Шийний відділ хребта і лікувальна гімнастика

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У хребті багато нервових закінчень, відповідальних за роботу різних органів, у тому числі й життєво важливих. Шийний відділ особливо важливий, оскільки що він, перебуваючи у верхній точці, зв’язує головний мозок і іншу частину хребта. Лікувальна гімнастика допомагає при різних проблемах із шийними хребцями, а також вправи можуть бути профілактичним засобом від остеохондрозу й інших хворобах кістково-хрящової тканини.

Лікування

Щоб не було загострень

Хронічні хвороби шиї іноді викликають хворобливі загострення, для того, щоб їх уникнути, слід дотримуватися порад:

 • не перебуваєте на протягах, які приводять до перенапруження м’язів;
 • не допускайте переохолодження, користуйтеся шарфами, на голові повинен бути головний убір;
 • при головних болях слід протерти скроні, якщо відчуваєте збільшення тиску, на кілька секунд натисніть на скроні, кров не буде йти в голову з колишньою силою, не користуйтеся цим прийомом тривалий час (тиснути на скроні можна тільки на декілька секунд);
 • також при болях у голові роблять масаж — роблять пальцями кола в області над вухом, на скроні й над бровами;
 • не слід крутити головою, при хронічних захворюваннях це може привести до ускладнень, адже вони сильно навантажують низ шийного відділу й у цьому місці можуть ушкодитися м’які тканини;
 • без рекомендації лікаря не слід витягати шию спеціальними обладнаннями, це може зашкодити спинному мозку і може становити небезпеку для здоров’я й життя.

Покращення рухливості

Гімнастика для шийного відділу хребта робить хребці більш рухливими, а м’язи шиї — більш пластичними. Якщо шия сильно болить внаслідок хронічної хвороби — потрібно декілька днів спокою, можливо з пов’язкою, яка буде фіксувати положення шиї. Після зникнення гострих болів можна займатися. Також не слід проводити заняття, якщо біль заважає нормальному сну.

Вправи

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Лікувальні вправи робляться сидячи на стільці або стоячи, з рівними руками, повторюємо від п’яти до десяти раз:

 1. Максимально сильно повертати голову в сторони. Можна робити повороти з меншою амплітудою вправо-вліво, а також вправо-вправо й вліво-вліво, із пружними рухами, поки підборіддя не зможе торкатися плеча. Не можна робити через біль, краще зробити потроху, розтягти вправу в часі, але в такий спосіб не завдати шкоди хребцям.
 2. Опускаючи голову, намагаємося торкнутися підборіддям грудної клітки, тягнемося до сонячного сплетіння. Крім покращення рухливості цією вправою розтягуються м’язи ззаду шиї.
 3. Втягуємо підборіддя ближче до шиї й одночасно рухаємо в горизонтальній площині голову назад. Цю вправу потрібно робити в тих випадках, коли при роботі, наприклад сидячій, голова тривалий час перебуває нахиленою вперед. Рухливість хребців підкріплюється розтяганням м’язів за шиєю.

Зміцнення й розслаблення м’язів

При сильних болях, переохолодженні, перебуванні на протягах м’яза перебувають у напрузі, навіть якщо вони ослаблені. Наступні лікувальні вправи зміцнять м’язи й зроблять їх розслабленими, що зменшить болючі відчуття:

Зарядка

 1. Сісти, долоню тримати на чолі. Давити долонею на лобову область, голова повинна протидіяти, рухаючись проти руху долоні. Руху не повинно бути, повинна бути напруга на десять секунд, повторюємо десять разів. Ця лікувальна вправа не тільки зробить хребці більш рухливими, але й голова буде займати правильне положення.
 2. Сидячи, долоня на скроневій області, робимо протидію нахилу голови убік і руху долоні в протилежну сторону. Повторюємо десять разів по десять секунд. Внаслідок зміцнення шийних м’язів зменшується біль.
 3. Піднімаємо на видиху плечі вгору з максимальною амплітудою, руки при цьому повинні бути по швах (опущені вниз уздовж корпусу). На вдиху опускаємо руки й розслаблюємося.
 4. Положення лежачи на підлозі на животі. Зробити сильний масаж верхньої задньої частини шиї й області нижче потилиці протягом п’яти хвилин. Масаж можна робити самому або за допомогою масажиста.
 5. Лягти на підлогу, зробити масаж зверху лопатки, а також області між лопатками. Можливі болісні відчуття, які повинні зникнути в процесі масажу, який повинен тривати до п’яти хвилин. Для ефективного масажу потрібна допомога стороннього, самому масажувати можна, але рука при незручному положенні не буде мати належної сили.

У такий спосіб лікувальна гімнастика, разом з масажем допоможе уникнути гострих болісних станів. Займаючись постійно, можна значно покращити здоров’я хребта, а з ним і внутрішніх органів. Дихання, рух рук також значною мірою залежать від стану хребців. Тренуючи м’язи, поліпшуючи кровообіг, можна добитися якщо не повного видужання, то стану, у якому буде комфортно працювати й відпочивати.

Не забувайте, при гострих станах, коли шийний відділ хронічно хворіє, крутити головою не можна!

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию