Лікувальні гімнастичні вправи при переломі хірургічної шийки плеча

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Переломи хірургічної шийки плеча становлять трохи більше п’яти відсотків від усіх переломів. Через особливості будови кістки і її функціональних особливостей ця травма може зробити людину інвалідом. Кістки плеча ламаються від падіння, ударів, у першу чергу у людей похилого віку, у більшості випадків постраждалими є жінки. Займаючись лікувальною гімнастикою, можна досягти швидкого відновлення.

Пов'язка

Фізичні навантаження

Переломи хірургічної шийки плечової кістки дуже небезпечні, оскільки можливий крововилив і частковий параліч, одуження може бути неповним, у майбутньому можливе часткове порушення рухів. Лікування проводиться шляхом репозиції уламків, накладення гіпсу й наступного спостереження. Хірургічне втручання в основному потрібно для правильної репозиції, а це рідкість, у більшості випадків поставити кістку у правильне положення вдається без операції.

Травма

Лікувальна гімнастика починається відразу ж після зрощення кістки, з початком періоду реабілітації. Усі вправи повинні проглядатися лікарем і гімнастичним інструктором. Потрібно відновити природню амплітуду кінцівки, лікувальна гімнастика й ЛФК зменшує біль, за допомогою активізації обміну речовин прискорюються відновні процеси після перелому.

Падіння

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 1. Після перелому хірургічної шийки плеча, при ще не знятому гіпсі (до місяця після травми) можна робити дихальні вправи, згинання, обертання ліктя, кисті, променево-зап’ястковому суглобі, в основному щоб уникнути утворення тромбів. Можливі невеликі маятникові рухи руками, що зменшує біль у травмованій кінцівці. Можна притискати руку або лікоть до корпуса, плескати перед грудьми, за спиною, з’єднувати руки в замок і так повертатися всім тулубом.
 2. Від трьох до шести тижнів кістка вважається зрослою. Потрібно піднімати руку до рівня обличчя, відводити її убік. Махати руками вперед, у сторони, назад, але при цьому потрібно стояти трохи нахилившись. За спину можна відводити обидві руки (зігнуті в лікті перед собою), ніби намагаючись з’єднати лопатки. Займатися потрібно біля п’яти разів на день, кожна вправа виконується 10 разів. Якщо є можливість, потрібно попрацювати в басейні — стоячи на місці, імітувати плавання вільним стилем або ж брасом.
 3. Період від семи до восьми тижнів вважається тренувальним, адже до цього часу функції хірургічної шийки плеча після перелому повинні бути відновлені. Зайвих навантажень потрібно уникати, але себе шкодувати не варто. Руку можна піднімати (стоячи), крутити, також можна висіти на перекладині, віджиматися від підлоги, можливо навантажувати себе гантелями до п’яти кілограмів. Зміцнювати слід ротаторні манжети й дельтоподібний м’яз — основні м’язи, які, рухають плечовим суглобом. Потрібно займатися з гімнастичною палицею, заведеною за спиною, плавати в басейні зручним стилем.

Найпростіші вправи

Вправи на розробку хірургічної шийки плеча після перелому на початковому етапі виконуються до двох разів на день по десять разів у кожному підході. Потім навантаження збільшується до трьох разів на день по 15 разів у кожній вправі. Наступні вправи досить прості, їх можна виконувати на початковій стадії видужання. Їх слід робити повільно, з почуттям, головна мета — розробка й розтягання м’язів і суглобів шийки плеча.

 1. Нахиляти корпус убік зламаної руки, при цьому в нахиленому положенні робити махи руки вперед та назад, а також у сторони.
 2. Тренуємо м’язи стисканням і розтисканням кистей рук.
 3. Імітуємо причісування голови хворою рукою — у сторони, назад, можна взяти в руки реальний гребінець, щоб було деяке зусилля. Але не перестарайтеся, оскільки амплітуда руху руки досить велика.
 4. Замикаємо кисті разом і згинаємо й розгинаємо лікті, тренуючи суглоби.
 5. Рухати плечима вниз, потім — вгору, аналогічно — назад і вперед.
 6. Нахиляємо корпус тіла вперед і руками імітуємо ручне прання.
 7. Робимо кола кистями рук, зігнутими в ліктях — від себе й до себе по черзі.
 8. Замикаємо кисті рук і в замкненому положенні рухаємо ліктями, поклавши замок на грудну клітку, потім до підборіддя й до лобової частини голови.
 9. Стоїмо на місці, представляємо, начебто в руках — лижні палиці й імітуємо їхній рух на бігових лижах.
 10. Руки тримаємо за спиною й нахиляємося до хворої руки.
 11. Одна рука за спиною, кисть хворої руки поставити на плечі, відводимо лікоть хворої руки убік, на початковому етапі можна допомогти іншою рукою.
 12. Стоячи, руки прямо, потім кисті повільно йдуть по бічній стороні тулуба до пахв, можна згодом прикласти зусилля, притиснувши кисті до тіла.
 13. Ставимо кисті на плечі й із невеликим зусиллям «сповзаємо» ними вниз, розпрямляючи руки.
 14. Затискаємо кисті рук у замок, опустивши донизу, потім до прямого кута з тілом піднімаємо на рівень підборіддя.

Ускладнення тренувань

Наступні вправи робити на стадії ремісії (полегшення хвороби). Крім навантаження м’язів і приведення їх у тонус,  наступні вправи покращують циркуляцію крові в організмі, покращуючи стан ураженого органа й організму в цілому.

Спорт

 1. Кисті на плечах, лікті перед особою, розводимо лікті. Після розведення ліктів зробити десять кругових рухів.
 2. Вправи, схожі на танцювальні — ривки руками перед грудною кліткою, можна в Youtube підглянути лезгінку й зробити декілька схожих рухів руками (а можна й ногами, але це досить складно).
 3. Руки закріпити на поясі й крутити кистю, виставляючи великий палець позаду, потім — спереду.
 4. Руки тримати прямо й махати вгору і в сторони.
 5. Постарайтеся помасувати хворою рукою здорову, дотягуйтеся до лопатки.
 6. На потилиці замкніть руки й рухайте ліктями в сторони.
 7. Кисті в замок за спиною й помасуйте спину.
 8. Кисті в замок перед собою — декілька разів випрямте вгору.

Додаткові снаряди

 1. Гімнастична палиця — підйом вгору, через сторони над головою, імітація веслування, імітація риболовлі на поплавок, на блешню.
 2. Шведська стінка — піднімайтеся по драбинці, присідати, тримаючись за снаряд.
 3. Можна рухати хворою рукою по стіні вгору, здорова рука може допомагати хворій.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию