Гімнастика при переломі п’ятки

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Перелом п’яти трапляється рідко, оскільки п’яткова кістка міцна й розрахована на удари. Але в деяких випадку — при надмірних дієтах, недоїданнях, хворобах, п’яткова кістка слабшає й вона може зламатися навіть при незначних навантаженнях.

Гіпс

Можливі наслідки

П’ятковий перелом потрібно лікувати, причому за всіма правилами. Гіпсова пов’язка при травмах п’яти накладається на тривалий строк — від 3 тижнів для дітей до 2 місяців для дорослих. Бачачи свої майбутні поневіряння по лікарях, деякі не звертаються за професійною медичною допомогою, і мають серйозні негативні наслідки.

Лікування

Адже якщо перелом без зміщення, то лікування без гіпсу (самостійне зрощування), який повторює анатомічну поверхню стопи, може призвести до плоскостопості, при якій зручно буде ходити тільки в кросівках з ортопедичними устілками, неможливо буде бігати, буде страждати від перевантажень хребет і всі внутрішні органи. Якщо ж перелом зі зміщенням, але без відриву ахілового сухожилля, то відсутність відповідного лікування цілком може привести до інвалідності. Якщо ж ахілл відірваний — потрібна екстрена медична допомога, від якої відмовитися неможливо.

Щодо твердження, що це не перелом, а тріщина, і можна акуратно ходити. При п’ятковому переломі тріщин не буває, тільки перелом. Ходити, як правило, неможливо через жахливий біль, причому нога «провалюється», людина падає, наступаючи на хвору ногу. Але при незначних зсувах деякі умудряються наступати на хвору ногу, це погано й приводить до не дуже помітних спочатку, але в тривалій перспективі до сумних і непоправних наслідків.

Лікування

Переломи п’ятки бувають без зміщення й зі зміщенням. Переломи без зміщення гояться швидше, гіпсову пов’язку ставлять на один місяць. Зміщення можуть не вправляти, якщо воно не перевищує шести міліметрів, якщо зазор між уламками більший, те роблять репозицію (вирівнювання) уламків руками. Якщо руками неможливо вправити, роблять операцію, скріплюючи дві частини пластиною. Якщо осколків багато, як правило, роблять операцію, іноді ахілове сухожилля відриває шматок п’яткової кістки, це найважчий випадок, при якому ставиться титанова пластина й гіпс на декілька місяців.

Ортез

Лікарі часто наполягають на операції, хоча навіть при зміщеннях ручну репозицію можливо зробити в 70% випадках, просто в провінційних клініках присутні хірурги, а фахівців з вправляння переломів немає. Перелом зі зміщенням ще має один негативний недолік — можливі розриви м’язів, тканин, які потім можуть нерівно зростися, що приводить до тривалого періоду «розходжування» ноги.

При переломах п’ятки іноді накладають циркулярний гіпс. Але, як правило, при п’ятковому переломі пухлина на нозі може бути великою і при її стисненні твердою пов’язкою можливе порушення живлення навколишніх тканин і навіть гангрена. Тому при п’ятковому переломі ставлять лонгету, яка примотується бинтом і не стискує рухів, може зніматися, якщо потрібно пройти фізпроцедуру або помити ногу.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Сучасна медицина також пропонує пластикові гіпси, у яких можна купатися, а також знімні ортези, особливість яких у тому, що в таких ортезах дозволяють ходити вже на другий тиждень після перелому. Правда ці сучасні ортопедичні речі коштують досить дорого, особливо ортопедичний ортез. Але ортез досить зручний, тому що в ньому можна ходити навіть по вулиці, так що період лікарняного скорочується, що добре для тих, кому важливо ходити на роботу або займатися якою-небудь діяльністю.

У гіпсі

Після того, як поставили гіпс (або гіпсову лонгету) можна приступати до простої гімнастики ноги.

Будова стопи

  1. До тижня краще взагалі не рухатися, тому що ахилове сухожилля має велике зусилля й може змістити кості.
  2.  До двох тижнів можна трохи рухати пальчиками ноги, намагаючись зберегти рухові функції. Наступати на ногу не можна, але кровообіг потрібно приводити в норму.
  3. Від двох до чотирьох тижнів кістка добре закріплюється й можна робити згинальні й кругові рухи стопою, згинати й розгинати коліно.
  4. Після чотирьох тижнів при відсутності проблем дозволяють наступати на ногу, але тільки в гіпсі. У цей період можна потроху ходити з милицями, відновлюючи рухові функції.
  5. Призначають фізпроцедури — магнітотерапію й електрофорез із розчином кальцію, потім масаж, який у принципі можна потім замінити інтенсивною ходьбою.

При знятому гіпсі

Після зняття гіпсу в 6 — 8 тижнів (іноді пізніше) головна вправа в лікувальній гімнастики — ходьба, потрібно дуже багато ходити, розрізняють наступні періоди:

  • після шести тижнів іноді гіпс заміняють спеціальною твердою пов’язкою, яку можна одягати у взуття на розмір більше (можна виходити на вулицю, наступаючи на ногу), також із цією пов’язкою (без взуття) можна ходити вдома;
  • після двох місяців після перелому ноги можна ходити у звичайному взутті, але для збереження профілю стопи бажане до півроку носити ортопедичні устілки, які досить тверді й у них не дуже зручно, але їх наявність все-таки важлива;
  • після зняття гіпсу можна два тижні ходити із двома милицями, тому що нога буде тримати погано, потім можна ходити з однією милицею (можна придбати милицю з опорою на лікоть), яку потрібно тримати з боку хворої ноги;
  • і з однією милицею потрібно не дуже довго затримуватися, накульгуйте, боріться з болем, але ходіть самостійно, і то якнайбільше — по п’ять — десять кілометрів на день, тоді хода відновиться.

Ортопедична пов'язка на стопу

Чого не треба робити? По-перше не треба сумувати, період зламаної ноги — це час, коли ви можете зайнятися речами, які ви не встигали робити раніше, є час багато подумати, поспілкуватися з домашніми. Також не вдайтеся до різних народних лікувальних засобів — зрозумійте, потрібно пройти етапу — розсмоктування гематоми, зрощення кістки й розходжування ноги. Наприклад, не можна мочити ногу в молочній сироватці, оскільки це може привести до тромбозу. Зі зрощуванням кістки організм цілком упоратися сам.

В період лікування та реабілітації потрібно харчуватися продуктами, які багаті на білок та кальцій. Не бажано вживати таблетований кальцій, оскільки цем може призвести до проблем з нирками. Але потрібно у велики кількостях вживати сир, м’ясо, рибу.

Період реабілітації триває від одного до трьох років. Але прихромування може затриматися надовго — нога може постійно опухати, потрібно буде за допомогою ходьби наростити нові м’язи, у ходьбу будуть включаться м’язи по іншому принципу. Але все це неважливо, важливо, що під час перелому ви зрозумієте, що можливість ходити й вільно переміщатися — це велика цінність, яку ми у звичайнім житті можемо зовсім не зауважувати. Ходити, гуляти, бігати — це радість, яка завжди з тобою, і все відновиться, потрібно тільки не сумувати, а докладати зусиль.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию