Особливості водної лікувальної гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вода має велике значення для відновлення здоров’я, загартовування організму. Перепади температур, опір водного середовища, підтримка людини на плаву — ці властивості використовуються для тренування м’язів, поліпшення кровообігу й обміну речовин в організмі. Водні процедури застосовуються в різних комплексах ЛФК. Займаючись лікувальною гімнастикою в басейні або у відкритій водоймі (з комфортною температурою), можна не тільки оздоровитися, але й добре відпочити.

Тренування

Переваги

Водна гімнастика несе наступні позитивні ефекти:

 1. Зниження навантаження на хребетний стовбур, завдяки тому, що густина води вище густини людського тіла.
 2. Незначна сила гравітації, попереджає різного роду травми.
 3. Водні процедури, сприяють загартовуванню нашого організму, що в свою чергу сприяє підвищенню імунітету.
 4. Є одним зі способів для ефективного тренування м’язів, активного спалювання жирових клітин.

Лікувальна гімнастика у воді широко поширена через її ефективність. Великою перевагою впливу на хребет стає значне зниження навантаження, що при серйозних захворюваннях буде аргументом на користь таких занять.

Заняття

Завдяки малій вазі тіла в рідині, і при цьому помітній її щільності, виникає відповідна протидія, що зростає при збільшенні швидкості й амплітуді рухів. Різкі рухи сповільнюються водою, у той час як плавні не зустрічають опору.

Подібні рухи можуть виконуватися людьми з різними захворюваннями, які вражають опорно-руховий апарат.

Водна гімнастика впливає на організм у цілому. Внаслідок цього можна відзначити наступні позитивні моменти:

 1. Швидкість кровообігу збільшується.
 2. Збільшення життєвого об’єму легенів через більш глибокий подих.
 3. Від отриманого загартовування відбувається зміцнення імунітету.
 4. Поліпшення емоційного стану, підняття настрою, людина стає енергійнішою.

Показання

Гідрокінезотерапія, як ефективна водна гімнастика, практикується для лікування й установлення ремісії (період ослаблення симптомів хронічної хвороби), при захворюваннях, властивих опорно-руховому апарату. Встановлено, що подібні заняття мають хороший вплив на реабілітацію хребта, сприяють підвищенню тонусу м’язів. Розроблена велика кількість методик, які допомагають вирішити проблеми при різних порушеннях опорно-рухового апарата. Показаннями для застосування подібних методик служить наявність:

 • кіфозу;
 • остеохондрозу;
 • сколіозу;
 • міжхребетної грижі;
 • травми;
 • післяопераційної реабілітації.

Особливості занять

Проводячи процедури у воді, пацієнти неусвідомлено користуються такими перевагами, що дозволяють виконувати ті або інші вправи, як зниження болі, зміцнення м’язового каркаса, відновлюються рухові функції. Відповідно до захворювання призначаються комплекси процедур, що впливають на групи м’язів, які потребують допомоги, або відділи хребта. Розроблені комплекси включають заняття для витягування хребта.

Ці комплекси призначають, коли діагностовано хребетну грижу, при наявності сколіозу. Під час витягування хребет вирівнюється при застосуванні спеціальних пристосувань. У басейні використовуються канати, що розділяють доріжки.

Спиною лягають на канат, при цьому витягнувши руки й поклавши на воду ноги. Подібна поза сприяє посиленій роботі м’язів грудного відділу. Лежать протягом двох хвилин, їх досить для профілактики подібного роду захворювань.

Схожі витягування можна робити на животі. При цьому потрібно задіяти маску, оскільки особа опускається у воду (обережно, якщо в людини є проблеми з контролем над власними рухами). Можна обпертися об бортик.

Спортивними лікарями практикується спосіб витягнення, коли застосовується в якості спеціального пристосування щит. На нього лягає хворий і щит акуратно під кутом в 45 градусів опускають у басейн. Тіло під впливом цих факторів починає мимовільно витягатися. Процедура проводиться під строгим контролем фахівця.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Для хребта

Також існують методики занять, призначувані при лікуванні грижі хребта.

Однієї з них є гідрокінезотерапія, вона успішно застосовується як вправи в басейні, які рекомендуються для лікування хребта, коли діагностована грижа, застосовувати її слід, коли відбувається період ремісії. Подібні процедури призначають також після хірургічного втручання з видалення грижі, але не раніше, як півтора місяців після операції. Усе лікування підбирається фахівцем строго індивідуально відповідно до показань пацієнта.

Переважно це заняття спеціальними вправами, під контролем протягом півтори години, і плавання до півгодини. Увесь період заняття становить дві години.

Для постави існує велика кількість вправ, що сприяють зміцненню м’язів спини. Застосовуються махи ногами, присідання, інші види вправ.

Заняття з дітьми

Коли застосовуються оперативні втручання на хребет, як реабілітація лікарем призначається комплекс водної гімнастики, щоб полегшити відновний період:

 1. Заняття починають із дятихвилинного лежання на воді у формі зірочки (руки і нохи розставлені в сторони). Вправа ускладнюється згодом, виконуються рухи кінцівками, збільшується час виконання до півгодини.
 2. Щоб відновити рухливість хребта, роблять нахили, попередньо зайшовши по груди у воду.
 3. Для зміцнення м’язового каркаса проводяться махи ногами.
 4. З часом починають робити вправи, застосовуючи снаряди для обтяження. Усі вправи робляться в присутності інструктора ЛФК.

Аквааэробика

У наш час поширене застосування аквааеробіки. Лікарі радять її при різних показаннях, проблемах із серцево-судинною системою, ожирінні, і деяких інших проблемах.

Виникає закономірне питання, чи допомагають заняття в басейні для схуднення. За результатами численних спостережень, відповідь однозначна — такі заняття дуже ефективні. Внаслідок того, що опір води досить високий, зусилля, прикладені для виконання будь-якого руху набагато більші, ніж на підлозі приміщення.

Заняття аквааеробікою у басейні для схуднення проводяться під керівництвом інструктора. Перед заняттями потрібно розім’ятися, для цього бігають у басейні (у воді) кілька хвилин, підгрібаючи руками.

Далі виконуються певні вправи у вигляді різноманітних махів ногами, різних нахилів, обертових рухів.

Заняття для схуднення в басейні мають масу позитивних моментів, вони сприятливо відображаються на жіночій фігурі, і на стані жіночої шкіри. Під час виконання вправ для схуднення у воді відбувається зміцнення серцево-судинної системи, м’язового каркаса, посилення імунітету, стійке зниження ваги, покращуєтсья стан шкіри.

Існують і певні протипоказання для відвідування басейну. Це шкірні захворювання, із проявами у вигляді виразок, гнійних виділень, інфекційні хвороби, кровотечі й ряд інших протипоказань.

Дуже давно люди знають про користь, яку приносять вправи у воді й плавання. Це й лікування, і відпочинок, і зниження ваги. Займаючись у басейні, ми не тільки оздоровлюємося, худнемо, але й одержуємо масу позитивних емоцій.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию