Лікуємо поперековий радикуліт лікувальною гімнастикою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

При запаленні корінців нервів спинного мозку виникає радикуліт. Це розповсюджена хвороба — до 15 відсотків жителів Земної кулі страждають від цієї недуги. Ця хвороба молодіє — з кожним роком радикуліт вражає усе більш молодих. Як і інші хвороби хребта, радикулітом хворіють люди, які мають надмірне навантаження на хребет, наприклад професійні спортсмени, а також ті, хто рухається занадто мало, наприклад офісні працівники. Щоб перемогти поперековий радикуліт, потрібно займатися лікувальною гімнастикою.

Работа на огороде

Характеристика хвороби

Можна виділити наступні причини запалення нервів, яких у хребті не тільки багато, але вони виконують важливу роль в у роботі внутрішніх органів людини й рухливості кінцівок:

 • виникнення радикуліту — звичайна річ, якщо не лікувати остеохондроз, на цей випадок доводиться 95% випадків хвороби, відбувається стиснення або защемлення нервів внаслідок деформації хребта;
 • якщо хребет був травмований, також велика імовірність захворювання;
 • міжхребетна грижа;
 • зношування хребетного стовпа й міжхребетних дисків;
 • відкладання солей на суглобах і хрящах в області попереку, шиї;
 • порушення обміну речовин в організмі;
 • безпосередньою причиною больового нападу може бути стресовий стан, підняття грузу, неприродні рухи, інфекція.

Розминка спини

Радикуліт буває шийним, шийно-плечовим, грудним, попереково-крижовим. Поперековий радикуліт найпоширеніший, симптоми проявляються в сильних болях спині, яка підсилюється при ходьбі, нахилах. Під час гострих нападів біль може бути нестерпною, тому застосовують медикаментозну терапію.

Лікування

При виникненні гострої радикулітної болі внизу хребта або в області шиї потрібно лягти на ліжко із твердим матрацом, можливо натерти хворе місце знеболюючою маззю й тримати поперек у теплі, найкраще замотатися вовняною хусткою. Краще без знеболюючих таблеток, оскільки вони мають багато побічних ефектів, але якщо біль нестерпний, те можна прийняти невелику кількість знеболюючих ліків.

Лікар, як правило, призначає протизапальні знеболюючі медикаменти, а також для зовнішнього застосування — розігріваючі мазі й рідини для натирання на основі бджолиної, зміїної отрути, гіркого перцю, а також вітаміни В. Після декількох днів перебування в спокої, приступають до активного лікування, яке, крім медикаментів, включає лікувальну фізкультуру ЛФК, лікувальну гімнастику, мануальну терапію, масаж. У крайніх випадках можливо хірургічне втручання, але тільки якщо випав міжхребетний диск.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Принципи занять

Роблячи фізичні вправи, потрібно дотримуватися наступних правил:

 1. Не можна займатися при сильних болючих нападах, фактично займатися можна на шляху до видужання.
 2. При поперековому радикуліті заняття повинні проходити в зручному положенні, при цьому в положенні на спині під колінні суглоби можна підкласти валик, якщо вправи робляться на животі, то під живіт підкладається подушка. Також допускаються вправі в положенні рачки.
 3. Починати вправи краще на нахиленій дошці з нахилом до 45 градусів, причому тіло повинне впиратися пахвами на упори. Таким чином, якщо проводити на такій дошці заняття тривалістю від десяти хвилин до напівгодини, витягається хребет, відповідно менше здавлюються нерви між хребцями.
 4. Також витяжка робиться висячими вправами, вис краще робити на гімнастичній стінці.
 5. Добре впливає на видужання плавання, а також вправи на хребет у басейні.
 6. Радикуліт шиї супроводжується набряклістю верхніх кінцівок, тому їх потрібно розробляти, поклавши руки на стіл, ноги ставляться на м’яку кушетку.
 7. Починати вправи потрібно в максимально зручному положенні, ускладнювати виконання можна згодом.

Тренування спини

Ціль лікувальної гімнастики:

 • вправи спрямовані на покращення кровообігу й зменшення застійних явищ у хребті й навколишніх тканинах;
 • створення м’язового корсета приводить до збільшення проміжку між хребцями, що дозволяє уникати здавлювання корінця нерва, поліпшується живлення нервових закінчень;
 • відновлення функцій тканин приводить до поліпшення рухових функцій і зменшення болі;
 • хребет стає здоровішим й зменшується ризик майбутніх хвороб цього органа.

Поради

Переважне положення — лежачи, але можна сидіти або вправлятися навпочіпках, при таких положеннях хребет не навантажується. Але в деяких випадках, коли потрібна більше навантаження, вправлятися можна й стоячи. На початковому етапі потрібно розслаблювати м’язи плеча, рук і спини, після того, як рухи освоєні, можна навантажувати ці групи м’язів, у такий спосіб зміцнюючи їх. При поперековому радикуліті також важливо зміцнити м’язи преса. Якщо відчуваєте гострий біль, згинати й розгинати хребет не можна, тому що не можна збільшувати тиск усередині хребта.

Протипоказання — неможливість рухатися через гострі болі, проблеми із серцем. Починати займатися потрібно з фахівцем ЛФК під контролем лікаря, адже за допомогою неправильно зрозумілої лікувальної гімнастики можна не тільки вилікуватися, але й ускладнити своє положення.

Діагностика захворювання

Вправи

Вправи робляться лежачи на спині або животі. Рухи підходять як основні для поперекового радикуліту, так і допоміжні при радикуліті шиї. Для досягнення напівзігнутості ніг підкладіть під коліна валик. Повторювати кожну вправу від 10 до 15 разів.

Лежачи на спині

 1. Лежачи на спині, коліна трохи зігнуті, напружте м’язи преса до максимальної твердості, але тужитися, затримувати дихання не потрібно. Хребет у поперековому відділі повинен трохи прогнутися нагору.
 2. Лежачи на спині, ноги зігнути так, щоб ступні були на підлозі, руки уздовж корпуса. Підняти торс так, щоб верхні й нижні кінцівки продовжували торкатися підлоги, затримайтеся на десять секунд. Ускладнення вправи — долоні поставити на потилицю.
 3. Лежачи на спині, підніміть зігнуту ногу в повітря, випряміть й неспішно поставте на підлогу. Повторіть з іншою ногою й з обома одночасно.
 4. Упріться лівою рукою в праве коліно напівзігнутої ноги й створіть напругу — наближайте коліно до голови, а рукою його відштовхуйте, зусилля повинне тривати 10 секунд, потім відпочинок декілька секунд і повторення на іншу сторону.
 5. Підніміть витягнуті ноги над підлогою на п’ять секунд.
 6. Імітуйте роботу педалями в повітрі в одну й іншу сторону.
 7. Підняті ноги перехрещуйте, начебто працюєте ножицями.
 8. Робимо подобу мостика — з упором на ступні й лопатки прогинати поперековий відділ вверх.
 9. Упор руками по сторонах, нахиляйте зігнуті в колінах ноги вправо і вліво, намагаючись торкнутися підлоги колінними суглобами.

Лежачи на животі

 1. Долоні поставити під підборіддя в області шиї, піднімаємо по черзі прямі ноги.
 2. Імітуйте плавання брасом.
 3. Піднімайте одночасно руку й протилежну ногу.
 4. Підніміть голову й груди нагору, напружуючи м’язи шиї й зчепивши руки за спиною в замку.

Кабінет ЛФК

Розтягування хребта

 1. Лежачи на спині, притискайте по черзі коліна ніг до грудей.
 2. Лежачи на спині, обійміть коліна й повертайте тулуб у сторони.
 3. Лежачи на спині й обійнявши коліна руками, прогніться в області шиї й робіть перекати вперед та назад.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию