Як зробити гімнастичні бруси своїми руками, розміри

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Бруси — невід’ємний снаряд будь-якого виду спорту, адже вони дають загальнозміцнювальний ефект для рук і корпуса. У гімнастичних школах використовуються професійні турніки, які не варто намагатися зробити самому, оскільки рівень вправ поєднаний зі значними навантаженнями й потрібні особливо міцні снаряди. Але якщо мова йде про звичайні силові вправи, на саморобних брусах можна займатися у дворі або навіть вдома.

Тренування рук

Професійні снаряди

Професійні різновисокі бруси складаються з основи, високих і низьких стійок, жердин з дерева або склопластику, розвідного механізму й тросів-розтяжок. Відстань між точками опори — біля 2,4 метра, висота жердини від підлоги — низька від 1,4 до 1,66 метра, висока — від 2,2 до 2,46 метра, крок зміни висоти встановлюється в 5 сантиметрів. Відстань між поверхнями жердин також регулюється — від 1,3 до 1,8 метра.

Змагання

Професійні гімнастичні паралельні бруси для чоловіків складаються із залізної рами, чотири стійки мають механізми фіксації й затискачі, чотири вертлюги для регулювання дистанції й двох жердин з дерева або склопластика, який посилений вуглецевим волокном. Відстань між точками опори — біля 2,3 метра, висота жердини від підлоги — від 1,7 до 2 метрів, відстань між внутрішніми поверхнями — від 0,42 до 0,62 метра.

Професійна гімнастична перекладина складається зі сталевого пружного стержня, двох стійок, які закріплені чотирма розтяжками. Висота перекладини від підлоги — від 2,55 до 2,95 метра, крок регулювання висоти — від 5 до 20 сантиметрів, довжина стержня — 2,4 метра, діаметр — 2,8 сантиметрів.

Любительські снаряди для вулиці

Звичайні паралельні бруси можна зробити у дворі, затративши біля двох днів. Розміри — приблизно, як у професійних, беріть середні цифри, між опорами — біля 2,5 метра, ширина між брусами біля 50 сантиметрів, висота над землею — близько 1,7 метра. Нам потрібні наступні матеріали — мішок цементу (розчин — на частину цементу три частини піску із дрібними каменями), відро, кельня, лопата, апарат для зварювання, болгарка, рівень (ватерпас, васервага), бур 20 сантиметром діаметром. Перекладини виготовляються із труб діаметром 4 сантиметра, стійки — труби діаметром біля 6 сантиметрів, можна брати із прямокутним перетином, по висоті потрібно робити запас на поглиблення в ґрунт на 60 сантиметрів.

У дворі

  1. Обробляємо ґрунтовкою частину труби, яка буде в землі.
  2. Просвердлюємо в землі або краще в асфальті лунки, сверлимо строго вертикально, перевіряємо рівнем, перевіряємо розміри, зберігаючи інтервал і висоту, заливаємо бетоном.
  3. Наступного дня приварюємо перекладини, перевіряємо рівнем, щоб були горизонтальними, а також уточнюємо розміри, щоб зберігалася ширина між трубами в 50 сантиметрів.
  4. Фарбуємо фарбою для металу й чекаємо ще один день, на третій день можна робити вправи.

Можна, як варіант, не робити чотири стійки. а тільки дві, а другу частину приварити до наявної вертикальної стійки іншого турніка, розміри такого снаряда будуть меншими за довжиною, але для більшості вправ занадто довгих труб і не потрібно, оскльки вони статичні й не вимагають махів, як у спортивній гімнастиці.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Для домашніх занять

Зараз можна купити багато видів брусів для домашнього використання — з вигнутої труби з установкою на підлогу, з гаками для установки на гімнастичну стінку, куточком для кріплення на стіну, з паралельними до підлоги ніжками-опорами, які йдуть як самостійні бруси або ж у комплекті з турніком.

Якщо є гроші, краще купити фабричні, оскільки функціональність буде така сама, як і в саморобних, але естетичний вид буде кращим. Можна, звичайно, скопіювати самостійно будь-який із промислових зразків, але буде під сумнівом міцність і безпека такого снаряда, адже промислове зварювання й технології кріплення часто буває важко повторити в домашніх умовах.

Тренажер

Але якщо ви вирішили зробити снаряд у себе вдома або в підсобному приміщенні, але побоюєтеся за їхню надійність, краще зробити в такий спосіб:

  • візьміть два відрізки труби довжиною 1,7 метра й чотири відрізки довжиною 1,5 метрів, два металеві куточки, дриль, апарат для зварювання;
  • прикріплюємо за допомогою шурупів два куточки — один на підлозі, іншої на висоті 1,7 метра над ним;
  • приварюємо до куточків чотири труби довжиною 1,5 метрів, ширина — на відстані біля 50 сантиметрів один від одного, дві зверху й дві знизу — це будуть самі бруси;
  • скріплюємо між собою труби вертикальними трубами довжиною 1,7 метра на відстані 1,2 метра від стіни;
  • турнік готовий, у ньому продумана міцність і безпека (велике значення для безпеки має якість зварювання), про естетику подбайте самі, пофарбувавши, закривши зварювальні шви, також можна зробити гарні ручки на кінцях труб.

Кріпленя до стіни

Але втім, якщо є серйозні навички, можна скопіювати будь-який із промислових турніків, але потрібно працювати із трубами — гнути, варити, зашпакльовувати шви від зварювання. Але в саморобному обладнанні не будуть закладені бренд, реклама, відсотки посередників і вони однозначно будуть значно дешевшими, особливо, якщо матеріали є в наявності.

Для занять у квартирі

Кілька слів про безпеку занять — занадто велике навантаження на плечі й лікті приводить не тільки до більш швидкого росту м’язів, але й до травм. Тому перед віджиманням розігрівайте м’язи й розминайтеся. Не слід робити занадто низькі віджимання, зберігайте кут у ліктях максимум 90 градусів. Не використовуйте додаткових вантажів, як це широко рекламують в інтернет-роликах. Якщо хочете кращого результату — робіть вправи більш повільними (статичні вправи), адже перевага турніків і брусів і полягає в тому, що вагою виступає власне тіло. Пам’ятайте, що віджимання від підлоги, на брусах створює додаткове навантаження не тільки на зовнішні м’язи, але й на серце, тому будьте обережні, якщо ви сумніваєтеся в можливостях свого організму. Тренуйтеся поетапно й стежте, щоб не було неприємних відчуттів.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию