Гімнастика і ЛФК при шийному остеохондрозі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Шийний остеохондроз — це захворювання, яке характерно дистрофічними змінами шийних міжхребетних дисків. Малорухомість приводить до несиметричної роботи м’язів, цьому сприяють погані звички — спиратися на одну руку, нахиляти голову в одну сторону. Відсутність фізичного навантаження в людей, які працюють сидячи (працівників офісу, письменників, програмістів) робить м’язи шиї розслабленими, і вони не можуть повноцінно утримувати шийні хребці. Виникає шийний остеохондроз — захворювання, що зменшує рухливість шиї, спричиняє головні болі і запаморочення (головокружіння). Поки ця хвороба не переросла в щось більш небезпечне, потрібно робити вправи лікувальної гімнастики та лікувальної фізкультури, ці заняття зупинять прогрес остеохондрозу й неприємні симптоми відступлять.

Офісна робота

Причини й симптоми

Серед причин остеохондрозу шийного відділу хребта можна виділити основні:

 • сидяча робота;
 • порушений обмін речовин або неправильне, одноманітне харчування, ожиріння;
 • травми шийного відділу хребта, надмірні фізичні навантаження на шию;
 • вимушене положення шиї протягом тривалого часу ( за кермом, комп’ютером, письмовим столом);
 • низька фізична активність;
 • шкідливі звички — паління, вживання алкоголю;
 • постійні нервові стреси разом з недостатньою фізичною активністю;
 • генетична схильність;
 • постійний неправильний сон на просівшому матрасі або великій високій подушці.

Тренування

Початкові симптоми характеризуються постійною втомою, через головний біль і ломоту в м’язах хвороба подібна на початок захворювання грипом. Можливі поколювання в руках, важкість в потилиці, біль у шийному відділі. Через можливі наступні рухові розлади ця хвороба більш небезпечна, ніж може здатися. При остеохондрозі страждають нерви й нервові сплетення, виникає біль, поколювання, оніміння області плеча, шиї, лопатки, біль віддає в передню частину грудей.

Якщо хворобливі процеси поширюються на спинний мозок, можливі розлади руху. Також можливі негативні процеси в головному мозку, шум у вухах, порушення зору, запаморочення, прояви вегето-судинної дистонії. Може здавлювати серце, але болі серцевої області не викликані хворобою цього органа, больові відчуття спричиняють защемлені нервові закінчення. Проте, при нормальному кровотоці можлива тахікардія, ритм серцебиття може бути порушений.

Можливі зміни в інших областях, наприклад відчуття паралічу, перекосу лицьової області, м’яза шиї, плечей, голови, рук, можуть бути спазми, біль, печіння, ломота. Біль може бути також уночі, що перешкоджає нормальному сну.

Головні симптоми:

 • шийний хрускіт при обертанні головою;
 • ниючі й стріляючі болі в шиї, можуть віддавати в руку, лопатку;
 • постійна напруга (гіпертонус) шийних м’язів, що супроводжується болем при дотику;
 • порушення чутливості, оніміння, важкості в шиї, голові, потилиці, руках;
 • у складних випадках шийного остеохондрозу, коли він тривалий час не лікується, можливе порушення мови внаслідок оніміння язика;
 • слакбість у кінцівках згодом може привести до їхнього повного знерухомлення;
 • також можливі додаткові симптоми — порушення зору, пам’яті, запаморочення, нестійка хода, стомлюваність, нервова збудливість, безсоння вночі, сонливість вдень.

Ліками можна полегшити симптоми, але потрібно терміново ліквідувати причину, щоб хвороба не забрала в людини свободу пересування й радість здорового життя. Адже неправильна робота шийних хребців призводить до спазму артерій, кисневому голодуванню головного мозку. Потрібно обстежитися в лікаря, зняти гострий біль і приступати до занять гімнастикою й ЛФК. Лікувальна гімнастика при остеохондрозі хребта може виконуватися в положенні лежачи, сидячи, стоячи.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Користь і особливості вправ

Шийний остеохондроз пов’язаний з постійним болем, тому перед вправами потрібно дочекатися, щоб зник гострий біль. Фізичне навантаження потрібне для того, щоб м’язи навколо хребців стали більш сильними й пластичними. Збільшений кровотік призводить до кращої роботи суглобів, м’язів, зв’язок, сухожиль, внаслідок і робота кісткового механізму стає кращим, патологія припиняє розвиток.

Лікувальні тренування можна проводити самостійно, але перші вправи краще проводити під наглядом лікаря й спеціального інструктора. Адже організм у кожного індивідуальний і ступінь хвороби має на увазі різне навантаження. Перевтоми й неприємних відчуттів при лікувальних процедурах бути не повинно. Якщо відчуваєте біль, потрібно зменшити інтенсивність і розтягнути вправи в часі. Якщо є необхідність збільшити навантаження, не робіть цього за допомогою різких рухів, краще створіть додаткову м’язову напругу або опір за допомогою руки.

Серед серйозних застережень — не можна обертати головою по колу без підтримки руками, хоча б на початковій стадії видужання. При остеохондрозі шийного відділу хребта за допомогою таких обертових рухів з великою амплітудою можна нашкодити й у такий спосіб сповільнити видужання.

Вправи

Вправи робити повільно, починати з п’яти разів, кількість повторів довести через якийсь час до десяти. З результатом не поспішати, він обов’язково прийде при регулярних тренуваннях.

 1. Сидячи на стільці, спину й шию тримати прямо. Плавно повертати голову в сторони на максимальну амплітуду, намагаючись довести підборіддя до плеча. Так хребет стає більш рухливим.
 2. Сісти прямо на стілець, і опускати голову, торкаючись підборіддям грудей. Ця вправа робить хребет більш гнучким, також розтягуються м’язи заднього відділу шиї.
 3. Сісти за стіл, однієї долонею надавлювати на чоло, упираючись головою, так зберігати напругу біля десяти секунд. Після невеликої перерви повторити те ж іншою рукою. У такий спосіб укріплені м’язи переднього відділу хребта шиї будуть допомагати зберігати правильне положення при сидінні за столом. Потім можна тиснути долонею на потилицю.
 4. У положенні стоячи, руки уздовж корпуса, на видиху максимально піднімаємо плечі до вух і затримуємося в такому положенні біля десяти секунд. При розслабленні робимо вдих, у такий спосіб ми розтягуємо й потім розслаблюємо м’язи бічних відділів шиї.
 5. У положенні сидячи або лежачи (на твердій рівній поверхні) інтенсивно й глибоко протягом трьох-п’яти хвилин розминаємо потиличні м’язи шиї. При цьому кровообіг шиї й мозку значно покращується.
 6. Сидячи, протягом п’яти хвилин розтирати руками між лопатками та над ними. Якщо на початку масажу відчувався біль, вона повинна затихнути через декілька хвилин. Покращується робота м’яза, який відповідає за піднімання лопатки.
 7. Якщо турбує головний біль або запаморочення, можна пальцями потерти скроні, над вухом, потилицю.
 8. Лежачи на невисокій подушці висотою біля десяти сантиметрів, без затримки диання потрібно десять секунд надавлювати на неї потилицею, а потім, лежачи на животі, надавлювати чолом, викликаючи напругу шийного відділу хребта.
 9. У різних положеннях — на боці, спині й животі звісити шию з ліжка й так протримати 15 — 20 секунд.
 10. Сидячи на стільці, робити кругові рухи плечима вперед, назад.
 11. Сидячи, правою рукою через верх голови дістати ліве вухо, те ж зробити іншою рукою.
 12. Сидячи, відкинути голову назад і нахиляти до правого й лівого плеча, без напруги м’язів.
 13. Опустити голову підборіддям до грудей і повертати в сторони, так покращується рухливість шийного відділу хребта.
 14. Нетривалий час плавати у воді кролем, можна імітувати плавання сидячи.
 15. Лежачи на підлозі, на животі, упертися руками в підлогу, неспішно піднімати голову й торс, після невеликої затримки, опуститися.
 16. Лежачи на животі, руки уздовж корпуса, повільно повернути голову убік, вухо притиснути до підлоги, потім повторити в іншу сторону.

Упражнения

Якщо вправи робити правильно й з відчуттям, лікувальна гімнастика дозволить позбудеться запалення, болі, тренування будуть сприяти одужанню шийного відділу хребта, остеохондроз якщо повністю не відступить, його симптоми не будуть заважати повноцінному життю. Не потрібно розглядати вправи як панацею, потрібно проводити медикаментозне лікування, дотримуватися порад лікаря. Особливо це стосується прогресуючої хвороби, коли дегенеративні процеси зайшли занадто далеко. Також потрібно відмовитися від шкідливих звичок, необхідно повноцінно харчуватися, гуляти на свіжому повітрі, загартовуватися. Лікувальна гімнастика повинна проводиться щодня, декілька разів на день і це дасть позитивний результат.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию