Вправи лікувальної гімнастики при тромбофлебіті ніг

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Тромбофлебіт нижніх кінцівок, або варикозне розширення глибоких вен — достатньо розповсюджене захворювання, яке характеризується запальним процесом у венозних стінках з утворенням всередині тромбів і подальшій закупорці судини. Лікування даної патології є дуже важливим, воно допомагає людині не тільки зберегти свою активність, але й уникнути виникнення серйозних ускладнень, які можуть призвести до інвалідності. Важливе місце у лікуванні і реабілітаційному процесі займає лікувальна гімнастика при тромбофлебіті нихніх кінцівок.

Тренажерний зал

Лікування захворювання

Існує багато причини виникнення патології: сидячий спосіб життя, мала фізична активність, інфекції, травми судин, зміни у складі крові, а також висока згортуваність крові, спадкова схильність до утворення тромбів. Всі ці фактори вимагають особливого контролю з боку пацієнта та лікаря, який призначає терапію.

Принципами лікування цього захворювання є:

 • вживання протизапальних препаратів;
 • підвищене положення пошкоджених кінцівок;
 • призначення мазей, які покращують кровоток;
 • теплі компреси на уражені ділянки;
 • еластичне бинтування ніг.

Захворювання

Займатися лікувальною гімнастикою при тромбофлебіті ніг потрібно обов’язково, лікувальна фізкультура є однією з основних етапів терапії хвороби, які приводять до покращення стану пацієнта і дозволяє уникнути виникнення нових уражених хворобою ділянок.

Лікувальна фізкультура при даній хворобі є важливою складовою, яка відіграє велику роль у повноцінному одужанні організма людини. Користь гімнастики:

 • запобігає виникненню нових ділянок, уражених хворобою№
 • допомагає  запобігти виникненню тромбоемболії легеневої артерії;
 • сприяє покращенню кровопостачання в ураженій частині;
 • допомогає запобігти виникненню посттромбофлебічного синдрому;
 • зниження ризику виникнення серйозних ускладнень.

Протипоказання

Лікувальні гімнастичні вправи при захворюваннях вен на ногах повинні виконуватися у бережному режимі. Крім того, існують протипоказання, які обмежують коло осіб, яких допускають до заняьт ЛФК при цій патології. Протипоказання до занять гімнастикою при тромбофлебітах:

 • пацієнти, які знаходяться у важкоум стані або ті, які мають посттромбофлебічний синдром;
 • підвищена температура тіла в пацієнта;
 • ускладнення після основного лікувального процесу;
 • кровотеча з розширених судин;
 • ранній післяопераційний період (1 — 2 діб після хірургічного втручання).

Ці протипоказання вимагають додаткових заходів, які повинні призвести до покращення загального стану пацієнта. Після покращення допустимого стану хворого, гімнастику можна виконувати згідно із призначеннями спеціаліста.

Вправи

Правила занять

Всі тренування, у тому числі при тромбофлебітах, мають правила, необхідні для правльного розподілу ваги на організмі людини. Це необхідно для того, щоби хворий оптимально нагружав свій організм, щоб уникнути погіршення стану хворого і ускладнень. Основні правила гімнастики при тромбофлебітах:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 1. Основним правилом на заняттях є постійний контроль з боку спеціаліста, а також призначення вправ лікарем. Це дозволить правильно дозувати навантаження на ноги, щоб тренування проходили ефективно для найшвидшого одуження пацієнта, а також попередження ускладнень.
 2. Вправи не повинні викликати перенапруження м’язів. На початковому етапі ЛФК призначається низька нагрузка на пошкоджені кінцівки. Починати зарядку слід з простих завдань, які не вимагають великих енергозатрат і великих навантажень на пошкоджені судини. Вправи рекомендується виконувати короткими підходами декілька разів на день.
 3. При проведенні гімнастичних завдань, необхідно пам’ятати, що при тромбофлебітах категорично забороняється проводити масажуючі рухи, – це загрожує відриванням тромбу від стінки посудини, виникненні серйозних наслідків.
 4. Навантаження повинно збільшуватися в міру того, як відбувається зменшення болючих відчуттів і звикання м’язів до отриманої нагрузки.
 5. Усі фізичні вправи повинні виконуватися в комфортному для пацієнта одязі, що сковує рухів.
 6. Тренування слід виконувати в умовах якісного бинтування ушкоджених ділянок ніг.
 7. Дотримання даних правил сприяє швидкому відновленню кровообігу, зниженню ризику ускладнень, пов’язаних з можливим відривом тромбу.

Тренування

Вправи

Комплекс вправ, дозволених при тромбофлебітах нижніх кінцівок

При цій патології пацієнтам показані такі плавання в басейні, легка зарядка. Ці тренування несуть мінімальний, поступовий вплив на організм, не вимагають різких і інтенсивних рухів, заборонених при даної патологи, сприяють швидкому звиканню організму до навантаження, яке спричиняють ці прості тренування.

До спортивних занять, дозволених при захворюванні, відносяться:

 1. Дозована ходьба з високим підніманням колін і розмахом руками. Виконується в середньому біля 100 кроків. При цьому рекомендується повільне глибоке дихання, вдих носом, а видих ротом.
 2. Біг у середньому або повільному темпі на короткі дистанції.

Лежачи

Вправи в положенні лежачи:

 1. Ноги й руки прямо, згинати ноги напрямку до підборіддя. Виконати близько 10-15 разів.
 2. Підняти прямі ноги вверх, затриматися в даному положенні на кілька секунд. Кількість- 5-10 разів.
 3. «Велосипед» — виконується лежачи на спині, руки — паралельно тулубу. По черзі згинаючи й розгинаючи ноги в колінах, робити кругові рухи, як при їзді на велосипеді. Час виконання — півхвилини.
 4. Згинання й кругові рухи стіп. Виконувати протягом півхвилини.
 5. Поперемінно згинати й розгинати ноги в колінах, притискаючи їх до живота. Виконується 5-15 разів на кожну ногу.
 6. Лежачи на боці, піднімати пряму ногу нагору, близько 10 разів, потім перевернутися на інший бік, повторити вправу на іншу ногу.

Вправи в положенні сидячи

Важливо пам’ятати, що вправи в сидячому положенні повинні виконуватися з піднятими ногами, щоб якнайбільше зменшити вплив на ноги:

 1. Притиснувши ноги одна до одної, виконати ковзаючі рухи по підлозі ступнями на вісдань, рівну довжині ступні. Повторити 10-15 разів.
 2. Опиратися на п’ятки з наступним розслабленням м’язів – 10-15 разів.
 3. Сидячи, підняти ноги на носочки, при цьому корпус тіла нахилити вперед і зробити навантаження на пальці ніг, затриматися в положенні на 10 секунд, потім розслабитися.
 4. Робити кругові рухи стопою, спочатку по черзі, потім обома стопами разом – 10-15 разів за один підхід. Можна повторювати декілька разів, відпочиваючи між підходами.

На тренуваннях складність вправ потрібно поступово нарощувати — від найлегших до складніших. Вправи не повинні бути надто складними і не повинні приносити дискомфорт.

Заборонені рухи

При тромбофлебітах вен нижніх кінцівок існують заборонені вправи:

 • пробіжки у швидкому темпі, на тривалі дистанції;
 • будь-яякі стрибки;
 • різкі, глибокі присідання;
 • силові вправи (із застосуванням гантелів, силових тренажерів).

Після проведення показаного комплексу тренування, рекомендується зробити контрастне обливання ніг теплою й прохолодною водою поперемінно – це дозволить збільшити приплив крові до ніг і розслабити м’язи поле перенесених навантажень.

Важливо пам’ятати, що вправи повинні виконуватися регулярно, тоді вони принесуть несуть позитивний результат. Поряд з помірними навантаженнями, позитивний ефект при лікуванні хвороби вен несе раціональне харчування з обмеженням солоної й жирної їжі.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию