Миготлива аритмія і лікувальна гімнастика

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Серцевий ритм у більшості людей у межах норми, але якщо він порушується, виникає аритмія, яка викликає побоювання. При такому стані організму потрібно обов’язково знати, яке фізичне навантаження можна застосувати для хворих цією серцевою хворобою, яку роботу можуть виконувати хворі й чи можливо лікувати аритмію лікувальною гімнастикою й вправами ЛФК.

Здоров'я

Потреба в русі

Так влаштована людина — щоб бути здоровою, вона повинна бути фізично активною. Організм можна порівняти з машиною — купуючи машину, краще взяти стару, але яка регулярно їздить, ніж нову, яка кілька років простояла у дворі будинку й жодного разу не заводилася. Тому, навіть якщо людина хвора, навіть якщо він із труднощами встає з ліжка, їй потрібен рух. Питання тільки в дозуванні навантажень — потрібно, щоб хворий ішов на поправку й повертався до колишнього життя, а не шкодив собі надмірною ретельністю.

Кардіолог

Від руху залежить не тільки робота організму, але ще й настрій, здатність розумово працювати, рух також відволікає від важких думок про хворобу, таким чином спосіб на перший план стає майбутнє життя, а не думки про невідомі перспективи. Людям із хворим серцем і судинами потрібні аеробні вправи, тобто такі, які змушують рухатися з вільним диханням, без статичного напруження і тимчасової зупинки роботи легень.

Навантаження повинні бути щоденними й поступово збільшуватися. Спершу можна робити вправи в положенні сидячи, повільно прогулюватися, потім — ускладнювати комплекс вправ. Квапитися не потрібно — при щоденних зусиллях людина може почувати себе зовсім здоровою через багато місяців, а можливо й кілька років. Кардіолог для визначення стану серця проводить спеціальні тести, діагностичні дослідження з різними видами навантажень і визначає темп занять. У рідкісних випадках заняття взагалі неприпустимі до нормалізації серцевого стану.

Протипоказання

Лікувальна гімнастика при серцевій аритмії протипоказана в наступних випадках:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 • якщо ритм серця надмірно порушений, таке порушення найчастіше проявляється після інфаркту міокарда, з більш конкретних симптомів виділяють пароксизмальну тахікардію із частими регулярними нападами, миготлива аритмія, яка турбує постійно, у хронічній формі);
 • напади стенокардії й неправильний серцевий ритм, які проявляються при фізичних зусиллях і утворюються внаслідок ішемічної хвороби серця, проблеми досліджують за допомогою методу «холтерівське моніторування»;
 • якщо судини серця не пропускають достатньо крові для активного руху;
 • якщо недостатній кровообіг викликаний серцевими вадами, як вродженими, так і набутими;
 • якщо ступінь серцевої недостатності друга або третя, займатися не можна, однак при першій займатися цілком можна, з оглядкою на свої можливості;
 • є ниркові порушення, які не дозволяють прискорювати обмін речовин за допомогою руху, сильні навантаження протипоказані й при серйозних хворобах печінки;
 • сильні неполадки в роботі ендокринної системи, наприклад декомпенсаційний етап цукрового діабету першого типу;
 • якщо при гіпертонічній хворобі спостерігається високий тиск — вище 160 на 90, не можна займатися до нормалізації ситуації, тим більше під час прийому гіпотензивних препаратів;
 • аортальна або серцева аневризма, при загрозі її розриву;
 • запалення стінок вен ніг, яке супроводжується утворенням тромбів (тромбофлебіт).

Прогулянка на велосипеді

Аритмія може не вибачити ізометричних вправ (руху під напругою з опором), а також вправ з гантелями, штангами й іншими грузами. При таких вправах підвищується артеріальний тиск, а також виникає кисневе голодування серцевого м’яза, адже м’язова маса, яка тренується, починає забирати на себе кров, кисень і живильні речовини. Також не можна качати прес, у жодному разі не займайтеся йогою, яка занадто шкідлива для серця через затримки дихання.

Є інші перешкоди для заняття лікувальною гімнастикою, але їх вивчає лікар на основі досліджень функціональних проб, а також скарг пацієнта.

Вправи

Рухатися у вільному темпі й вільно дихати — це головне правило для аеробних рухів, які становлять основу гімнастики при аритмії. Навантаження досягається шляхом багаторазових повторень. Найпростіша й найефективніша вправа — це ходьба, також просто робити сидячі вправи, і вони, як не дивно, мають гарний позитивний ефект у період, коли організм ослаблений (але немає протипоказань). Вправи стоячи й рухи руками й корпусом при ходьбі потрібно робити при впевненості в гарному самопочутті, або якщо потрібно збільтити рухові навантаження.

Відпочинок

При аритмії можна робити наступні рухи, вихідне положення стоячи:

 1. Ідемо на місці, імітація легкого маршу.
 2. Піднімаємо й опускаємо руки відповідно на вдиху й видиху.
 3. Руки по сторонах і повертаємо тулуб у сторони.
 4. Руки вільно звисають, нахиляємося убік і із цієї ж сторони долоня руки ковзає по нозі, друга ковзає по ребрах до пахви.
 5. Руки на поясі й крутимо тазом, починаємо з десяти повторень, доводимо до п’ятдесяти кругових рухів.
 6. Крутимо руками вперед та назад, спочатку десять разів, а через кілька тижнів — до п’ятдесяти, не потрібно надто втомлюватися, робіть відповідно до своїх сил.
 7. Для розслаблення ходимо дві хвилини з високо піднятими колінами й три хвилини — у довільному темпі.

Гімнастика при аритмії звичайно робиться двічі в день — відразу після сну, але ще до сніданку, і між обідом і вечерею, близько 16 годин дня. Тривалість занять — від десяти хвилин до півгодини через декілька місяців. Важливо дотримуватися серцево-судинної дієти. а також, щоб життя мало якнайбільше позитивних емоцій, для серця це добре настільки ж, як і ліки.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию