Вправи лікувальної гімнастики при плечолопатковому періартриті

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Плечолопатковий періартрит характеризується запальним процесом у капсулі плечового суглоба, а також відповідальних за нього сухожиль. Відрізняють однобічний і двосторонній періартрит. Якщо хворобу не лікувати, вона ускладнюється запаленням навколишніх тканин і дегенеративними змінами суглобів.

Вправа

Характеристика хвороби

Захворювання може протікати в такий спосіб: можуть надірватися деякі волокна м’язових сухожиль, запалитися сухожильна піхва двоголового м’яза або ушкодитися сухожилля довгої голівки двоголового м’яза. Хвороба виникає через травму плеча, удари, перенапругу, остеохондроз хребта в шийному відділі, жінки можуть захворіти після операції по видаленню молочної залози.

На початку захворювання спостерігається болючість суглоба, що є наслідком запалення, цей біль поступово наростає, суглоб не може рухатися з колишньою амплітудою, особливо важко відвести руку вгору й назад. Запалення провокує підвищення температури уражених тканин.

Тренування з інструктором

При простій формі періартриту відчувається невеликий біль при обертових рухах руки, яка підсилюється, якщо заводити руку за спину. Якщо плечолопатковий періартрит не лікувати, він переходить у гостру фазу, яка характеризується:

 • ниючим болем уві сні, сон може бути порушений;
 • біль є навіть при невеликих рухах, він переходить на руку й область шийного відділу;
 • людина не може рухати рукою в напрямку назад-вгору- вбік, але вільно рухає плечем вперед, хворий притискає руку до грудей;
 • на плечовому суглобі утворюється набряк;
 • спостерігається тривала температура тіла вище 37 градусів.

Якщо хворобу не зупинити в гострій стадії, вона стає хронічною, коли біль іноді стихає, але не проходить повністю, навіть стан спокою не комфортно.

Захворювання діагностується симптомами, пальпацією м’язів і костей, рентгеном, комп’ютерною томографією, УЗД. Лікується медикаментами, які усувають у першу чергу біль, також призначають протизапальні й хондропротекторні ліки, приписують фізпроцедури, компреси. Харчування — збагачене вітамінами й кальцієм. Для відновлення руху суглоба потрібна лікувальна гімнастика, ЛФК, без застосування фізичних вправ відновлення рухливості суглоба буде неможливим.

У спортивному залі

Вправи лежачи

Вправи лежачи роблять на початковому етапі, тому вони досить прості

 1. Стискати й розтискати пальці, струшувати кисті.
 2. Згинати руки руки в променезап’ястковому суглобі.
 3. Тримаючи руки уздовж тулуба, повертати долоні нагору й униз.
 4. Руки уздовж корпуса, на вдиху підводити кисті до плечей, на видиху опустити.
 5. Зігнути руки в ліктях і розводити в сторони передпліччя, максимально наближаючи тильну сторону кисті до горизонтальної поверхні (вигинати зап’ястя назад так, щоб тильна сторона кисті і передпліччя утворювали прямий кут).
 6. Кисті на плечах, лікті перед собою, на вдиху розводити лікті сторони, на видиху знову поставити вертикально.
 7. Руки прямо, покручувати долонями, розводити в сторони руки, поки не з’явиться біль.
 8. Піднімати руки по черзі вгору.
 9. Розставити руки в сторони й у такий спосіб із зусиллями надавлювати долонею на постіль.
 10. Вправа на розслаблення — поставити долоні нагору, легко ними струснути.

Вправи сидячи

Основні вправи виконуються сидячи на стільці, зручно впершись у спинку. Якщо вправа робиться на одну руку, потрібно спочатку зробити здоровою рукою, щоб подивитися на правильну амплітуду руху, а потім намагатися скопіювати хворою.

Кабінет ЛФК

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 1. Поставити руки на талію, лікті розвести в сторони, лікті на невеликій швидкості зводимо один до одного.
 2. Знову руки на талії, обертаємо одночасно двома плечима вперед та назад.
 3. Притискаємо лікоть хворої руки до грудей, тримаючи кисть на плечі й тягнемо його хворою рукою вгору так, щоб лікоть ковзав по грудям, поки м’язи не напружаться, сильної болі не повинно бути.
 4. На вдиху згинаємо руки в ліктях, на видиху несильно махаємо ними вперед та назад.
 5. На вдиху підняти руку вгору, опустити й помахати на видиху.
 6. Заводимо руку за спину й піднімаємо долоню до лопатки.
 7. Поставити руки на коліна, потягнутися, завести руку убік на вдиху, на видиху знову поставити на коліна.
 8. На вдиху поставити руки на плечі, на видиху тягнемося по черзі до колін протилежної ноги.
 9. Робити повільні нахили й обертові рухи голови.

Вправи стоячи

 1. Обертати руки в повільному темпі круговими рухами, повертаючись у вихідне положення (вихідне положення — горизонтально перед собою).
 2. Махати руками у вертикальному положенні з невеликим відхиленням у сторони.
 3. Розслаблено махати руками внизу, одна рука спереду, інша — ззаду.
 4. Ходити, махаючи руками в середньому темпі.

Рука за головою

Комлекс Попова

Доктор Попов, спостерігаючи за пацієнтами з дегенеративними змінами тканин суглобів, сформував свій комплекс вправ лікувальної гімнастики. Він вважав, що м’язи й зв’язки запам’ятовують зручне безболісне, але неправильне положення руки, і навіть після одужання не дають руці повноцінно рухатися. Доктор пропонував лікувати цю закостенілість невеликими, але постійними рухами, які пацієнт повинен робити сам. Відновлення характеризується приємними відчуттями після занять і відсутністю суглобної болі.

Всі наступні вправи — за цією методикою, виконувати по десять разів. Комплекс не можна робити в гострій стадії, після одужання гімнастику потрібно робити регулярно, щоб не допустити повернення плечолопаткового періартриту.

Гімнастична палиця

Наступні вправи розтягують зв’язки й м’язи.

 1. Хвора рука зігнута, кисть на плечі, здоровою рукою піднімаємо кисть якнайвище.
 2. Здорова рука доводить хвору за кисть від задньої поверхні стегна до талії.
 3. Нагнутися, щоб корпус і ноги утворювали прямий кут, упертися руками в стіну й повільно присісти.
 4. Рука впирається в стіну на рівні таза й повільно крокує пальцями вгору.

Вправи на зміцнення м’язів

 1. Повільне підняття й опускання рук через сторону.
 2. Стоячи спиною до стіни, тиснути на стіну із зусиллям рукою, зігнутої в лікті.
 3. Притиснути рушник ліктем хворої руки до боку й повертати кистю із зусиллям вправо і вліво, зусилля можна створювати гумовою стрічкою, прив’язаною до стіни.

Лопатку можна стабілізувати, повільно віджимаючись від стіни або піднімати руки перед собою, лежачи на спині й тримаючи в кистях гумову стрічку, заведену за голову.

Особливості фізичних навантажень

Перед заняттями слід промасувати шийну область, руку й плечовий суглоб, у такий спосіб завдяки розігріванню зв’язок і м’язів збільшується суглобна рухливість. Також масаж допомагає вилікувати рефлекторну контрактуру — цей складний термін позначає всього навсього нерухомість суглоба, яка викликана болючим рефлексом.

Також, щоб зменшити нерухомість, пов’язану з болем, перед заняттями можна прийняти теплу ванну, поставити теплий компрес, грілку, мішок з піском або сіллю (не гарячі), і також зробити розминку невеликими повторними рухами протягом п’яти хвилин. Не можна гріти людину, яка схильна до онкології (наприклад, має багато родимок), у такому випадку потрібно приймати теплу ванну.

Незважаючи на те, що до виникнення болю краще не допускати, повністю її уникнути не вдасться, оскільки сама хвороба пов’язана з неприємними відчуттями. Просто не можна допускати гострих нападів, а якщо не робити вправи через біль, не вдасться відновити рухливість кінцівок. Краще терпіти, але хто не може, можна випити знеболюючу таблетку, дивіться яка краще підходить по протипоказанням (всі знеболюючі ліки дуже шкідливі). Починають вправи в положенні лежачи, потім сидячи і стоячи. У деяких випадках можна використовувати гімнастичну палицю, оскільки вона допомагає утримувати положення навіть при слабких м’язах і сильному болючому рефлексі.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию