Вправи лікувальної гімнастики при остеохондрозі поперекового відділу хребта

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

При порушеннях поперекового відділу хребта дистрофічно-дегенеративного типу, до якого відноситься остеохондроз поперекового відділу, кращим лікуванням є спеціальна гімнастика, вправи ЛФК. Саме фізичні вправи усувають більшість причин хвороби, полегшуючи стан хворого. Але не слід забувати, що лікуватися потрібно в комплексі з іншими методами офіційної медицини, і робити вправи без попередньої консультації лікаря не слід.

Біль у спині

Характеристика хвороби

При дистрофічних змінах, які бувають при остеохондрозі поперекового відділу, руйнуються міжхребетні диски, а це дуже небезпечно, тому що цей орган відповідає за рух кінцівок і роботу внутрішніх органів. Серед остеохондрозів поперековий становить більш як половину випадків, адже на попереково-крижовому відділі навантаження практично постійне, вона в рази збільшується при піднятті грузів.

Як і будь-яке відхилення в хребті, остеохондроз поперекового відділу виникає як у наслідку надмірного навантаження, так і через бездіяльності, коли людина тривалий час проводить в одному положенні, наприклад при сидячій роботі. За недостатності руху слабшають м’язи, що втримують хребці, і кісткові й хрящові тканини випробовують підвищене навантаження. Крім того, пасивний спосіб життя погіршує обмін речовин, що негативно позначається на живленні тканин потрібними речовинами й вони починають руйнуватися.

Симптоми:

 • болі пекучого, гострого ріжучого характеру, також вони можуть бути ниючими або навпаки, виникати прострілами, які віддають у сідницю, ногу;
 • болючих відчуттях також можуть бути симптоми оніміння й повзання мурашок у попереку;
 • болі сильнішають при ходьбі, нахилах, різких рухах, кашлі;
 • неправильна постава, обмеження в русі, це ще більше шкодить людині, тому що неприродне положення робить м’язи ще більш слабкими.

Діагноз остеохондроз поперекового відділу хребта ставить вертебролог, невропатолог, саме до них потрібно звертатися при симптомах остеохондрозу. Ця хвороба лікується консервативно, втручання хірургів — нечасте явище. Призначаються протизапальні, сечогінні, знеболюючі засоби, також допомагає масаж, яким завідує мануальний терапевт, його щеназивають остеопат. Призначають також витягнення, лікувальні ванни, і, звичайно, лікувальну гімнастику, яку потрібно починати проводити під наглядом фахівця ЛФК.

Особливості лікування

При наявності такого неприємного захворювання як остеохондроз хребта поперекового відділу (іноді говорять просто поперековий остеохондроз), потрібно обов’язково привести свій хребет у норму, адже так і протрузія й грижа не за горами. Але й сам остеохондроз поперекового відділу — неприємне захворювання, про яке нагадує біль і дискомфорт. Це така болячка, яку не можна підліковувати, її потрібно вилікувати ґрунтовно, тому що вона має властивість повертатися, причому в ще більш гострій формі.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Хвороба лікується медикаментами, масажем, безсольовою й іншими видами дієт і лікувальною гімнастикою, зарядкою й спеціальними вправами лікувальної фізкультури (ЛФК). Основне завдання фізичних вправ — створення такого м’язового корсета, який буде тримати хребці в правильному положенні й це зможе повернути хід хвороби назад. Тільки зміцнілі м’язи будуть гарантією успішного лікування й стійкого стану протягом тривалого часу.

Перед заняттями за три дні до тренувань потрібно ліквідувати біль за допомогою анальгетиків. Так можна буде робити вправи з більшою амплітудою й вони будуть мати кращий ефект. Але важливо не перестаратися — хоча сильного болю не буде, потрібно не допускати дискомфорту, намагайтеся, щоб зарядка приносила вам задоволення. І звичайно ж, навіть знеболючі не врятують від больових відчуттів, якщо щось піде не так, до цього допускати не можна.

Защемлення нерва між хребцями

Вправи

Вправи потрібно робити плавно й неспішно, викликаючи статичне навантаження без різких рухів. Основне завдання — викликати в певних позиціях напругу м’язів, які утримують проблемні області хребта. Вправи потрібно починати робити обов’язково лежачи, так навантаження буде менше й безпека для організму буде вищою. А ефективність можна збільшувати, збільшуючи напругу м’язів.

Лежачи на спині

 1. Лягти на спину на тверду поверхню, руки уздовж корпуса. Вигинаємо вверх спину, упираючись руками й намагаємося зробити дугу якнайвищоюе.
 2. Плавно, але сильно потягуватися в положенні лежачи, при розтягуванні м’язи спини не повинні напружуватися.
 3. Зігнути ногу в стопі, натягаючи носок від себе й напружуючи м’язи ноги, повторити з іншою ногою.

Лежачи на животі

 1. Руками зробити упор в підлогу в області між грудьми й животом, потім піднімаємо груди над підлогою й утримуємо три секунди без дискомфортної напруги м’язів, повторити п’ять разів.
 2. Руки уздовж тіла, округляємо спину, піднімаючи плечі й таз, у такий спосіб близько п’яти разів розтягуємо хребет.
 3. Руки уздовж корпуса, плавно повертаємо таз і низ спини в одну й іншу сторону, при цьому спину від горизонтальної поверхні не відривати.

Тренування м'язів спини

Стоячи рачки

 1. Присідаємо на п’яти, потім встаємо, не відриваючи від підлоги руки.
 2. Піднімаємо ноги по черзі, до п’яти піднімань кожною ногою.
 3. Торкайтеся коліном ноги протилежної руки, до чотирьох разів на одну сторону.
 4. Піднімаємо одну руку вбік на вдиху, у вихідне положення на видиху, зробити по чотири рази на кожну руку.
 5. Прогинаємося й випрямляємо спину, так п’ять разів.

Вправи сидячи

Кожну вправу робимо по п’ять разів. Після цього можна робити вправи стоячи, які полягають у нескладних й не повних нахилах вперед із загальнозміцнювальним ефектом.

 1. Вставати зі стільця вдихаючи повітря й витягнувши ноги по діагоналі — уперед і убік, на видиху сідаємо.
 2. Руки на поясі, нахиляємося убік, опускаємо руку й стаємо знову прямо, ставлячи руки на пояс, повторюємо на іншу сторону — чотири рази в кожну сторону.
 3. Беремо стілець позаду руками, прогинаємося на вдиху, трохи нахиляємося вперед на видиху, чотири рази.

Розвиток м'язів спини

Вправи повинні розбавлятися розслабленням. Хорошою корисною добавкою до занять буде плавання, катання на лижах, спортивні ігри в задоволення, без перевтоми. Їжте різноманітну поживну їжу, бажане не солону й не гостру, відмовтеся від алкоголю й сигарет, побільше гуляйте, ходіть в нескладні піші прогулянки на природі (добре підійде збір грибів), усуньте психологічні проблеми шляхом примирення й прощення, і ви зможете відчути себе здоровішим і щасливим.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию