Вправи лікувальної гімнастики і ЛФК після перелому кісточки на нозі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Щиколотка — кістка, яка відростає від гомілковостопного суглоба й виступає із двох сторін. Голеностоп має внутрішню щиколотку, внутрішня сторона стопи й зовнішня щиколотка із зовнішньої сторони. У травмах голеностопа на першому місці є вивих, на другому — перелом щиколотки, який становить дві третини від переломів голеностопа. Основа лікування — правильне зрощення кістки, після якої йде розробка стопи за допомогою вправ лікувальної гімнастики й ЛФК.

Спорт

Характеристика травми

Переломи щиколотки в основному стаються:

 • при падіннях на ожеледі;
 • часто страждають жінки на високих каблуках, особливо при падіннях зі сходів;
 • екстремальні види спорту — гірські лижі, велоспорт, їзда на мотоциклі, катання на роликах і ковзанах;
 • в автомобільних аваріях.

Травма

Біль при переломі наступає не відразу, спочатку суглоб німіє, є відчуття здуття внаслідок того, що його розпирає приплив крові. Незабаром приходить біль. На зламану ногу вставати не можна, тому що відразу після перелому є шанс того, що кістка не зміщена, або зміщена незначно, не треба ускладнювати ситуацію. Потрібно допомогти потерпілому добратися до травмпункта.

Якщо перелом трапився наодинці, можна дострибати до автомобіля на одній нозі, але ставати на ушкоджену кінцівку не можна, тим більше, що вона й так не буде тримати, а буде «провалюватися», що загрожує ще падінням і додатковими травмами.

Консервативне лікування

Часто для огляду й подальшого лікування потрібно знеболювання. Тим більше, що нога може настільки боліти, що біль буде заважати нормальному сну декілька діб. Але втім є такі люди, які готові потерпіти, аби тільки не приймати знеболюючі ліки. Така позиція може бути виправдана, якщо є можливість терпіти й це не приведе до больового шоку.

У випадку ізольованого перелому щиколотки зовні, накладається гіпс від кінчиків пальців ноги до трохи більше середини гомілки, виходить чобіток з гіпсу. Хворий перебуває в гіпсі три тижні, після чого роблять різні процедури — масаж, ванни, електрофорез, прогрівання озокеритом, парафіном, вправи лікувальної гімнастики.

Гематома

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Можливий більш складний варіант травми — перелом двох щиколоток або з додатковими переломами близьких костей без зміщеня, ця травма лікується гіпсовою пов’язкою вище коліна, після місяця носіння ще на два тижні накладається чобіток нижче коліна. Аналогічна гіпсова пов’язка ставитися при зміщеннях, після попереднього складання уламків у правильному порядку, воно робиться вручну під анестезією. При неможливості зіставити уламки вручну (ручна репозиція) роблять операцію.

Після перелому призначають спеціальне харчування, багате на вітаміни, фосфор, кальцій. Таблетовані вітаміни на цьому етапі пити не рекомендується, оскільки кальцій може осідати в нирках. Потрібно їсти багато м’яса, морської й річкової риби, свіжих овочів, фруктів, особливо багатих на вітамін С.

Особливості фізичних навантажень

Перед навантаженнями потрібно зняти набряклість кінцівки, відновити нормальний кровообіг. Для цього призначають електромагнітну терапію, масаж. Ходити потрібно з милицею в одній руці, але не більш двох тижнів, тому оскільки тривала ходьба з милицею може відобразитися на характері подальшої ходи (відбувається звикання). Вправи лікувальної гімнастики й ЛФК потрібно починати під керівництвом інструктора.

Прогулянка

Завдання лікувальної гімнастики:

 • зменшення, а потім і позбавлення від кульгавості;
 • поліпшення обігу крові й лімфи в нозі;
 • відновлюється рухливість суглоба, діапазон руху стає нормальним;
 • суглоб витримує більше навантаження;
 • стопа готується до наступного етапу розробки — інтенсивної ходьби, яку не можуть замінити ніякі вправи і «розходжування» є завершальним етапом у лікуванні перелому щиколотки.

Вправи

Оскільки після зняття гіпсу можна ходити, то неспішна ходьба також є вправою, яка позитивно впливає на стан ноги. Крім того, при ходьбі краще відбувається остаточне зрощення кістки, а незабаром і розсмоктується кістковий мозоль, який утворюється при переломах. Вправи потрібно робити один раз у день.

 1. Спершись на стілець (або гімнастичну стінку), робити повільні бічні махи хворою ногою із затримкою у верхній точці.
 2. З опорою на руки піднімати коліно хворої ноги також із затримкою у верхній точці.
 3. Аналогічно піднімати ногу назад.
 4. Робити кругові рухи стопою, акцент робити не на швидкості, а на амплітуді, при цьому амплітуда повинна наближатися до здорової.
 5. Лежачи, натягайте носки ніг.
 6. Згинайте й розгинайте пальці.
 7. Лежачи, розводьте носки ніг у сторони й знову зводьте.
 8. Поставте стопу на стілець і робіть нахили вперед, не відриваючи пяток.
 9. Ходіть по сходах нагору і вниз, вниз буде важче, тримайтеся за поручні.

Після лікування перелому щиколотки намагайтеся не стрибати, будьте обережні, коли сходите з автобуса, врахуйте, що кістка повністю зростається до одного року.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию