Зупиняємо остеопороз лікувальною гімнастикою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Остеопороз — хвороба, на яку хворіє приблизно третина населення віком після 40 років. При цьому захворюванні кістяк стає крихким, оскільки щільність кісткової тканини стає меншою. Погіршення обміну речовин у тканинах костей може зупинити лікувальна гімнастика.

Рентген

Користь фізичного навантаження

Для профілактики хвороби слід вживати з їжею вітамін D і кальцій. Можна пити синтетичні вітаміни (обережно, може викликати алергічну реакцію), потрібно бути обережним з таблетованим кальцієм, який може накопичуватися в нирках. При цій хворобі потрібно багато рухатися (однак уникати надмірних навантажень і травм), рух, помірне заняття спортом покращує структуру костей кінцівок і хребта завдяки кращому живленню кісткових клітин.

Структура костей

При фізичних навантаженнях збільшується сила м’язів і одночасно стають товстішими кості. Завдання вправ — навантаження на м’язи, але потрібно дотримуватися обережності з костями, оскільки вони крихкі, при виконанні деяких вправ можна травмуватися або навіть одержати перелом.

Перед початком занять потрібно з’ясувати в медичного фахівця який стан організму й скільки кісткової маси втрачено внаслідок захворювання. Відштовхуючись від цих даних, фахівець із лікувальної фізкультури повинен призначити безпечні вправи, навчити правильно їх робити, і після цього лікувальна гімнастика при остеопорозі стане доступною в будь-якій обстановці, у тому числі й удома.

Загальні принципи занять

Лікувальна гімнастика при остеопорозі повинна включати наступне фізичне навантаження:

 • вправи, що зміцнюють ноги — ходьба, підйом по сходах, пішохідні походи, у тому числі підйоми на невисокі гори, танці;
 • вправи, що тренують хребет, м’язи спини, корисно висіти на турніку;
 • тренування гнучкості, вправи для розтягування;
 • плавання, вправи у воді.

Прогулянка пішки

Найкраще, щоб навантаження охоплювало всі групи фізичних вправ. Також важливо повноцінно харчування, і, як і при будь-якій хворобі — режим, у якому буде чергуватися розумове навантаження з фізичною роботою, відпочинок повинен бути активним — піші походи, плавання в ріці, озері, морі.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Застереження

Оскільки кістки ослаблені, на заняттях слід дотримуватися наступних принципів:

 1. Різко рухатися забороняється, а також не можна бігати, різко нахиляться, стрибати, швидко присідати й виконувати дії, які приводять до скручування хребта, наприклад повертатися в талії.
 2. Не можна піднімати грузи, додаткове навантаження створюйте за допомогою напруги м’язів, виконувати вправи з гантелями, вантажами на руках заборонено. Категорично заборонено піднімати гирі, штанги — підняття ваг може привести до загострення хвороби й навіть до травм.
 3. Теніс, гольф можливий тільки при значному покращенні стану організму. Також у гострому періоді заборонені всі ігри, пов’язані з бігом, стрибками — наприклад футбол, баскетбол. Але дозволений пляжний волейбол у помірному темпі, без змагального азарту.
 4. Категорично не можна займатися йогою, вправи якої балансують на межі фізичних можливостей. Остеопороз і так є випробуванням для людини, не потрібно випробовувати організм за допомогою екзотичних східних практик, які можуть зашкодити хребту.
 5. Не можна робити вправи у швидкому темпі, не можна збільшувати навантаження, не можна починати заняття й міняти програму занять без консультації лікаря й інструктора ЛФК.

Вправи

У положенні сидячи:

 1. Зігнуті в ліктях руки відводимо разом із плечима назад, лопатки повинні максимально наблизиться одна до одної, затримуємося на п’ять секунд і послабляємо напруження, повторити десять разів.
 2. Первісне положення — опущені вниз руки. Крутимо плечем двадцять разів, стільки ж іншим і потім ще 20 разів — двома плечима. Повторюємо в іншу сторону.
 3. Поставивши руки на потилицю, на вдиху ліктями тягнемося назад, затримуємося на п’ять секунд, повертаємося на видиху у вихідне положення. Повтор — 10 разів.
 4. Долоні на колінах, напружуємо всі м’язи тіла, які тільки зможемо, після п’яти секунд розслабитися, зробити десять повторів.

Лежачи на спині:

 1. Потягуємося десять разів, намагаючись якнайбільше розтягнути все тіло, це не так просто, як здається. Починати потягуватися потрібно звичайно, але потім зусилля збільшувати. Вправа гарна розтягує спинні м’язи й корисна також для покращення стану хребта.
 2. Підтягнути коліна до живота або грудної клітки й обійняти їх руками, із силою притискаючи ноги й одночасно розтягуючи хребет, затримуємося на 5 секунд і розслаблюємося, повторити п’ять разів, зусилля нарощувати щораз.
 3. Одну — дві хвилини активно імітуємо їзду велосипедом.

Лежачи на боці:

Лягти на бік, повільно підняти ногу, рахуючи до п’яти, стільки ж затримуємо у верхній точці й також на п’ять рахунків опускаємо.

Стоячи рачки:

Отут одна вправа, яка досить універсальна, називається «кішка». Потрібно стати рачки й максимально вигинати спину нагору при опущеній голові, при вигинанні спини вниз голова піднімається й трохи вигинається назад. Так працює хребет і м’язи, які його оточують.

Тренування спини

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию