Лікуємо п’яткову шпору лікувальною гімнастикою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

П’яткова шпора — розповсюджене захворювання ноги. На п’ятці утворюється кістковий виріст у вигляді прямого або зігнутого шипа. Звичайно, шип не може не викликати біль, а пекучий біль, який переслідує при кожному кроці є особливо болісним. Лікувальна гімнастика — один з методів лікування цього захворювання.

Стопа

Симптоми й причини

При п’ятковій шпорі при опорі на п’яту людина випробовує гострий біль, який проявляється у вигляді печіння. Біль підсилюється зранку, коли плантарні фасції (щільна і міцна з’єднувальнотканинна мембрана, яка одним кінцем закріплена на горбику п’яточної кості, а іншим – до головок плюсневих костей, її функція полягає в підтриманні зводу стопи у вигнутому положенні), що стяглися після сну, розриваються при настанні на ногу. З цих же причин біль сильнішає, коли людина тривалий час сидить на одному місці. Іноді болючі відчуття можуть бути настільки сильними, що може видатися, що в ногу забили цвях, біль може поширитися на всю стопу.

Щоб точніше визначити, чи п’яткова це шпора, потрібно помацати болюче місце. При натисненні пальцями біль повинна виникнути знову. Додаткове обстеження роблять за допомогою рентгенівського знімка, на якому шпора виглядає як кістяний виріст.

Будова стопи

В основному хворіють жінки старші за сорок років. Серед причин можна виділити:

 • взуття, яке тривалий час викривляло стопу;
 • плоскостопість;
 • травми;
 • порушений обмін речовин, який провокується судинними захворюваннями;
 • зношування стопи внаслідок перевантажень;
 • хвороби суглобів:
 • порушення постави, яке супроводжується ожирінням.

Вправи

Лікувальна гімнастика при п’ятковій шпорі тренує плантарну фасцію, яка за рахунок занять збільшує еластичність, тому мікророзриви, які приводять до болю, мінімізуються.

Взуття повинна бути комфортним, можливо спочатку зі спеціальною устілкою, яка має підп’ятки. Починайте заняття з розминки, яка розігріває м’язи гомілки й стопи. Вправи робіть по 15 разів, у крайніх точках потрібно затримуватися десять секунд.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправа

 1. Обіпріться на стінку, ноги поставте на одній лінії, немов ви канатоходець. Потрібно повільно присісти й затриматися на декілька секунд до відчуття натягу на стику гомілки й стопи.
 2. Станьте носками ніг на невелике підвищення, п’яти повинні перебуває в повітрі. Потрібно в такім положенні сильно нахилиться вперед, руками впертися в стінку, поки не відчуєте натяг у гомілці.
 3. Катайте пляшку з водою (м’ячик, валик) по підлозі.
 4. Збирайте з підлоги дрібні предмети пальцями ніг — це можуть бути фасольки, монети. Можна ускладнити вправу — компактно зібрати простирадло, працюючи пальцями на ногах.
 5. Надягнути на стопу еластичну або звичайну стрічку (для дітей підійде скакалка) і потягнути на себе, пальці й передня частина стопи повинна максимально прогнутися нагору (якщо робити стоячи) і на себе, якщо вправлятися сидячи. Якщо вправу зі стрічкою робити незручно, можна носок ноги потягнути на себе руками.
 6. Розслаблююча вправа — сядьте на підлогу, широко розставте ноги й обертайте ступнями так, щоб великий палець ніг залишався вгорі.

Інші методи лікування й режим

Крім вправ, потрібно дотримуватися мінімального режиму — ходити в зручному взутті, ходити по камінцях і нерівній поверхні.

П’яткова шпора не плоскостопість, позбутися її тільки фізичним навантаженням неможливо, потрібно лікування, яке як правило складається з фізіотерапевтичних процедур (електрофорез, фонофорез) при яких у тканини стопи вбираються протизапальні й знеболюючі препарати, також використовується аплікація з озокериту.

Не можна на каблуках

Також роблять масаж. Але самомасаж п’ят неможливий, оскільки це болісна процедура, пов’язана з видавлюванням п’яткового наросту, тому потрібно звернутися до професіонала. Самостійно можна робити масаж гомілок для поліпшення кровообігу й покращення живлення м’язів.

При сильному болі роблять тейпірування — фіксацію ноги в зручній позі, також потрібно носити різну ортопедичну продукцію у вигляді спеціального взуття, устілок і підп’ятків. Хоча можна використовувати просто ортопедичні устілки, вони непогано розвантажують пятку.

В особливо складних випадках проводять тривале знеболювання — блокади, іноді навіть доходить до хірургічного втручання.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию