Як вибрати діаметр гімнастичного м’яча

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастичний м’яч ще називають фітболом, він робиться із пружної гуми й він допомагає для різних вправ фізичного й оздоровчого характеру, наприклад для розвитку потрібної групи м’язів, виправлення хребта, а також для аеробіки, фітнесу. Він підходить для всіх — його можуть застосовувати як стрункі люди, так і ті, хто страждає зайвою вагою. М’яч добре розвантажує організм при вправах, тому його можна застосовувати навіть при хворих суглобах, вагітним, на заняттях із цим м’ячем одночасно тренуються всі групи м’язів, у цьому унікальність цього спортивного снаряда. Але як вибрати гімнастичний м’яч при великій різноманітності форм, розмірів і виробників?

Вправа

Види фітболів

За діаметром правильно вибрати розмір снаряда в такий спосіб:

 1. Звичайний м’яч має діаметр від 45 до 95 сантиметрів, з його допомогою виконуються вправи для всіх вікових груп, навіть найменший витримає вагу мінімум 150 кілограмів.
 2. Овальна гімнастична куля витримує меншу вагу, у межах 100 — 150 кілограмів, але він більш стійкий і підійде для вправ, для яких потрібна стійкість.
 3. Масажні фітболи бувають великі й досить маленькі, вони більш м’які й з маленькими масажними горбочками, які покращують не тільки тонус м’язів, але й кровообіг.
 4. Гімнастична куля з ріжками — спеціальними ручками призначена для тих, кому для занять потрібно зберігати рівновагу — наприклад дітям або вагітним. На ньому можна безпечно пострибати або ж використовувати як стілець.

Закономірність вибору розміру

Як правильно вибрати розмір фітбола виходячи з росту:

 1. При рості до 155 сантиметрів діаметр фітбола краще підібрати в межах від 45 до 55 сантиметрів.
 2.  Для людини від 155 до 170 сантиметрів діаметр м’яча для гімнастики повинен скласти 55 сантиметрів.
 3. Ріст від 171 до 185 сантиметрів передбачає використання фітбола діаметром 65 сантиметрів.
 4. При більш високому зрості діаметр також повинен бути більшим — від 75 до максимального розміру, який складає 95 сантиметрів.

Заняття з дитиною

При виборі за зростом можна так підійти до питання розміру м’яча — від росту людини відняти один метр — це буде приблизний розмір м’яча. Але в принципі можна підлаштуватися й під наявний м’яч, також можна підібрати розмір під конкретну вправу, що особливо важливо в лікувальній гімнастиці, коли потрібний певний кут нахилу або певне зусилля. Також потрібно враховувати вагу — людям, які, що мають надлишкову вагу, фітбол правильно підібрати з більш міцної гуми, яка витримує до 300 кілограмів.

Тренування

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Як правильно вибрати розмір виходячи з довжини руки від суглоба плеча до кінчиків розігнутих пальців

 •  до 55 сантиметрів — розмір від 45 до 55 сантиметрів
 • від 56 до 65 сантиметрів — відповідно діаметр фітбола 55 сантиметрів
 • довжиною від 66 до 75 сантиметрів — діаметр м’яча 65 сантиметра.

Немовлям беруть різні м’ячі 45 — 75 сантиметрів, але, як не дивно, правильно вибрати м’яч якомога більший, він безпечніший для дитини, адже в нього поверхня «рівніша» і він більш стійкий, дитину на ньому легше втримати.

Інші властивості

Фірм виробників багато, але найбільш професійні серед них наступні:

 • Gymnic (Італія)
 • Ledragomma (Італія)
 • Torneo (Італія)
 • Togu (Німеччина)
 • Spokey (Польща)
 • Alex (Тайвань)
 • Azuni (Тайвань)

Спортивні снаряди

Ці виробники роблять хороші м’ячі. Звичайно, італійські й німецькі найдорожчі, польські — середньої цінової категорії, найдешевші — з Тайваню, але вони також непогані, зроблені професіоналами.

У фітболах іноді є антирозривна система ABS, яка допомагає уникати вибуху при розриві оболонки, м’яч буде повільно здуватися. Звичайно, такі снаряди коштують трохи дорожче, але він значно кращі, адже якщо потрібна безпека вправ для вагітних, у кого надлишкова вага або тим, хто обмежений у рухах, ця властивість обов’язкова.

Ця проста гумова куля є кращою за інші снаряди — вона задіює всі м’язи, робить людину більш гнучкою, удосконалює поставу, допомагає відпочити й навіть зняти стрес. Також вона допомагає у видужанні різних органів людини — стегон, спини, ніг. Фітнесом, аеробікою, силовими видами спорту не можуть займатися всі бажаючі, а заняття з фітболом доступні практично всім.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию