправи стоячи

При виконанні цього комплексу ноги знаходяться на ширині плечей. Вправи рекомендується виконувати 4 — 8 разів. При розсіяному склерозі роблять нахили голови вперед, назад і в сторони, потім переходять до нахилів та поворотів тулубу. Після цього завдання ускладнюють, і під час нагинання вперед пацієнт повинет руками дотягнутися до підлоги, після чого повернутися у вихідне положення.

Наступний рух — розвести руки в сторони під час вдиху з опусканням рук на видисі.

Корисні при вказаній хворобі:

 • випади вперед по черзі на кожну ногу;
 • присідання з переносом маси тіла в сторону, спираючись на зігнуту ногу;
 • випади в сторони.

Лікувальна гімнастика при розсіяному склерозі включає рухи в положенні стоячи на одному коліні. Інше коліно і протилежна рука не повинні торкатися підлоги. Така вправа покращує рівновагу.

Рассеяный склероз — это болезнь, требующая ежедневных физических усилий, если упорно тренироваться, можно вести обычный способ жизни, через некоторое время после начала тренировок даже можно будет заниматься обычным спортом, а не только лечебной гимнастикой.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Велосипед

Вправи лежачи на спині

Комплекс рекомендується виконувати на твердій поверні. При розсіяному склерозі дозволяється виконувати вправу 5 разів.

В позиції лежачи руки можуть бути в декількох положеннях. Якщо вони знаходяться під головою, виконують вправу «велосипед». При цьому важливо, щоби рухи виконувалися кожною ногою по черзі.

Ефективними тренуваннями в позиції лежачи при РС (розсіяному склерозі) вважаються:

 1. Нахили колін в сторони. Важливо, щоби плечі і таз не відривалися від підлоги.
 2. Підйом тазу при зігнутих колінах.
 3. Підйоми витягнутих рук. Це завдання може виконуватися за допомогою гімнастичної палки.
 4. Зігнувши ноги, по черзі притягують коліно до грудей.
 5. Відведення в сторони руки і протилежної ноги. Дуже важливо в момент виконання контролювати, щоби руки і ноги пересувалися по підлозі.

Для виконання більш складної вправи при розсіяному склерозі потрібен круглий предмет. Взявши його в праву руку, шляхом руху по підлозі предмет над головою передають в іншу руку. Після цього згинають праву ногу і переносять предмет над коліном з лівої руки в праву. Вправу повторюють 4 рази, після чого виконують у зворотньому напрямку.

Якщо попередній варіант вправи викликає у пацієнта труднощі, рекомендують виконувати вправу «книжка». Для цього одну руку відривають від підлоги, після чого кладуть її долоню на другу руку. Користь для організму полягає у стимуляції кровообігу завдяки скручуванню хребта.

Сім'я

Тренування сидячи

Найпростіша вправа цієї категорії — плавне сідання на стільчик. Ускладнюють завдання при розміщення рук на колінах. Не слід спиратися руками на стільчик при вставанні.

В положенні сидячи допускається підняття рук. Медики рекомендують виконувати нахили в сторони, вперед і назад. При цьому руки повинні скользитии по поверхні. Погляд під час тренування слід тримати прямо, забороняється відкидувати голову назад.

Корисно також при виконанні комплексу в позиції сидячи взяти палку і скользити по ній руками в напрямку до її центру. Важлива умова, при якому буде позитивний результат терапії — тримати руки витягнутими.

Використання тренажерів

При розсіяному склерозі добрий результат показують тренування, які проводяться на шведській стінці. Вона може служити опорою при виконанні вправ з позиції стоячи. Попри це, шведська стінка полегшує присідання і прогини. Розсіяний склероз може і не відступить повністью, але його прояви можна звести до мінімуму, якщо займатися щоденно.

Рекомендовані фізичні вправи:

 1. Поставивши перед шведською стінкою стільчик і взявшись рукою за перекладину, потрібно присісти, не відриваючи рук.
 2. Праву ногу ставлять на нижню сходинку, після чого роблять крок вниз цією ж ногою.

За допомогою фізичних тренувань полегшується життя хворому розсіяним склерозом. Потрібно проконсультуватися з лікарем відносно комплексу вправ і харчування. Щоби прискорити лікування, потрібно комбінувати лікувальну гімнастику із заняттями на тренажерах, плаванням, пішими прогулянками. Потрібно активніше рухати ногами, можна непоспішаючи кататися на триколісному велосипеді або на веломобілі. Розсіяний склероз перестане прогресувати, якщо вести активний спосіб життя, правильно харчуватися.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию