Вправи лікувальної гімнастики при лікуванні аденоми передміхурової залози

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Аденома простати, офіційна назва — доброякісна гіперплазія передміхурової залози — це захворювання, яке зачіпає чоловіків від сорока років і більше. У цьому віці організм перебудовується, у чоловічому організмі менше тотестерону й більше жіночого гормону — естрогена, який відповідає за надмірне розростання тканин організму. Порушення статевого життя, утруднене сечовипускання сильно порушують життєвий комфорт людини. Ведучи здоровий спосіб життя, чоловік зменшує ризик захворювання, а саме запобігання хворобі є кращим способом лікування. Але якщо вже простата збільшилася, її лікують медикаментозно й за допомогою вправ лікувальної гімнастики.

Здоров'я у літньому віці

Симптоми

Аденома виникає, коли в простаті утворюється пухлина у вигляді вузлів. Ці вузли здавлюють сечовипускальни канал, що приводить до порушення відведенню сечі й дуже неприємних відчуттів.Головні симптоми:

 • сечовипускання значно частішає, після позиву обов’язково потрібно помочиться;
 • сон переривається позивами на сечовипускання;
 • змінюється напір сечі — вона йде переривчастим, тонким й у цілому слабким струменем;
 • ослаблення напору струменя, слабкий, тонкий, переривчастий струмінь сечі, для справляння маленької потреби необхідно тужитися;
 • після відвідування туалету по-маленькому створюється враження, що сечовий міхур випорожнений не повністю й виникає потреба через п’ять хвилин повторити візит у туалет;
 • необхідність натужування при сечовипусканні;
 • можливо навіть нетримання сечі.

Сечовивідні шляхи

Аденома проходить у три стадії:

 1. Частішання сечовипускання, струмінь сечі млявий. З’являються нічні позиви, яких до цього не було. Ця стадія може триває від одного року до десяти років.
 2. Сеча погано виходить, причому переривчастим струменем, для випорожнення сечового міхура потрібно тужитися, все одно сеча виходить не повністю. Такі затримки приводять до сечового застою і, як наслідок, запаленню слизової оболонки. Цей процес болючий, крім болю в попереку, над лобком, чоловік почуває дуже неприємне печіння. Існує велика небезпека переходу цієї стадії в третю.
 3. Мимовільне виділення сечі протягом доби, хворому потрібний мочеприймальник — спеціальна ємність, яка є вимушеним супутником хворого, що не може не пригнічувати. Оскільки аденоми простати можна уникнути, потрібно про подбає про здоров’я замолоду.

Ускладнення

Хвороба в більшості випадків проходить хронічно, стан сечостатевих органів повільно, але неухильно погіршується. У хворого є час подумати й ужити заходів по видужанню. Але бувають випадки, у яких виникає гостра затримка сечі, при якій помочитися неможливо. Позиви на випущення сечі болісні, в області над лобком з’являються болі. До таких наслідків можуть привести фактори:

 • тривале надмірне вживання алкоголю;
 • проблеми травлення, що ведуть до запорів;
 • переохолодження без негайного відновлення температурного режиму організму;
 • тривалий постільний режим;
 • постійна вимушена затримка сечі.

Фізичне навантаження

У випадку неможливості сходити в туалет по маленькому зволікання неприпустиме, потрібно терміново звернеться до хірурга, який, як правило, призначає стаціонарне лікування, може навіть бути проведена хірургічна операція.

Також до ускладнень можна віднести різноманітні запалення сечовивідних шляхів — цистит, пієлонефрит, уретрит, вони утворюються через застій сечі, у якій швидко поширюються бактерії. Запалення й порушення обміну рідини приведе до виникнення або загострення сечокам’яної хвороби. Недостатнє реагування приводить до гідронефрозу (ускладнення відтоку сечі з нирки) й навіть до ниркової недостатності.

Профілактика й лікування

Хворобу на ранній стадії потрібно зупинити. При лікуванні й правильному режимі простата перестає збільшуватися й сумних наслідків не буде.

Спорт

Щоб уникнути хвороби або зупинити її розвиток, потрібно:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 • довести вагу тіла до норми й не поправлятися, обмежити споживання вуглеводів, які легко засвоюються (хліб, кондитерські вироби);
 • дієта — шкодить м’ясо червоного кольору, надлишок тваринних і рослинних жирів, які є у вершковім маслі, молоці, маргарині, потрібно їсти більше фруктів, овочів, причому бажано у свіжому виді;
 • чоловік старше сорока років повинен регулярно обстежуватися в уролога, робити УЗД простати на предмет відповідності її нормальному розміру, якщо хвороба уже є, то потрібно лікуватися й вживати заходів негайно;
 • потрібно уникати переохолодження, запорі, тривалого утримання сечі, не зловживати пивом та іншими алкогольними напоями, помірно їсти гостру їжу;
 • потрібно вести здоровий спосіб життя, який приводить, крім поліпшення обміну речовин, ще й до збільшення тотестерону, який не дає простаті збільшуватися;
 • також потрібно вести рухливий спосіб життя, спочатку можна займатися лікувальною гімнастикою, але все-таки потрібно вибрати собі таке заняття, яке поєднується з деякими фізичними навантаженнями, а не тривалим перебуванням на одному місці, тим більше сидінням;
 • мало хто про це говорить, але до хворобливої простати часто приводить не режим, а невпорядковане статеве життя, тобто відносини поза шлюбом.

Підтримуйте статеву гігієну й хвороба в більшості випадків обійде вас. Організм чоловіків побудований так, що він здатний практично без шкоди подолати фізичні навантаження, сильні переохолодження, інші негоди. Але невпорядковане статеве життя забирає чоловіче здоров’я у всіх відносинах. Також до проблем із простатою приводить перегляд порнографічних і еротичних матеріалів — постійне збудження приводить до такої збільшеної простати, що її лікування надзвичайне утруднене, і чоловік може дуже рано втратити здатність до інтимних відносин.

Мета фізичного навантаження

До захворювання часто приводить сидячий спосіб життя, оскільки передміхурова залоза стоїть трохи осторонь від мережі кровоносних посудин, а в здавленій тазовій частині при тривалому сидінні застійні процеси тільки підсилюються, ці застійні процеси можуть призвести до запальних процесів.

Лікувальна гімнастика — комплекс спеціальних вправ, які:

 • поліпшують роботу навколишніх тканин, м’язів, в області малого таза
 • здійснюються перепади тиску, і природно здійснюється масаж передміхурової залози;
 • краще працює надниркова залоза, приходить у тонус нервова система, медикаменти рятують від запалення, а вправи — від залишкових явищ життєдіяльності хвороботворних бактерій.

Фізичні навантаження протипоказані при загостренні хвороби, якщо присутні сильні болі й сечовипускання сильно утруднене, в такому випадку приписують медикаменти, фізіотерапевтичні процедури, хворому забезпечується спокій. Але як тільки стан покращиться, результат лікування можна закріпити регулярними заняттями.

Вправи

За допомогою вправ зміцнюється організм, відновлюється працездатність і поліпшується самопочуття. Результат буде помітний через два тижні.

У положенні стоячи:

 1. П’ять напівприсідань із колінами, розгорнутими в сторони.
 2. Піднімання по черзі колін, п’ять разів на кожну ногу.
 3. Ноги злегка розставлені — п’ять разів крутити тазом в одну сторону, потім п’ять — в іншу.
 4. Після нахилу вперед повертатися в одну, потім в іншу сторону.
 5. Робити до півсотні махів однієї ногою, руками можна триматися за стілець або гімнастичну стінку.
 6. Піднімати ногу убік, напівприсідаючи на інший, напружуючи сідниці.

Серфінг

Лежачи на спині:

 1. Лежачи на спині, піднімайте таз із напругою м’яза сідниць і упором на лікті й п’яти.
 2. Обхопіть коліно й підтягніть до голови, потім інше коліно, потім — обоє.
 3. Зробіть «берізку» — встаньте на лопатки з випрямленими вверх прямими ногами, поперек підіпріть долонями з упором на лікті. У цьому положенні імітуйте крутіння велосипедних педалей.
 4. Розводьте і зводьте зігнуті в колінах ноги, п’яти повинні бути в повітрі.
 5. Піднімайте таз, упираючись на п’яти, ноги зігнуті в колінах. Напружуйте м’язи сідниць.

Лежачи на животі:

 1. Піднімайте ноги по черзі.
 2. Упріться руками, вигніться дугою вниз (живіт на підлозі), піднімаючи ноги.
 3. Імітуйте плавання брасом, кролем.

Стоячи рачки:

 1. З упором на лікті, розводимо стопи ніг якомога ширше й піднімайте таз, відриваючи коліна.
 2. Вигніться дугою нагору, напружуючи м’язи таза.

Ефективним вважається втягування м’язів прямої кишки, із затримкою в 10 секунд, до двадцяти раз. Імітувати близько ста разів затримку струменя при сечовипусканні. Ці дві вправи можна робити в будь-якому положенні, вони непомітні для навколишніх і не вимагають спеціальних умов.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию