Лікувальна гімнастика при ішіасі — захворюванні сідничного нерва

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Складним терміном ішіас називають запальний процес у сідничному нерві. Цей нерв характеризується сильними болями, які віддають у поперек. Ішіас виникає, коли тіло тривалий час займає незручне положення, а також при вагітності, травмах тазової частини. Якщо защемлення не лікувати, воно переходить у запалення. Вилікуватися допоможе лікувальна гімнастика при ішіасі.

Біль у спині

Ознаки ішіасу

Перший симптом, коли сідничний нерв защемлюється — виникає біль, коли людина намагається нахилитися вперед. Якщо біль не затихає, вона опускається нижче, спочатку в області сідниці, а потім віддає в ступню, причому біль різкий, стріляючий, народна назва таких болючих відчуттів — «простріл». Незважаючи на те, що в положенні лежачи може боліти менше, ефект досягається при нерухомості, заснути все рівно важко, оскільки біль не дає можливості рухатися навіть на ліжку.

Стріляючі болі

Серед симптомів защемлення сідничного нерва можуть бути:

 • біль у сідничній області, вона може сильнішати при тривалому сидінні;
 • печіння, поколювання в попереку й сідниці;
 • м’язова напруга, яка може супроводжуватися слабістю, онімінням;
 • біль стає різкою при ходьбі й інтенсивних рухах.

Якщо при таких симптомах не надати медичну допомогу, сідничний нерв запалитися й біль підсилиться. Лікує невролог, після комплексної діагностики (рентген, МРТ, пальпація руками) призначає спеціальні зігрівальні й знеболюючі втирання у вигляді мазей, гелів. Також при защемленні сідничного нерва призначається масаж, фізіотерапевтичні процедури, водні процедури, фізичні вправи у вигляді лікувальної гімнастики.

Рекомендації при лікуванні защемлення сідничного нерва:

 1. Не можна сидіти більш, як дві години без розминки.
 2. Коли стоїте, намагайтеся ставити ступні рівно.
 3. Не можна сутулиться, нерівне положення хребта підсилює здавлення нервів і послабляє м’язи спини.
 4. Спати краще на боці, зігнувши коліна.
 5. Ожиріння й зайва вагу провокують хвороби хребта, потрібно схуднути.
 6. Організму потрібні вітаміни В.
 7. Категорично не можна ходити на високих каблуках, взагалі взуття повинно бути зручним.

Вправи

При защемленні сідничного нерва закінчення здавлюються в попереково-крижовому відділі хребта. Причиною може бути деформація дисків або зсув хребців, тому уникнути цієї хвороби допоможе рухливість і тренування м’язів спини, відповідно лікування повинне також проходити за допомогою фізичних вправ.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправа лежачи

При защемленні нерва в районі таза хочеться спокою й не хочеться рухатися. Але це неправильно, потрібне спеціальне фізичне навантаження, тільки при вагітності можна утриматися від вправ лікувальної гімнастики (і то рух вагітним дуже потрібний). Також серед протипоказань — зсув хребетного диска, яке лікується мануальним терапевтом, гострі болі також не дозволяють займатися. Вправи можна виконувати не просто після знеболення, а після природного загасання болючих відчуттів. Тренуватися потрібно без різких рухів, не допускаючи сильному болю.

Починати займатися потрібно з п’яти повторів вправ, потім можна доводити до п’яти, десяти. Тренуватися можна до трьох разів на день, спочатку по десять хвилин, але невдовзі можна довести заняття до тридцяти хвилин. Довше займатися немає змісту, краще збільшити інтенсивність і амплітуду самих вправ, якщо дозволяють болючі відчуття.

У положенні лежачи

 1. На спині. Підняту ногу зігнути в колінному суглобі, на вдиху наблизити до грудної клітки й затриматися на десять секунд, затримуючи подих на п’ять секунд, повторити на іншу ногу, потім обома ногами. Поперек повинен бути розслабленої, завдання вправи — розтягти її.
 2. На спині. Кисті поставити під сідниці, дві ноги підняті вгору, імітувати крутіння педалей велосипеда, але без прискорень і зусиль, зробити 15 кіл ногами.
 3. На спині. Зробити упор долонями на витягнуті в сторони руках, підняти вертикально ноги й, тримаючи їх разом, десять раз нахиляти вправо і вліво до кута 45 градусів.
 4. Лягти на бік, зігнути ноги, натягнути носки й із зусиллям притиснути коліна до грудної клітки, згинаючи спину й нахиляючи голову, повторити десять разів.
 5. Лягти на живіт, руки прямі над головою, піднімати грудну клітку над підлогою, згинаючи при цьому руки й не рухаючи ногами, повторити від 5 до 10 разів.

У сидячому положенні

 1. Ходити вперед та назад, сидячи на сідницях із прямими ногами.
 2. Заводити прямі руки за спину на рівні грудей, робити повільно.
 3. Сісти на стілець, схрестити ноги (поставити ногу на ногу, коліно на коліно), спину тримати прямо. Долоні на потилиці, повертаємося в сторони десять разів, після цього повторити, помінявши ноги.
 4. Стоячи рачки, прогинати спину вгору на видиху, вниз — на вдиху.

Тренування спини

Стоячи

 1. Ноги трохи розставити, руки на стегнах, рухаємо тазом уперед на вдиху, назад на видиху.
 2. Ноги на ширині плечей, повільно нахиляємося убік, виводячи над головою протилежну до нахилу руку, повторити п’ять разів.

Після лікування від ішіасу вправи потрібно проводити регулярно, наприклад замість ранкової зарядки. Також корисно бігати, їздити на велосипеді. Виберіть рухливий спосіб життя, рухливу роботу й у вас не буде проблем з нервовими закінченнями в хребті й тазовій області.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию