Гімнастика — основний метод лікування плоскостопості у дорослих

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Плоскостопість у дорослих буває різних типів — паралітична (часто викликається поліомієлітом), травматична — внаслідок перелому костей стопи, часто зустрічається у хворих з п’ятковим переломом, які легковажно ставилися до носіння гіпсової пов’язки й статична — надбана внаслідок перевантажень стопи, виникає при цукровому діабеті, вагітності, ожирінні. Основний метод лікування — лікувальна гімнастика й лікувальна фізкультура, масаж робиться, як правило, під вагою тіла за допомогою ходьби по нерівній поверхні.

Масаж ноги

Особливості захворювання

Плоскостопість діагностується ортопедом, але й самому можна розпізнати цю недугу — ноги швидко стомлюються, набрякають, причому опухлості виникають до вечора й зникають на ранок, а також болять стопи, щиколотки. Якщо залишити відбиток ноги на аркуші паперу, то ширина такого відбитка буде більшою за половину від відбитка здорової стопи, адже виїмка із внутрішньої сторони практично відсутня. Якщо подивитися на взуття, то в людей з недостатньо профільною стопою внутрішня частина взуття швидше зношується.

Рельєф стопи

Неправильний розподіл навантаження на стопу може призвести до порушення постави, оскільки страждає також і хребет через недостатню амортизацію, також — до варикозного розширення вен, тромбофлебіту. Хворі із труднощами ходять, не можуть стрибати, біг у багатьох випадках неможливий. Заняття спортом можуть зводиться до їзди на велосипеді, плавання, але відсутність можливості вільно пересуватися пішки дуже пригнічує.

Доросла гімнастика при плоскостопості повинна виконаються з великим старанням, адже організм уже сформований і потрібно буде більше часу для виправлення ортопедичного недоліку, ніж дітям.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Лікування й режим

З медикаментів при лікуванні плоскостопості в основному застосовують знеболюючі мазі й анальгетики, якщо, звичайно, біль нестерпний. В інших випадках обмежуються вправами лікувальної гімнастики, тим більше, що невеликий біль потрібен для контролю над процесом занять, адже надмірний біль говорить про те, що ми робимо фізичні вправи не ті, або ж ті, але неправильно.

Ванночка для ніг

У плані режиму додержуйтеся порад:

 1. Для того, щоб стопа придбала природню форму, також використовують супінатори. Але цими устілками, які роблять корекцію ноги, зловживати не слід. Адже якщо стопа придбала потрібну форму, потрібно зміцнювати м’язи й зв’язки для того, щоб нога утримувала придбану форму. А устілки розслаблюють м’язи ноги, що небажано.
 2. Те ж саме можна сказати й про спеціальне взуття з високими й твердими халявами, шнурівкою й рівній підошві, наприклад берці, — утримання ноги допомагає на початковому етапі. Але після позитивних результатів потрібно переходити на м’яке взуття із плоскою поверхнею, це змусить м’язи працювати краще.
 3. Займайтеся плаванням, при неможливості бігати, їздіть на велосипеді. Але все-таки намагайтеся при плоскостопості долучиться до бігу, якщо можливо настільки видужати (проконсультуйтеся із лікарем).
 4. Для розслаблення ноги по вечорах робіть соляні ванночки, сіль можете брати звичайну або морську.
 5. При плоскостопості ходіть більше босоніж по нерівній поверхні, наприклад по пляжу з великою галькою. Якщо такого ні, створіть собі муляж галькового пляжу вдома, наклейте камінчики на тренувальну поверхню.
 6. Користуйтеся при плоскостопості зручним шкіряним взуттям з висотою каблука не більше чотирьох сантиметрів.
 7. Займайтеся вправами регулярно, адже інакше ефекту не буде й ви розчаруєтеся в лікувальній гімнастиці.
 8. Вправи повинен підбирати інструктор ЛФК і затверджувати лікуючий лікар. Але й до себе прислухайтеся, адже тільки від вашої ретельності буде залежати результат.

Вправи

Вправи гімнастики при плоскостопості можна робити двічі на день, але дуже важливо щодня, оскільки результат повинен закріплюватися. Здебільшого вправи робляться стоячи (можна триматися однієї рукою), оскільки важливу роль у навантаженнях має вага тіла, але деякі вправи можна робити сидячи, займатися потрібно босоніж:

Вправи

 • гладити середньою частиною підошви гомілку іншої ноги з деяким зусиллям;
 • згинати й розгинати пальці ніг — по черзі для кожної ноги й одночасно;
 • стати на п’яти й у такій позиції обертати пальці стопою в різні сторони;
 • піднімати стопами м’яч;
 • піднімати пальцями ніг дрібні предмети, олівці, в останньому випадку можна малювати ногами;
 • стоячи на підлозі, розвертати носки один до одного, а потім п’яти так, щоб вони становили одну лінію, у такий спосіб спробуйте вставати на носки й п’яти;
 • устати на носки, і прокотитися на п’яти по зовнішній стороні стопи й потім назад;
 • с положення сидячи вставати, стоячи на зовнішній стороні стопи;
 • по черзі вставати на носки ніг, переносячи вагу, ця вправа може бути танцювальною під швидку музику;
 • зробити випад ногою й розвертатися на 180 градусів, переходячи на випад в іншу сторону іншою ногою;
 • піднімати ноги вище, можна сидячи або стоячи, тримаючись за гімнастичну стінку;
 • кілька хвилин крокувати на пятках, носках, на внутрішній і зовнішній частинах стопи;
 • робити присідання, не відриваючи стопи від підлоги.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию