Укріплення поперекового відділу хребта за допомогою гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Різні хронічні захворювання хребта в поперековій і крижовій області в стадії ремісії добре лікуються за допомогою вправ лікувальної гімнастики. Звичайно, не слід уникати медичної допомоги у вигляді медикаментів, фізпроцедур, але організм людини здатний видужувати за допомогою внутрішніх резервів. Фізичні вправи, якщо їх виконувати правильно, здатні поліпшити кровообіг, стан м’язів, що у свою чергу природнім способом допоможе відновити хребет до стану прийнятної рухливості й безболісності.

Лежачи на спині

Рекомендації

Оскільки мова йде про сильний, але життєво важливий орган, потрібно дотримуватися наступних правил:

 • не займайтеся самолікуванням, перед заняттям обов’язковий візит до лікаря й фахівця ЛФК, які повинні переглянути комплекс вправ і дати свої рекомендації, тільки обирайте хороших лікарів, які хочуть вам реально допомогти, а не зробити з вас пацієнта на тривалий час;
 • не можна робити різких рухів, тим більше різких скручувань;
 • займатися потрібно плавно, повільно, чому повільніші рухи, тим більше зусиль повинні докладати м’язи (особливо, якщо руки виконувати пдід напруженням), тим більший ефект;
 • не додавайте додаткових навантажень за допомогою вантажів, гантель, тим більше гир, усі вправи потрібно робити під вагою кінцівок або власного тіла;
 • на заняттях не повинно бути болю, якщо почуваєте болючий поріг, робіть із меншою інтенсивністю й амплітудою, поки відчуєте, що тренованість дозволяє робити більше;
 • при погіршенні самопочуття, різких болях потрібно зупинитися, переглянути види навантажень і при можливості звернутися до лікаря.

Гімнастика для поперекового відділу хребта не тільки має лікувальні властивості, але й покращує самопочуття й може пригодитися людям, яким потрібна додаткове навантаження, наприклад при сидячій роботі.

Хронічні й гострі стани

Лікувальні вправи починати робити з десяти разів, поступово доводити виконання до 15 — 20 разів. Понад 20 разів робити не слід, краще статичні вправи робити повільніше й з більшою напругою м’язів, це буде мати такий самий ефект, ніж від більшої кількості повторень або ж з додатковими навантаженнями (які використовувати при проблемах із хребтом не можна). При сильних болючих відчуттях або слабкості м’язів починайте з п’яти повторів.

Кабінет ЛФК

Лікувальна гімнастика лежачи на спині:

 1. Руки витягнуті уздовж корпуса, ноги прямі, з довільним диханням напружувати прес, якщо виникає біль, можна зігнути ноги разом і поставити коліна убік, у такому випадку потрібно зробити упор долонями по сторонах.
 2. Руки й ноги прямі — трохи підняти плечову частину, затриматися на десять секунд і розслабитися. Якщо важко — спочатку можна поставити руки за голову, але в такому випадку буде працювати інша, грудна група м’язів. Можливий гострий біль — у такому випадку цю вправа не потрібно робити взагалі.
 3. Ноги трохи зігнуті, права рука пряма, на лівому коліні, нога повинна рухатися убік голови, а рука чинити опір, у такім положенні затриматися на десять секунд. Поміняти руку.
 4. Зігнуті ноги покласти убік, голову й плечову частину повернути в іншу сторону й зробити гойдаючі рухи ногами, повертаючи тулуб і голову в протилежну ногам сторону. Якщо таку вправу зробити важко, можна погойдувати просто ногами, без повороту тулуба й голови.

Природа

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 

Лікувальна гімнастика стоячи на колінах, перед тумбочкою або стільцем:

 1. Покласти голову й руки на тумбочку, вигнути спину вгору без відриву від підлоги колін, потім прогинаємо вниз.
 2. Вихідне положення таке саме, заносимо руки убік, прогинаючи в цьому напрямку спину, можна цю вправу робити з положення рачки. Ця вправа поєднується зі значними навантаженнями, тому стежте за болючими відчуттями, яких не повинно бути.

Вис на руках:

 1. Повисіти перекладині або на нерухомих дверях одну хвилину.
 2. Зависнути на перекладині, розслабитися, ніякі м’язи не потрібно напружувати, повертати нижню частину тіла в сторони, виконуючи півоберти з амплітудою, наскільки це буде безболісно.

Хронічні форми в стадії ремісії

Наступні вправи припускають більш сильне навантаження на хребет, тому їх можна робити при хронічних хворобах, коли загострення в минулому.

Тренування м'язів спини

 1. Сісти на підлогу, задню ногу зігнути, передню випрямити спереду й нагинатися до передньої ноги, потрібно постаратися схопити руками стопу.
 2. Поставити долоню на стіл, повернутися до стола боком, зробити невеликий випад однією ногою вперед, інша нога повинна бути трохи зігнутої в коліні позаду. Згинати передню ногу, напружуючи м’язи, відхиляючи тулуб назад, у такий спосіб потрібно створити навантаження на м’язи спини, одночасно їх розтягуючи.
 3. Розминати хребет стоячи можна невеликими поворотами вправо-вліво, підніманням і притисканням колін ніг до грудей, несильними нахилами вперед-назад, круговими рухами стегон без сильної амплітуди.
 4. Лежачи на животі — прогнути плечі нагору, і підняти одночасно руку й ногу, які розташовані із протилежної сторони. Також можна піднімати одночасно дві руки й дві ноги із прогином спини.

Також при проблемах у хребті потрібно дотримуватися здорового харчування й режиму роботи, при якій потрібна рухливість, але без серйозних навантажень. Якщо рухливості немає, то потрібно час від часу переривати малорухоме положення й виконувати вправи лікувальної гімнастики, адже їх можна робити не тільки лежачи, але й стоячи, так що вони можуть бути цілком виконані навіть в умовах офісу.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию