Педальні каяки та каное

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Останнім часом каяки набирають популярність. Вони мають багато переваг перед човнами — вони грузопідйомні, малогабаритні, легкі, тому перевозити, зберігати й користуватися ними легко. Ними користуються туристи, мисливці, рыбалки, любителі водного сплаву, водні екстремали, любителі далеких подорожей, їх використовують як експедиційний транспорт, на них вибираються на спокійні сімейні прогулянки.

Ріка

Особливості

Спочатку всі каяки приводилися в рух за допомогою весел, але зовсім недавно з’явилися судна цього типу, які рухаються за допомогою педального приводу. Ця можливість дає рукам свободу, що подобається різним категоріям людей — рибалкам, яким потрібно тримати снасті, любителям пофотографувати або ж просто відпочиваючим, які хочуть розслаблено плисти водними просторами, адже ноги — сильніша сильна частина тіла, ніж руки.

З гребним гвинтом

Човен рухає пропелер, як у звичайних моторних човнах, а також так звані «плавники», які знаходяться під дном і зроблені із пружного пластику, причому плавники ставлять на каяйк частіше, ніж пропелер. Спосіб дії такий же, як у риб — рухаючись зі сторони в сторону цей механізм штовхає човен уперед.

Педалі не тільки допомагають човну рухатися без весел, але він стає більш керованим, маневреним, легко входить у віраж завдяки рульовому керуванню. Завдяки вузькому корпусу швидкість набирається швидко. Причому ноги навантажуються несильно, і навіть непідготовлена людина може гребти досить довго.

Плавники

Педалі можна швидко демонтувати, а також знову встановити якщо в них буде потреба. Каяки можна купити вже з педалями, а можна купити човен, у якому передбачений монтаж педального управління. Педалі регулюються, керування як правило, у таких каяках з допомогою керма. Ці каяки не використовуються для спорту, однак для мисливців, рибалок, морських мандрівників це хороша альтернатива звичайним човнам.

Види

Види педальних каяків:

 • розбірні зручні в транспортування,
 • монолітні мають твердий корпус,
 • надувні займають мало місця при зберіганні,
 • є одномісні, двомісні, тримісні,
 • каркасні — складаються з каркаса й оболонки, вони зручні для перевезення великої кількості спорядження, у розібраному виді займають мало місця.

Сидіння

Монолітні човни — це справжні невеликі судна, які мають невеликий кокпіт, з корпус  яких зроблений з різних синтетичних матеріалів — кевлар, карбон, полімери й інших. Поверхня дуже міцна, не боїться ударів, конструкція корпуса дозволяє зробити хорошу теплоізоляцію. Конструкція дозволяє управляти, крім педалей, весел і рулів, ще й переміщенням тіла, при яких відбувається невеликий крен і в такий спосіб цей довгий човен краще входить у поворот.

Бувають надувні педальні каяки, вони схожі на звичайні рибальські човни, але форма подовжена, а ніс — загострений. Завдяки тому, що вони широкі й стійкі, на них можна перевозити багато вантажу, їх у спущеному виді можна перевозити в багажнику автомобіля. Підходять для риболовлі, прогулянок і експедицій на тихій воді без небезпечних обмілин, на яких можна пробити днище.

Педальні каяки, як і веслові, діляться на види по тому, як сидять веслярі — sin-in, коли ноги весляра перебувають усередині човнового корпуса і sin-on-top, коли весляр сидить зверху й ноги нічим не прикриті. Перший тип — сіт-ін більш розповсюджений, але він не підходить для занять дайвінгом, у теплий час року в ньому може бути спекотно. Другий тип сит-він-топ більш простий, їм не потрібні «спідниці», які закривають човни від води, але відсутність цього захисту робить не комфортною подорож у холодну погоду.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Конструкція

Конструкція складається з:

 • шпангоутів
 • стрингерів
 • штевнів, які стоять у носі й на кормі
 • пілерси
 • упори для спини й колін, вони можуть регулюватися
 • сидіння можуть бути ергономічними й м’якими
 • люки
 • відсіки для багажу
 • обв’язка із джгута
 • плавники
 • обводи
 • педалі одночасними є опорами для стоп, мають гвинти для того, щоб їх можна було швидко встановити, вони з’єднані з пером руля, яке відповідає за рулювання.

Конструкція

Також каяки можуть мати ємності, за допомогою яких зберігається плавучість у складних ситуаціях, а також дренажні клапани. Кріплення весел здійснюється за допомогою тримачів і кліпсів. Каркасні каяки укріплені фальшбортами. Для перенесення судна оснащені ручками. Також бажана наявність страхувальних канатів по периметру борту човна.

Технічні характеристики й ремонт

Каяки без проблем можуть розвивати досить пристойну швидкість — до десяти кілометрів на годину, при чому вантаж на борт можуть брати біля трьохсот кілограмів. Довжина становить від 3 до 5,5 метрів, ширина — 60 — 86 сантиметрів. Вага може становити від 20 до 50 кілограмів, так що каяк без проблем може переносити дві людини, а у випадку потреби — і одна.

Педальні каяки надійні, вони служать багато років. Педалі рідко ламаються, оскільки їх конструкція проста. Але й у випадку поломки їх легко можна замінити.

Ремонт вимагає знання конструкції педального механізму, але ті, хто ремонтував велосипед, зможуть упоратися й поломкою педального механізму каяка. Одна з найчастіших поломок — ушкодження шпангоута, який можна замінити палицею (гілкою) діаметром три сантиметри, примотавши спеціальним чином дротом, із закріпленням кілсона й стрингерных кріплень.

Для сплаву

При поломці оболонки ставиться спеціальна латка із тканини, просоченою гумою, яку ставлять на клей.

Переваги:

 1. На каяці з педальним приводом зручно рибалити, оскільки руки звільняються для вудок або інших снастей. Можна без проблем знаходити рибні місця, катаючись по ріці або озері.
 2. Також можна відправлятися в невелику експедицію, де потрібно багато фотографувати.
 3. Каяк з педальним приводом – це хороший варіант для прогулянок, тому що робота ногами розвантажує організм, у той же час плечовий пояс і руки не працюють.
 4. М’язи ніг і преса тренуються.

Недоліки:

 1. Немає навантаження на групу м’язів, які приймають участь у веслуванні.
 2. Байдарка на педалях під кілем повинна мати більший простір через гребний привід, тому вона не пройде на такій мілкій воді, на якій пройде звичайний весловий човен.
 3. Механіка може ламатися, плутатися у водоростях, тому бажано мати під рукою весло.

У деякі випадках, наприклад рухаючись проти течії, потрібно використовувати і ножний привід і весло для кращої швидкості й керованості.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию