Робимо гімнастику при грижі шийного відділу хребта

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Шийний відділ людини більш складний, ніж інші частини хребта, тому грижа шийного відділу хребта не завжди лікується вправами. Але все-таки гімнастика важлива при цій хворобі, що викликає постійні болі.

Біль у верхній частині спини

Як і чому утворюється грижа

Хребет складається з кісткових хребців, хрящових міжхребетних дисків, а також зв’язок і м’язів. Міжхребцеві диски в основному відповідають за амортизацію, вони також забезпечують гнучкість і можливість обертатися людині, не навантажуючи спинний мозок. Сам міжхребетний диск нагадує лінзу, зовнішня оболонка диска оточена фіброзним кільцем, своєрідною зовнішньою оболонкою.

Стадії захворювання

Коли утворюється грижа, фіброзне кільце випинається назовні, причому воно може розірватися, після такого результату людина буде постійно почувати біль, що підсилюється при рухах. Причини утворення шийної грижі:

 1. Грижа виникає за багато років, однією із причин може бути недостатня кількість рідини в організмі. Сполучна тканина шийного диска в основному складається з води, і якщо з організму постійно виводиться рідина, можуть бути дегенеративні процеси в дисках.
 2. Неправильні фізичні навантаження шийного відділу хребта. Важкі предмети потрібно носити у відповідності зі своїми можливостями, їх також потрібно правильно піднімати, уникаючи сильно вигнутого положення.
 3. Надмірні фізичні навантаження або ж занадто пасивне життя, при якому страждає тонус м’язів (наприклад офісна робота). Гімнастика допоможе зміцнити м’язи.
 4. Погане харчування призводить до відсутності поживних речовин для костей (фосфор, калій, магній, і звичайно ж, кальцій) і вони отримують пористу структуру, хребці шийного відділу руйнуються.

Незважаючи на те, що грижа розвивається довго, вона утворюється в один момент, в основному при різкому піднятті значної маси. При цьому в галузі утворення грижі — сильна біль, що віддає в руку (у випадку із шийною областю). Щоб заспокоїти різку біль, яка часто буває нестерпною, потрібно лягти на спину й підкласти під спину невеликий й під коліна великий валик (з рушника, ковдри). Лікувальна гімнастика в гострій фазі недоречна, спочатку ліквідуйте больовий синдром.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Відпочинок

Але грижа шийного відділу хребта може мати й інші симптоми, крім гострого болю:

 • артеріальний тиск, що «скаче», стаючи пониженим або підвищеним
 • болі голови, порушення в уваги, пам’яті
 • ниючі болі в шиї стають більш сильними при чханні, нахилах голови, кашлі
 • запаморочення аж до втрати свідомості, при поворотах голови можливий шум у вухах
 • при грижі змінюється навіть хода, можлива зміна координації
 • біль у лопатках, плечовій області
 • дискомфорт в області горла
 • кисті рук слабшають, людина в цілому швидко стомлюється, проявляється м’язова слабкість
 • при грижі шийного відділу може виникнути вегето-судинна дистонія, людина може мати періодичний депресивний настрій.

Як робити вправи

 1. Потрібно відчувати біль і робити такі вправи, які не викликають різкої болі.
 2. При грижі хребта не можна скручувати тулуб на початковому етапі.
 3. Не стрибати.
 4. Вправи потрібно робити біля п’яти разів на день комплексами по 2 — 3 вправи.
 5. При грижі сильних зусиль докладати не треба, навантаження потрібно збільшувати протягом місяців, а не днів. І тим більше не намагайтеся одужати за один день.
 6. У гострій стадії хвороби шийного відділу виконувати вправи забороняється, потрібний спокій і спеціальна шийна пов’язка.
 7. Хворим після операції і тим, у кого операції не було, гімнастика призначається в різному темпі, комплекс вправ також може відрізнятися у залежності від стану хворого.
 8. Лікувальна гімнастика хребта повинна бути під доглядом лікаря й інструктора ЛФК, хоча б на ранній стадії.
 9. При грижі хребта незначна біль повинна бути, але якщо вона сильна, не виконуйте вправу, поки біль не стихне. Гімнастику, особливо шийного відділу, потрібно робити в розслабленому положенні.

Основний комплекс вправ

 1. Плавний поворот голови в кожну сторону 5 — 7 разів. Пам’ятайте, повороти при грижі робіть обережно.
 2. Повільно опускаємо й піднімаємо голову до десяти разів.
 3. Так само повільно десять разів закидаємо голову назад.
 4. Сидячи торкніться вухом плеча й затримаєтеся на п’ять секунд, потім повільно повторіть в іншу сторону, повторіть три рази.
 5. Сидячи вдихніть глибоко, потім, видихаючи, повільно подивіться в стелю, закидаючи голову, затримайтеся на п’ять секунд і повторіть три рази.
 6. Сядьте, спина рівна. Нахиливши голову, торкніться підборіддям грудей, затримайтеся на 15 секунд і повторіть три рази.

Нахили головою

Більш складний комплекс

Наступні вправи більш складні, їх потрібно виконувати, коли гострf біль зникне. Сильне навантаження при грижі хребта протипоказане при онкологічних хворобах, інсультах, інфарктах, запаленні, інфекціях, хворобах серця, інших прогресуючих захворюваннях. Звичайно, і при серйозних хворобах видужують, тому головне — прислухатися до свого організму, серйозно відноситися до здоров’я й об’єктивно оцінювати свої можливості. Не перевтомлюйтеся, навантаження збільшуйте поступово. Гімнастика зробить свою справу, результат відчуєте через три місяці.

 1. Підтягування на турніку. Якщо не можете, підтягуйтеся під кутом на низькому турніку, стоячи ногами на землі. Але в цілому постарайтеся згодом підтягуватися. Спочатку підтягуйтеся два-три рази на тиждень, потім можна буде щодня.Вправа на турніку
 2. Віджимайтеся від підлоги. Невеликими підходами — кілька підходів по два-три віджимання. Потім кількість віджимань в одному підході можна буде збільшити. Врахуйте, що ця вправа дає сильне навантаження на серце.Віджиманя від підлоги
 3. Прикріпіть гумовий бинт і робіть тягові рух руками, начебто ріжете дрова пилкою. Згодом можна робити те ж саме, але просто з гантелями в руках.Вправа з еластичним бинтом
 4. Лежачи на підлозі на спині візьміть не занадто важкі гантелі, витягніть руки над головою й прямими руками піднімайте руки, зупиняючи їх у вертикальному положенні. Повторювати до п’ятнадцяти разів (через велику кількість повторів гантелі повинні бути на початковому етапі легкими).Вправа з гантелями
 5. Загартовуйтеся холодною водою й контрастним душем.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию