Вправи лікувальної гімнастики при протрузії поперекового відділу

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Протрузія схожа на грижу, але диск хребта хоч і випинається, все ж розриву у фіброзному кільці немає. Хвороба виникає, коли міжхребцеві диски втрачають структуру і, внаслідок цього, їх висота зменшується, причому іноді навіть значно. Фіброзний диск вбирає вологу з навколишніх тканин. І у випадку його зневоднення структура руйнується, він стає менш пружним і зменшується його висота, диск тріскається, фіксація хребців порушується. Лікувальна гімнастика в комплексі з покращеним харчуванням, медичними зусиллями дає хороший оздоровчий ефект.

Захворювання

Причини

Остеохондроз викликається зношенням кісткових тканин, часто через неправильне харчування, потім іде протрузія (шийна, грудна або поперекова), потім, уже як наслідок, грижа.

Фітбол

Хвороба супроводжується болями. В основному ризикують занедужати протрузією спортсмени, які часто в погоні за результатами забувають берегти свій організм. Також у групі ризику ті, хто має генетичну схильність до хвороби, хто перехворів інфекційними захворюваннями, а також ті, хто страждає нерівномірним розподілом навантаження на хребет — лордозом, сколіозом. Протрузія може бути наслідком травми хребта.

Через протрузію диска відбувається звуження хребетного каналу, нервові корінці здавлюються, а близькі до них тканини набрякають і запалюються. При всім цьому протрузія викликає досить відчутну біль у тій області, де диск випинається, також біль відчувається по ходу спинномозкових нервів, внаслідок усього цього координація рухів може порушитися, а м’язова сила — зменшитися.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Симптоми, діагностика й лікування

Протрузія поперекового відділу супроводжується паховим онімінням і хронічним поперековим болем. Біль може мігрувати, віддавати в ноги, відчувається слабість у м’язах, скутість у рухах, ноги й руки можуть поколювати аж до печіння. Якщо протрузію поперекового відділу не лікувати, можливі запальні процеси через зменшення діаметра спинного мозку. Хвороба діагностується візуально, рентгеном, мієлографією, томографією.

Лікувальна фізкультура

Протрузію поперекового відділу оперують у крайньому випадку, а так набряк і біль цілком успішно знімаються консервативним лікуванням. Пацієнти проходять різні процедури — вакуумна терапія, лазерна терапія, вживаються медикаменти — протизапальні, вітаміни В, міорелаксанти. Фізичний вплив — фіксація, витягування хребта, призначається фізіотерапія, а також ЛФК і лікувальна гімнастика при протрузії.

Прості вправи

Наступні вправи потрібно робити повільно, фіксуючи положення на декілька секунд. Після вправ не можна різко вставати, потрібно ще якийсь час полежати, розслабитися. Гімнастика при протрузії поперекового відділу повинна бути легкою, зусилля поперекового відділу потрібно нарощувати поступово, не можна допускати різкої болі хребта. Комплекс вправ:

 1. Лежачи зігнути ноги в колінах, руки випрямити, підняти таз, зафіксувавши положення, повторити до п’яти разів.
 2. Рачки підняти ногу й руку із протилежної сторони, повторити п’ять разів.Тренування м'язів спини
 3. Випрямтеся на животі, кисті рук лежать під підборіддям. Потрібно постаратися одночасно підняти голову, руки й грудну клітку, але живіт, таз і ноги залишаються на підлозі, зафіксувати на декілька секунд і повторити чотири рази. Більш складний варіант — з підняттям випрямлених ніг.
 4. На спині, руки витягнуті, підняти плечі й голову, зробити вдих і випрямлені руки потягнути до ніг, при видиху знову лягти, повторити чотири рази.
 5. На спині, руки прямі, ноги напівзігнуті. Напружити м’язи живота й розслабити, не затримуючи дихання, повторити десять разів.
 6. На спині, витягнути руки. Підняти грудну клітку, тримаючи ноги прямими, затриматися на десять секунд і повільно лягти. Повторити десять разів.
 7. На спині, напівзігнути ноги. Праву руку — на ліве коліно, згинаючи ногу, упиратися рукою, створюючи напругу, повторити на іншу руку. Зробити п’ять заходів, між підходами — відпочинок 15 секунд.

Витяжка хребта

При протрузії поперекового відділу добре плавати — на спині, кролем. Брасом також можна, але тільки після покращення самопочуття, на початковому етапі краще утриматися від цього стилю. І звичайно ж, потрібно займатися лікувальною гімнастикою — краще по декілька вправ, але часто протягом дня. Бажано розділити гімнастику на три заходи з хорошим відпочинком і розслаблюючим і зігрівальним м’яза масажем поперекового відділу.

 1. Взяти довгу й широку дошку з лямками довжиною півметра, закріпивши основи на ширину плечей. Верхній край підняти на висоту біля одного метра (наприклад, зафіксувавши на підвіконні). Лягаєте спиною, лямки повинні знаходитися під пахвами, під коліна покласти валик або подушку й так полежати від 5 до 20 хвилин. Чим більший кут нахилу, тем сильніше витягнення.
 2. Ляжте животом на табуретку (з подушкою). Рівномірно розподіліть вагу тіла — на лікті, коліна й живіт. Розслабте м’язи й у такий спосіб витягайтеся декілька хвилин.Тренажер
 3. Робіть витяжку, лежачи на боці, під хворе місце підкладіть валик. Спину потрібно повернути назад, а живіт — уперед. Лежати потрібно на боці з меншим болем, якщо болить із двох сторін хребта — то лежіть почергово на двох боках.
 4. Ходіть рачки із прямою спиною й прямими руками.
 5. Витяжка хребта лежачи на спині при прямих руках і ногах. Тягніть носки на себе, а підборіддя тягніть до грудей.
 6. Лежачи на спині підтягніть до грудної клітки коліна, допомагаючи руками.
 7. Для витяжки можна використовувати гімнастичний м’яч, але потрібна допомога іншої людини, оскільки різких рухів робити не можна, а м’яч може зрушитися.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию