Спортивна гімнастика у чотири роки

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Спортивна гімнастика починається із чотирьох років. Саме в такому віці в цей вид спорту рекомендується віддавати дітей, у яких хороші фізичні дані. Якщо цих дітей зацікавити, вони саме в цьому віці можуть почати стрімкий зліт, і протягом двох років пролетіти юнацькі розряди, вийшовши до шести років до третього дорослого розряду.

На колоді

Особливості маленьких спортсменів

Маленькі спортсмени мають пластику, гнучкість. Але вони також цілком здатні підвищити фізичну підготовку, наприклад щоденним лазанням по турніках, гімнастичній стінці. Організм цілком сформований і дітей із чотирьох років цілком можна залучати до спорту, наприклад до спортивної гімнастики.

Дітей можна привчати до фізичних навантажень із трьох років, починати водити в спортивну школу — із чотирьох. Діти в чотири роки можуть бути психологічно не готові до важких навантажень, тому дітей дають на кілька днів у тиждень, займаються не більш як дві години і під наглядом батьків (батьки не повинні бути в спортивному залі, однак повині бути готовими прийти на допомогу вчителю, якщо дитина розвередується). Якщо все буде добре, гімнастика скоро стане для дітей звичкою.

Турніки

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Діти повинні бути зацікавлені гімнастикою. Краще щось їм пообіцяти, ніж застосовувати психологічний і фізичний вплив, якщо маленькі спортсмени не захочуть трудиться в спортивній школі. Але не треба надто багато обіцяти, адже діти до заохочень швидко звикають і їх потім буде важко відучувати. Краще купити їм красиве тріко для виступів, красиві чешки, гімнастичну сумку, професійні аксесуари — спортивний інвентар може бути заохоченням за старання.

Займаючись гімнастикою, можна вже в п’ять років перейти до щоденного відвідування спортивної школи, але з умовою, що дитині це подобається й батьки будуть готові частину навантаження, пов’язаного з тренуваннями, брати на себе. Обов’язки батьків — ходити й забирати дитину з гімнастики, брати активну участь у спортивнім вихованні дитини. Також потрібно буде купувати трико, магнезію, спортивні аксесуари, під час канікул займатися зі спортсменом на турніку, щоб улітку зберігся м’язовий тонус, також потрібно бути готовим до травм, які в цьому виді спорту трапляються часто. Якщо дитина займається гімнастикою, то й батьки повинні щодня брати участь у цьому виді спорті.

Вправи

Гімнастичні вправи для дітей чотирьох — п’яти років:

  1. Робити складочку, сидячи на підлозі. Ця вправа полягає в максимальному прогині вперед при рівних ногах, руки витягаються перед собою. Складочка може бути з ногами, із зімкнутими ступнями, також може бути із розставленими ногами, якщо потрібно до розтяжки спини додати розтяжку ніг. Але на змагання враховується тільки складочка із зімкнутими ногами.
  2. Робити місток, стаючи на цей елемент із позиції стоячи без сторонньої допомоги. Навчання проходить як з положення лежачи, вигинаючи груди й живіт якнайвище при відносно прямих ногах і руках, або біля стінки, поступово крокуючи руками по вертикальній стінці до підлоги. Біля стінки потрібно поступово ставати ближче й ближче, адже з упором на вертикальну площину можна вигнутися більше, ніж роблячи звичайний місток.
  3. Шпагат — поздовжній і поперечний. Діти пластичні, чим раніше їх ставити на шпагат, тем краще. Тренер може злегка надавлювати на маленького спортсмена, легкими погойдуваннями, щоб шпагат вийшов швидше. Але не можна занадто тиснути на дитину, наприклад ставити на «негативний» шпагат, коли таз стає нижче ступні, адже можна ушкодити м’язи й зв’язки.
  4. Підтягування — основна силова вправа. У чотирирічному віці нормально, коли дитина підтягується п’ять разів.
  5. Піднімання ніг на гімнастичній стінці. На початковому етапі допускається піднімання до кута 90 градусів, але потрібно намагатися, щоб підйом ніг здійснювався до самих рук, хоча б п’ять разів за один підхід.
  6. Лазання по канатові. Спочатку за допомогою ніг, потім тільки одними руками, причому бажано, щоб ноги були під прямим кутом до корпуса.
  7. Вправа «ластівка» для підтримки рівноваги.
  8. Стійка на руках біля стінки.
  9. З акробатичних трюків у цьому віці можна навчити дитину колесу.
  10. Заскакування на козла для опорного стрибка з розбігу і з відштовхуванням від гімнастичного мостика.

На гімнастиці дітей ще залучають до швидкого бігу на короткі дистанції, він важливий для подальшого якісного виконання опорного стрибка. Тому біг включений у програму змагань на третій юнацький розряд, який цілком можна здати й у віці чотирьох років.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию