Лікування грудного остеохондрозу гімнастикою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Біль і зменшення рухливості — характеристика остеохондрозу грудного відділу, який виникає, коли дистрофічно-дегенеративні порушення вражають грудний відділ хребта. Гімнастика при грудному остеохондрозі допомагає зняти напругу в м’язах, суглобах, що приводить до нормального функціонування м’язів спини, плечей, і, як наслідок, людина може вільно дихати й працювати руками.

Спина

Правила занять

Кілька порад, як займатися, щоб вправи були корисною:

 • хребет — це дуже серйозно, не займайтеся самолікуванням, дані вправи потрібно показати вертебрологу, а також фахівцеві лікувальної фізкультури, щоб вони внесли уточнення, і, можливо, зміни в програму занять;
 • до початку занять патологічний процес повинен згаснути, не повинно бути гострого болю й інших симптомів, при яких фізичні навантаження неможливі;
 • різкі рухи заборонені, вправлятися потрібно плавно;
 • додаткове навантаження при потребі створюють напругою м’язів і статичним навантаженням, не можна навантажувати кінцівки додатковими вантажами (наприклад, гантелями), у крайньому випадку використовують не занадто твердий еластичний бинт;
 • гімнастика при остеохондрозі грудного відділу повинна в першу чергу зміцнити м’язи й поліпшити кровообіг, тому не потрібно робити додаткове навантаження на хребет, а саме різко стрибати й швидко бігати, в гострому періоді хвороби бажано взагалі утриматися від бігу та стрибків.

Види захворювання

Витяжка хребта

Вправи слід робити п’ять разів кожна.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 1. Сісти на стілець, долоні поставити на потилицю. На вдиху впертися верхньою частиною спини в спинку стільчика, на видиху прогнутися вперед. Повторити з видихом прогинаючись назад, із вдихом прогинаємося вперед.
 2. Лежачи на підлозі, підстелити невеликий килимок, щоб твердість поверхні зберігалася, під грудьми повинен бути валик діаметром десять сантиметрів. Валик повинен бути твердим, тому можна використовувати качалку для тіста, на яку слід намотати махровий рушник. Поставивши долоні на потилицю, на вдиху прогинаємося вниз, на видиху піднімаємо грудну частину.

Покращення дихання

Лікувальна гімнастика при грудному остеохондрозі допомагає зробити зчленування хребців більш рухливими, що допомагає рівномірно дихати повними грудьми. Вправи робляться по п’ять разів у положенні сидячи без спинки, спину тримати прямою.

 1. Обмотати груди нижче сонячного сплетіння довгою щільною тканиною, на вдиху затягуємо тканиною грудну клітку, затримуємо подих і робимо видих, послабляючи натяг матерії.
 2. Підняти на вдиху руки над головою, руки в замок зручним способом, на видиху нахиляємося в праву сторону, права рука тягне ліву, у такий спосіб розтягується збоку грудна клітка. Знову на вдиху випрямлюємося й повторюємо в іншу сторону.

Зміцнення м’язів корпуса

Пам’ятайте, ваше завдання — не змінити хребет, а допомогти йому, зміцнивши м’язи. Тому потрібно ретельно працювати, але без болю, який буде говорити про те, що хребці зазнають навантажень, які можуть бути шкідливими. Вправи робимо по 10 разів.

Тренування спини

 1. Сісти на лавку без спинки (або табуретку), на вдиху випрямляємо спину, лопатки наближаємо разом, при цьому прогинаємося, виставляючи вперед грудну клітку, видихаючи, розслаблюємося.
 2. Стоячи, трохи розставити ноги, одну руку поставити над головою й нахилятися убік, розтягуючи бічні м’язи грудей і живота.
 3. Сидячи на підлозі, поставити прямі ноги спереду, розвести їх на ширину плечей. Повертаємося убік якомога більше, але без болю. Щоб амплітуда повороту була більшою, допомагаємо руками, крокуючи ними по підлозі.

Потрібно дотримуватися режиму — мати збалансоване харчування, у меню повинне бути м’ясо, морська риба, свіжі овочі, фрукти. Потрібно вживати багато молочних і кисломолочних продуктів, які будуть поставляти організму кальцій. Також потрібно висипатися й навіть не дивлячись на біль, вести активний спосіб життя. При остеохондрозі небажано мати зайву вагу, яка створює додаткове навантаження на хребет. Якщо ви застрягли в міських джунглях — добре було б поспілкуватися із природою, наприклад гуляючи в лісі або уздовж річки. Хороший емоційний стан організму буде позитивно впливати на самопочуття й на швидкість видужання.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию