Вправи дихальної гімнастики при кашлі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Кожна хвороба має свій цикл — людей занедужує, лікується, потім видужує. Одна з неприємних хвороб — бронхіт, який крім внутрішніх подразників наповнений зовнішніми й дуже помітний для навколишніх людей. Від кашлю не можна в один момент вилікуватися, навіть застосовуючи найсучасніші методи. Лікуючись медикаментами, ми прагнемо скоротити перебіг хвороби, щоб не відчувати тривалий час неприємний відчуття, не кашляти в суспільстві, не вживати ліки, які також шкодять організму, а також зменшити бюджет лікування. Як відомо, щоб менше хворіти, потрібно лікування таблетками доповнити різними процедурами. Дихальна гімнастика впливає безпосередньо на бронхи й легені, допомагаючи організму впоратися з недугою.

Лікування

Загальні поради

Для ефективних занять потрібно відійти від загального поняття «кашель» і конкретніше подивитися механізм дії дихальної гімнастики для дорослих і дітей:

 • вправи дихальної гімнастики зменшують запальний процес і підвищує імунітет за рахунок кращої вентиляції бронхів і легенів;
 • мокротиння краще утворюється в умовах цілеспрямованих вправ;
 • слиз із бронхів краще виводиться в результаті відкашлюючих дій;
 • серцево-судинна, нервова й навіть травна система працюють краще, організм видужує швидше.

Діагностика

Поради:

 • провітрюйте приміщення, особливо потрібно ретельно провітрювати, якщо проводяться групові заняття, наприклад у дитячому садку, інакше можна дочекатися зворотного ефекту й посилення захворювання;
 • робіть вологе збирання в кімнаті, щоб позбутися пилу;
 • займатися можна на свіжому повітрі, при нескладних бронхітах і кашлі вилікуватися  можна тільки за рахунок довгих прогулянок;
 • добре допомагає перемогти кашель певний клімат — якщо повітря наповнене хвойними смолами, особливо сосновими, також морськими солями або ж сіллю від соляних промислових розробок, також допомагає сухий теплий клімат, наприклад Південний берег Криму в літній період або Єгипет цілорічно (щоправді, навіть у Єгипті взимку буває холодно);
 • потрібно вміти відрізняти бронхіт від коклюшу й нападів бронхіальної астми, адже симптоми схожі, а лікування зовсім інакше;
 • не займайтеся самолікуванням, потрібно віддавати належне досягненням сучасної медицини й радитися з компетентним лікарем, адже бронхіт може бути ознакою запалення легенів, а це дуже небезпечно;
 • якщо приймаєте медикаменти, спробуйте приймати їх спеціальним інгалятором — небулайзером, подробиці довідайтеся в лікаря;
 • якщо займаєтеся з дітьми, намагайтеся перетворити вправи у веселу гру;
 • обережно ставтеся до різних оздоровчих нетрадиційних систем, багато хто з них мають ознаки сект і навіть є шахрайством, не жартуєте зі здоров’ям, якщо прагнете вправлятися — робіть фізичні вправи й поєднуйте їх з дихальними.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправи для старших

Для того, щоб перемогти бронхіт, потрібне помірне фізичне навантаження, яке поєднується з посиленим диханням, це називається динамічна дихальна гімнастика:

Вправа

 1. Високо піднімаючи коліна, три хвилини крокуємо на місці, темп потрібно підібрати так, щоб на кожному кроці встигали на вдиху підняти руки нагору, на іншому кроці зробити видих зі звуком » ху-у-у».
 2. Сильно вдихнути повітря, втягнувши живіт з напругою преса, потім випинати живіт на видиху, прокашлюючись. Можна робити лежачи, сидячи, стоячи, хороша вправа для відкашлювання.
 3. Стоячи, розставивши ноги на ширину плечей, обійняти себе руками, сильно й зі звуком видихаючи, намагатися долонями дістати лопаток.
 4. Долоні рук з’єднати, підняти нагору, одночасно на вдиху піднімаючись навшпиньках, різко нахиляємося й прорубуємо на видиху простір між ногами (ноги повинні бути широко розставлені), немов дроворуб коле дрова.
 5. Крутити прямими руками синхронно або неодночасно, наприклад одна рука вгорі, інша — унизу, однією рукою крутити вперед, іншою — назад.

 Для малят

Для дітей заняття потрібно проводити в ігровій формі:

 1. Вправа для дітей «жук навесні», виконується в сидячому положенні — на вдиху поворот уліво, дитина відводить ліву руку назад, на видиху вертаємося назад зі звуком » ж-ж-ж».
 2. Дути крізь трубочку у воду.
 3. Імітація птаха — піднімаємо на вдиху руки нагору, на видиху руки опускаються зі звуком «у-у-у», можна зробити до десяти змахів і не обов’язково на місці, можна злегка побігати по кімнаті.
 4. Годинниковий маятник — стоячи прямо, махати прямими руками вперед та назад, проговорюючи «тік-так» до десяти разів. Долоні повернути до корпуса.

Лікувальна процедура

При бронхіті дитина й так ослаблена, так що навіть якщо вона і заграється, не можна, щоб малятко втрачало зайві сили, заняття для дітей повинні тривати біля десяти хвилин, можна їх робити до трьох разів на день. При бронхітах, так і при пневмоніях потрібно багато гуляти, особливо якщо це дозволяє погода, так хвороба пройде в рази швидше. Крім того, гімнастику цікаівше робити на природі, дитячому майданчику. Звичайно, не потрібно багато кашляти в присутності інших людей, але завжди знайдеться місце, яке безлюдне й одночасно добре підходить для занять оздоровчою гімнастикою.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию