Лікування гімнастикою при деформуючому остеоартрозі колінного суглоба

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Найпоширеніша хвороба суглобів — деформуючий остеоартроз, у пенсійному віці кожний десятий страждає на цю недугу, а починають хворіти й зовсім з 40 років — фактично молоді люди. Причому хворіють у рівній мірі чоловіки й жінки. Деформуючий остеоартроз — суглобна хвороба дистрофічно-дегенеративного типу, вона призводить до втрати працездатності й в окремих випадках — до інвалідності. Адже хрящ втрачає можливість виконувати свою функцію, оскільки його змінена структура деформується, зношується й не витримує навантажень. Лікувальна гімнастика зміцнює м’язи й покращує живлення хрящової тканини й, таким чином, покращує стан хворого.

Біль у нозі

Переваги вправ

Захворювання лікують медикаментами, за допомогою операції, а також за допомогою лікувальної гімнастики. Оскільки деформуючий остеоартроз повністю не виліковує й протікає хронічно й протягом тривалого часу, то профілактика на ранніх стадіях має велике значення. Лікувальна гімнастика, спеціальна фізкультура діють як сповільнювачі процесу захворювання за рахунок покращення тонусу м’язів, їх зміцнення, покращення кровообігу. Ноги стають більш рухливими й настає загальне полегшення через зменшення болісного синдрому.

Кабінет ЛФК

Лікувальна гімнастика призначається в період, коли за допомогою інших методів лікування знімається гострий біль, вправи зміцнюють групу м’язів, які відводять ногу убік стегна й розгинають коліна. Вправи також стосуються м’язів спини й черевного преса. Важлива особливість, яка відрізняє фізичні процедури від лікування подібних хвороб — хворий суглоб не навантажується, зусилля докладає здорова нога, або ж заняття проходять у положенні на спині, боці.

Тренажер

Рухатися потрібно обережно, вправи повинні бути м’якими, з обережністю й чутливістю потрібно розробляти м’язовий комплекс, що допомагає ходити. Біль при вправах недоречна, тому що при цьому навантажується й без того зношений хрящ, тому гімнастика призводить саме до зняття болі й обережно відноситься до суглоба, запобігаючи його подальшій атрофії. Якщо самостійно не можна займатися через біль — потрібно, щоб хтось допомагав, хоча б на початковому етапі.

Гострий період

Залежно від стадії хвороби, при остеоартрозі колінного суглоба призначають:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

  • лікування відсутністю навантажень (так зване лікування спокоєм)
  • безпосередньо гімнастичні вправи
  • гімнастика у водному середовищі
  • розігріваючий і покращуючий м’язовий тонус масаж.

Вправа сидячи

При гострому болі колінного суглоба лікують тільки відсутністю навантаження — хворий суглоб потрібно використовувати так, щоб він був повністю розслаблений. Якщо мова йде про лікоть — руку потрібно тримати під кутом 90 градусів і уникати розгинання. Також потрібно зафіксувати коліно, воно повинне жорстко бути під прямим кутом, навіть при виконанні вправ, потрібно за всяку ціну уникати навантажень. У гострому періоді всі вправи робляться лежачи, але не потрібно впадати у відчай — це лише крок до видужання, надалі гімнастику проводять сидячи, а незабаром і стоячи.

Вправи

Усі вправи виконуються м’яко, без різких рухів колінного суглоба. Потрібно врахувати реальний стан хворого, темп і навантаження повинен задавати лікар і інструктор, але незабаром можна буде все робити самостійно. Адже завдання гімнастики — лікування колінного суглоба й можливість бути самостійним і незалежним.

  1. Потрібно сісти на щось високе, щоб ноги звисали, наприклад стіл, спину тримати прямо. Повільно погойдати ногами, поступово збільшуючи амплітуду рухів колінного суглоба, але швидкість збільшувати не потрібно. Таке тренування потрібно повторювати кілька раз на день, воно розслаблює й можна його проводити, відпочиваючи від інших вправ.
  2. Лежачи на спині, покрутити ногами, неначе на велосипеді. Але також без прискорень, діаметр «колеса» потрібно повільно збільшувати, тримаючи стопи під кутом 90 градусів. Це найкраще тренування колінного суглоба й м’язів одночасно.Вправа лежачи на спині
  3. Ляжте на живіт, зігніть коліна, по черзі згинайте ноги, не відриваючи тазової частини від підлоги.Вправа лежачи на животі
  4. На спині, ноги й руки прямо, 10 — 15 разів відірвіть плечі й груди від підлоги. Так тренуються м’язи спини, преса й стегон.

Можна використовувати різні гімнастичні атрибути — м’яч, фітбол, гантелі, спеціальні грузи з піском. Спочатку тренується здорова кінцівка, потім — хвора. Якщо у вас немає можливості постійно бути під доглядом лікаря, робіть вправи з мінімальними зусиллями, ви самі відчуєте, коли потрібно їх збільшити. При цій хворобі важливо не нашкодити, оскільки виконання із сильним болем може відкинути вас далеко назад і потрібно буде застосовувати нудне «лікування спокоєм». Вправи можна виконувати від п’яти до десяти хвилин на день три — п’ять разів. Але при хорошому ефекті потрібно збільшити тренування спочатку до півгодини, а через якийсь час — навіть до однієї години. Якщо навантаження покращує кровообіг, суглоб більше не буде деформуватися, а це і є потрібний ефект.

Результатом гімнастики повинно бути зміцнення колінного суглоба, ураженого при остеоартрозі, а також зміцнення м’язів, зв’язок, які підтримують коліно, покращується живлення тканин за допомогою крові й лімфи. При деформуючому остеоартрозі болі можуть бути настільки сильними, що вправи потрібно виконувати у воді — навантаження в такий спосіб мінімальне, крім того, потрібно плавати, а плавання покращує загальний стан організму.

Масаж — обов’язкова складова лікування колінного суглоба, він добре доповнює фізичне навантаження. Оскільки до коліна й стегна легко дотягтися, можна робити самомасаж, але бажано масажувати передню, а не задню частину ноги.

Ще одна перевага даного виду лікування — воно не має побічних ефектів, а також дешеве, і це при хорошій ефективності. Якщо займатися розслаблюючими тренуваннями колінного суглоба, з великою імовірністю можна уникнути оперативного втручання при остеоартрозі.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию