Як займатися гімнастикою при грижі попереково-крижового відділу хребта

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Коли людина важко фізично працює (піднімаючи важкі предмети) або навпаки, мало рухається, ведучи сидячий спосіб життя (або працюючи сидячи), може виникнути грижа попереково-крижового відділу. Супутником цього захворювання і його попередником часто буває остеохондроз. Раніше захворювання було характерним для старших людей, тепер можуть хворіти й 25-літні, так що потрібно з відповідальністю відноситися до здоров’я хребта вже з молодих років. Адже при цій хворобі болі такі сильні, що якість життя різко падає. У курс лікування завжди включають лікувальну гімнастику.

Біль у спині

Причини хвороби

Крім болей, при міжхребцевих грижах виникають небезпечні ускладнення — наприклад може звузитися міжхребетний канал і тиск, який при цьому виникає, вражає нервові закінчення. Після того, як утворюється набряк навколо спинного мозку, спершу виникає дискомфорт, потім біль, що унеможливлює комфортне життя. Попереково-крижова грижа виникає через граничні навантаження в цій області, адже при перенесення грузів викликає найбільше навантаження у цій області спини.

Фізичне навантаження

Додатковими причинами є недостатня тренованість, коли м’язи не можуть брати на себе навантаження, а воно передається повністю хребцям. Сидячий спосіб життя й недостатня рухливість, неправильне харчування, ожиріння обов’язково призведуть до проблем із хребтом, захворювання хребта. Іноді схильність до хвороби вроджена й пов’язана вона зі спадковою будовою хребців, але цю причину можна розглядати тільки як додаткову, адже практично завжди до захворювання хребта приводить недостатньо дбайливе відношення до свого здоров’я. Гімнастика при грижі дозволяє покращити стан спинного відділу, що допомагає лікуванню хребта.

Сидячий спосіб життя

Симптоми

Початкова стадія хвороби — протрузія, коли фіброзне кільце разом у волокнами, що знаходяться всередині, деформується, однак воно ще може витримати нервове кільце. Наступна фаза — ентрузія, при якій желеподібне нервове кільце виходить за межі фіброзного кільця, викликаючи при цьому нестерпні болі під час руху. Якщо грижа випинається назовні, це порушує роботу органів, при вдавлюванні грижі усередину можлива навіть смерть.

Хребці

Потрібно уважно стежити за симптомами, серед яких:

 1. Посилення болі в попереково-крижовому відділі хребта при навантаженнях. При цьому в області попереку може виникати оніміння.
 2. Слабкість у руках і ногах, яка може супроводжуватися поколюванням як після набряку.
 3. Хворий із труднощами пересувається, іноді навіть не може ходити без сторонньої допомоги.
 4. Поперекова біль іноді зникає, але можуть виникнути стріляючі болісні відчуття в сідничних м’язах. Згодом може бути розлад органів тазової області, що приводить до порушення сечовипускання, та інших схожих проблем.
 5. Можлива біль у ногах, яка доходить до стопи й пальців. При цьому ахілесові й колінні рефлекси стають значно слабкішими.

При діагностиці застосовують рентген, ультразвукову діагностику (УЗД), МРТ, мієлографію, електроспонділографію, а також мануальну пальпацію.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастичні вправи

Як ми писали вище, грижа попереково-крижового відділу досить небезпечна, може приводити до ускладнень, тому гімнастику й ЛФК слід починати з порад інструктора й під його доглядом. Згодом її можна робити самостійно, але тільки після значного поліпшення стану.

Лікувальна гімнастика при грижі не повинна викликати сильного болю попереково-крижового відділу, але її повністю уникнути не вдасться внаслідок особливості хвороби. Але у всякому разі робіть вправи м’яко й із чутливістю до навантажень. Знайдіть хорошого лікаря, порадьтеся з ним, чергуйте вправи з масажем, який покращує кровообіг і допомагає м’язам бути в тонусі.

Тренажерний зал

Результатом вправ повинне бути зменшення болю й покращення м’язової тренованості, що в кінцевому результаті повинно призвести до нормалізації життя. Але гімнастикою потрібно займатися постійно, адже до хвороби ми йдемо роками, протягом багатьох років ми повинні закріплювати одужання.

Рух спрямований на витяжку, розгинання й згинання хребта. Вправи робити неспішно, поступово розігріваючи м’язи. У такий спосіб покращення кровопостачання приводить до покращення живлення  м’язів спинного відділу, а також суглобів, і згодом можна робити більш складні тренування.

Чого робити не можна на первісному етапі: не робіть вправ на скручування хребта, не стрибайте, не навантажуйте безпосередньо саме хворе місце (дійте довкола нього) і в жодному разі не лікуйтеся » за один день», розтягніть по часу вправи так, щоб лікувальне навантаження не відчувалося й отримайте задоволення від такого лікування попереково-крижового відділу.

Положення стоячи й сидячи

Найпростіші вправи при грижі хребта — стоячи, у такий спосіб може починатися лікувальна процедура попереково-крижового відділу.

 1. Стоячи ногами на ширині плечей, робити плавні нахили вперед, причому потрібно викликати напругу спинних м’язів. Коли така напруга з’явиться, затриматися на десять секунд, повторити 10 разів. Згодом збільшити навантаження до 15 секунд і 15 разів.Вправа стоячи
 2. Ноги на ширині плечей, нахилятися в сторони до появи невеликої напруги спинного відділу. Руку поставити на стегно з боку, у який нахиляєтеся, це для контролю сили нахилу. Іншу руку підняти над головою. Повторити десять разів.Нахили
 3. Сидячи на стільці витягнути ноги й розвести на півметра, десять разів виконувати пружні нахили до ніг по черзі. Можна також несильно прогинати спину, викликаючи невелику напругу м’язів.

Вправа сидячи

Положення лежачи

 1. Ляжте на спину й витягніть руки, ноги зігніть наполовину й напружте м’язи живота, їх можна притиснути руками. Повторіть десять разів.Вправа лежачи
 2. Лягти на спину, ноги й руки випрямити. Трошки вигнути частину спини в області попереково-крижового відділу вгору й затримати так положення тіла на десять секунд, повторити десять разів із перервами в декілька секунд.Лежачи на спині
 3. Лежачи на спині ногу трохи зігнути, праву руку поставити на коліно лівої ноги, потім згинати ногу і впиратися ногою, затриматися на 10 секунд, потім знову неспішно лягти. Повторити п’ять разів із кожної сторони. Між підходами потрібно недовго, але добре відпочити.Тренування

Покращення кровопостачання

Лікувальна гімнастика при грижі передбачає нескладні вправи, які покращують живлення органів, у тому числі й кісткових. Незважаючи на те, що вправи передбачають напругу, вони все рівно повинні бути ніби розслаблюючими, потрібно зміцнювати м’язи хребта із приємними відчуттями. Іноді можна прочитати рекомендації про заняття йогою, цим східним напрямком не можна займатися в жодному випадку, оскільки йога вводить в оману людину, викликаючи тільки ілюзію покращення стану.

 1. Лежачи на твердій поверхні, руки уздовж тулуба, упертися в підлогу одночасно п’ятами, лопатками, сідницями, потилицею, долонями й так напружитися десять секунд, повторити п’ять разів.
 2. Сидячи піджати ноги під себе, витягнути руки перед собою, поставивши долоні на підлогу на ширині плечей і трохи потягнутися вперед, не відриваючи стоп від підлоги. Вигнути вгору спину, нагнувши голову й розслабивши шию, намагаючись створити незначну напругу у хребті. Так потрібно протриматися біля десяти секунд, повторити, повертаючись у вихідне положення, десять разів.Зміцнення спини

Щоб займатися гімнастикою при грижі попереково-крижового відділу хребта потрібно зовсім небагато часу, головне — робити вправи періодично, займатися щодня.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию