Вправи лікувальної гімнастики та ЛФК при зміщенні хребців поперекового відділу

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Cпонділолістез — патологія, при якій відбувається горизонтальне зміщення хребців, переважно у поперековій зоні. Іноді патологія зустрічається в районі шиї. Гімнастика при зміщенні хребців поперекового відділу відновлює правильне розміщення порушених егментів, стабілізує кровообіг, усуває біль.

Тренажер

Методи лікування

Захворювання виявляють різними інструментами — комплексним обстеженням, рентгентом, магнітно-резонансною томографію, комп’ютерною діагностикою. Терапевтичну програму складають:

 • лікування медикаментами — короткий курс нестероїдних препаратів;
 • фізіотерапевтичні процедури — усувають запалення нервів, стимулюють м’язи;
 • ортопедична коренція — використання індивідуального корсету (корсет одягати небажано, оскільки він приводить до зниження м’язового тонусу);
 • вправи лікувальної гімнастики;
 • прогресуюче захворювання не виключає хірургічного втручання, хоча робити операцію небажано, якщо є шанс лікування за допомогою лікувальної гімнастики.

Гімнастика при спондилолістезі поперекового відділу хребта — це лікувальний комплекс вправ для формування розвинутого м’язового корсету. Комплекс лікувальної гімнастики складають індивідуально з урахуванням причин, важкості захворювання, віку пацієнта.

Головний принцип вправ грунтується на реставрації кровообігу у пошкодженому віділі хребта. Користь гімнастики при спондилолістезі:

 1. Розвантаження м’язів. Сприяє усуненню болі, ослабленню симптопів запалення.
 2. Відновлення кровопостачання. Відбувається стимулювання мікроциркуляції крові, покращується відтік крові, покращуються обмінні поцеси.
 3. Усунення болі. Регулярні вправи усувають больовий синдром при спондилолістезі поперекового відділу хребта.

Захворювання

Рекомендації

Лікувальні вправи — додатковий засіб терапії. Вони мають позитивний вплив на хребетний стовбур. Показанням для застосування гімнастики при зміщенні хребців поперекового відділу є, перш за все, діагностика захворювання. ЛФК проводять у будь-якому віці. Особливо лікувальна фізкультура ефективна як засіб профілактики при зміщенні хребців поперекового, грудного відділів. Фізичне навантаження зміцнює не тільки м’язи, хребет, але і весь організм людини. Правила проведення тренувань:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 • рухи виконують повільно, плавно — заборонені різкі повороти, нахили, обертання;
 • починають комплекс гімнастики розминкою, закінчують розслабляючим масажем;
 • при появі гострої болі у хребті лікувальну гімнастику припиняють.

Часто комплекси ЛФК проводяться у медичних закладах. Вони бувають колективними та індивідуальними. Займається організацією тренувань інструктор з лікувальної фізкультури або лікуючий лікар.

 

Вправи по початковій формі захворювання

На початковій стадії спондилолістезу роблять наступні нескладні вправи ЛФК при зміщенні хребців поперекового відділу:

 1. Самовитягнення хребта — лятги на спину. Руки підняти вверх. Живіт втягнути в себе. Потягнутися головою і стопами у протилежні сторони, збегіраючи спину рівною.
 2. Скорочення мускулатури — лежачи на спині, руки витягнути вздовж тіла. Стиснути пальці в кулак. Максимально напружувати м’язи ніг, преса і спин протягом 15 секунд.
 3. Перекат — зігнути праву ногу. На видоху перегнути ногу через тулуб, намагаючись дістати підлоги. Протилежною рукою потрібно притримувати коліно, скручуємося у поперековому відділі. На видоху повертаємося у вихідне положення. Скручення відбуваєтсья за рахунок важеля «коліно — рука», м’язи спини знаходяться у розслабленому положенні. Вправу повторити 10 разів. Те саме зробити з лівою ногою.
 4. Перевалка — вправу виконують лежачи на животі. Трохи підняти верхню частину тулуба. Перевалюючись з одного боку на інший, плавно тягнути долоні по бедрах, по черзі торкаючись підколінної ямки. Повторити вправу 20 разів з поступовим нарощуванням амплітуди руху.
 5. Лежачи на животі, руками віджатися від підлоги, прогнутися в спині. Повертаючись вправо, дивитися на ліву п’ятку. Потім зробити вправу у протилежну сторону. Повороти здійснювати всім корпусом, плечі потрібно максимально опустити. Повторити 20 разів.
 6. Лежачи на животі, руки завести за голову, лікті розвести, стопи зафіксувати. На вдосі трохи підняти верхню частину тулуба. Прогнутися назад максимально вгору. Опуститися вниз на видосі. Повторити 20 разів.
 7. Качелі — у положенні лежачи на животі поставити кисті рук під бедра долонями доверху. По черзі піднімаючи верхню, нижню частину тулуба, розкачуватися на руках човником. Повторити 10 разів. Виконуючи вправу, потрібно співвідносити навантаження з фізичними можливосями.
 8. Лежачи на спині, руки поставити уздовж тулуба долонями донизу. Прямі ноги підняти під кутом 20 градусів. Повертати ними за годинниковою стрілкою, у думках малюючи еліпс. Через 10 разів повторити рух у протилежну сторону.

Вправи для розтягнення хребта

Вправи виконують лежачи на спині. Використовують гімнастичний мат. Наведені рухи є найбільш безпечними. Ці вправи призначені для поперекового відділу, однак їх можна робити як додаткові при зміщенні хребців грудного відділу (потрібно обов’язково порадитися з лікарем).

 1. Пальці ніг натягнути на себе. Руки зчіпити за головою. Плавно витягнутися всім тілом вперед. Зберегти позу на 10 секунд. Після короткої паузи тричі повторити.
 2. Руки витягнути уздовж тіла. М’язи спини наксимально напружити на 10 секунд. Обхопити коліно, плавно притиснути його до грудей. Повторювати по 3 рази на кожну ногу.
 3. Руками обхопити коліно. Протягом 60 секунд виконувати маятникові покачування.

Ранкову гімнастику закінчують контрасним душом (спершу гаряча вода, потім, на короткий час — холодна вода). Після першого тижня щоденних занять у хребті починають відбуватися позитивні зміни.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию