Вправи лікувальної гімнастики при варикозі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Варикозне розширення вен приводить до погіршення кровообігу, внаслідок чого застійні венозні явища приводять до постійного відчуття важкості, навіть до болів у ногах. Це дуже розповсюджене захворювання — адже схильність до неї мають люди, що хворіють ожирінням, проблеми з венами ніг мають третина жінок і десята частина чоловіків. Також варикоз стає професійною хворобою — програмісти, офісні працівники, перукарі, продавці й працівники інших родів занять із малою рухливістю схильні до порушення кровообігу в ногах. Щоб уникнути хвороби потрібно багато рухатися, ходити, при малорухливому способі життя допоможе лікувальна гімнастика.

Тренування нижніх кінцівок

Характеристика хвороби

Варикоз — це хвороба, при якій вени ніг незворотньо розширюються й подовжуються. Також проступають вузлуваті утворення, які є наслідком патології стінок вен через неправильну роботу клапанів, а до цього часто буває генетична схильність.

У цілому з варикозом мають справу близько третини населення розвинених країн, але в країнах з більш традиційним укладом життя кількість людей з подібними проблемами може бути мало, до однієї десятої відсотка. Ця причина криється очевидно в тому, що спосіб харчування й пасивний спосіб життя, які пропонує нам західна цивілізація, можуть завдавати шкоди здоров’ю.

Тренування стопи

Варикозне розширення може вразити шлунок, таз і інші органи, однак варикоз ніг — найчастіше захворювання такого типу.

Серед причин можна виділити головні:

 • генетична схильність — якщо родичі в минулому мали проблеми з венами на ногах, то всі нащадки ризикують занедужати;
 • жінки хворіють частіше, навіть молоді, адже це ускладнення трапляється при вагітності;
 • захворювання може виникнути або загостритися на фоні прийому деяких медичних препаратів, наприклад гормональних;
 • при тривалій малорухливості недуга зустрічається разом з ожирінням, гіпертонією, а також при роботі, яка припускає тривале знаходження на ногах, але без активної ходьби (наприклад, продавці в магазині).

Симптоми й лікування

При вищезгаданих причинах вени розширюються, а нормальна робота клапанів у цих судинах порушується, також венозний тиск стає вищим, усе приводить до цього незворотнього захворювання. Клапани повинні стежити за рухом крові в одному напрямку. Якщо їх роботу порушити, то кров давить на стінки судин, вони стають тоншими й виникають вузли, які проступають і видимі крізь шкіру ніг.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Втома

Серед симптомів, які є першими сигналами — набряклість ніг до кінця робочого дня, відчуття тиску в ікрах. Але якщо відпочити або навпаки, неспішно походити, ці симптоми повинні зникнути або зменшитися. Якщо захворювання не лікувати, людину можуть переслідувати судороги, відчуття жару, вени починають проступати крізь шкіру, випираючи назовні. Усе це може закінчиться екземою, тоді лікування значно затрудниться.

Лікуванням займається флеболог. Оскільки процес незворотній, краще подбати про лікування на ранній стадії. Є різні способи лікування — хірургічне втручання, склеротерапія, розроблені різні медикаменти. Добре доповнює лікувальний процес гімнастика при варикозі (статичні рухи) і лікувальна фізкультура ЛФК (яка ґрунтується на різних видах ходьби).

Вправи

Найкраща вправа при варикозі — ходьба. Причому чим більше ходити, тем краще. Але не слід заміняти пішохідні прогулянки на різні механічні масажери, оскільки тряска може стати негативним фактором для вен і загального самопочуття при цьому недузі. Також рекомендується їзда на велосипеді, плавання. Потрібно обов’язково боротися із зайвою вагою й ввести відповідну дієту. Наступні прості вправи можна робити кілька раз на день вдома, в офісі, як зарядку при тривалому сидінні, кожну вправу повторювати двадцять разів.

Вправи сидячи:

 1. Ноги поставити разом і перекочуйте ноги з носка на п’ятку, з високим підйомом на пальці ніг.
 2. Трохи піднімаємо ногу й робимо кругові вправи щиколоткою й одночасно стопою.
 3. Вставати навшпиньки, роблячи зусилля напругою м’язів або спершись руками на коліна.
 4. Працювати на велотренажері.

Вправи стоячи

 1. Підтримуючись двома руками за стіл або стілець, вставати на пальцях ніг якнайвище й опускатися на повну стопу.
 2. З упором на стіну на рівні грудей, ходити на місці, не відриваючи носків від підлоги, можна використовувати тренажер для ходьби.
 3. Вдих — піднімаємося навшпиньки, одночасно піднімаючи руки, на видиху опускаємося на напівзігнуті ноги й опускаємо руки, розслабившись.

 

 

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию