Особливості дитячої спортивної гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Спортивна гімнастика в цілому дитячий вид спорту, діти займаються з п’яти до вісімнадцяти років, причому часто йдуть із цього виду спорту набагато раніше. Але дитяча гімнастика значно відрізняється від юнацької, адже до дітей потрібний особливий підхід, особливо в період, коли вони переходять від юнацьких до дорослих розрядів, починають щодня займатися з більшими навантаженнями.

Виступ

Ми починаємо

Дитину слід віддавати на гімнастику, коли вона готова, але не пізніше п’яти років дівчатка і шести років хлопчики. Перші відчуття, які сповнюють батьків та дітей — це замилування від найскладніших трюків і організованості гімнастів. До таких результатів ще далеко, але спортивна гімнастика — це заняття, де можна різко прискоритися, для цього потрібно бажання трьох людей — дитини, тренера й батька. Так, на третій дорослий розряд у спортивній гімнастики цілком можна здати вже в шість років, а можна тягнути й до десяти років.

Мостик

Після перших захватів починається робота — якщо тренер підходить творчо до занять, заняття проводить в ігровій формі. Тренування, у яких у ранньому віці переважають розтяжки, силові вправи на підтягування й посилення м’язів преса, повинні розбавлятися рухливими іграми — міні-естафетами, доганялками, змаганнями на реакцію.

Ігри — це не тільки момент, який має розслабити, згуртувати й зацікавити дітей. Справа в тому, що спочатку дитяча група в п’ять років нараховує до тридцяти дітей. У спортивній старшій групі стільки спортсменів не потрібно, оскільки повна ставка тренера розраховується з 4 — 8 учнів з дорослими розрядами. Тренер повинен визначити, хто має гарні дані для спорту й він придивляється не тільки на тренуваннях, але й в іграх, хто сильніший і також має більш виражений спортивний характер і готовий прагнути до результатів.

Розряди

У дитячих групах на початку переважає дуже сильний відбір — дитину потрібно водити три рази в тиждень, а вже через рік-два, у залежності від результатів, дитина повинна ходити щодня. Це навантаження не тільки для маленького спортсмена, але й для батьків. Тому спортивні групи постійно зменшуються, але це позитивний процес — у цьому спорті потрібно бажання й хороші фізичні дані, відбір тут цілком природній і це в інтересах насамперед дітей.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Різновисокі бруси

Спортивна гімнастика для дітей має юнацькі й дорослі розряди:

 1. Перший рік діти віком п’ять-шість років формують групу приблизно з 30 чоловік, може бути менше, але ця максимальна кількість. Дітей вчать дисципліни, розтягують шпагат, із силових вправ основна — підтягування.
 2. На другий рік дітей стає в півтора раза менше, біля 20 чоловік, в основному батьки забирають дітей через труднощі в графіку відвідування. Діти в цей рік здають на третій юнацький розряд, який складається зі статичних вправ, таких як складочка, шпагат, мостик.
 3. Через три роки залишається третина дітей, близько десяти людей, які здають на другий юнацький розряд, який складається не тільки із вправ фізичної підготовки (головні вправи — підтягування, тримання кутика на гімнастичній стінці), але й з найпростіших вправ на снарядах і вільних вправ. На четвертий рік діти здають уже на перший юнацький розряд, який уже повністю складається з гімнастичних снарядів і вільних вправ, це підготовка до дорослих розрядів.
 4. На четвертий рік дітям уже 9 — 10 років і формують старшу групу, яка складається із трьох — чотирьох дітей, тобто кожний десятий, з тих, хто прийшов у цей спорт. Ці діти здають на третій дорослий розряд, який є сильно спрощеним варіантом усіх подальших гімнастичних розрядів, далі будуть зберігатися ті ж принципи, тільки буде збільшуватися складність. Ці діти вже йдуть у великий спорт, їх відбирають по багатьох параметрах — цілеспрямованість, здатність витримувати навантаження, навіть здатність терпіти біль і відновлюватися після травм.
 5. У десять років здають на другий дорослий розряд, у якому з’являється обов’язкова програма, тобто програма з однаковими для всіх спортсменів цього розряду обов’язковими елементами. Саме із цього розряду починаються серйозні змагання, але поки рівня області й держави, на міжнародний рівень такі спортсмени не виходять.
 6. В одинадцять років — перший дорослий розряд. Ця сходинка спортивних досягнень по складності майже така сама, як і майстерські розряди.
 7. Далі кандидат у майстра спорту, майстер спорту й майстер спорту міжнародного класу — тут потрібна щоденна робота й витримка, адже навантаження приводять до постійних травм, і це майже об’єктивний процес, навіть якщо дотримуватися техніки безпеки.

Одяг і спорядження

Спортивна гімнастика для дітей не вимагає спеціального спорядження, для початку потрібно купити для дівчат звичайне чорне трико, а для хлопчиків — шорти й футболку. На ноги можна купити чешки, а якщо підлога в залі тепла діти займаються в носках.

Спортивний зал

Згодом потрібно обзаводиться наступними аксесуарами:

 • скакалка, можливо гімнастичний обруч;
 • яскраве трико для дівчинок і гімнастичне трико для хлопчиків;
 • дівчатам потрібно трико на короткий і довгий рукав залежно від сезону, також потрібні різні тренувальні трико, які потрібно часто міняти, оскільки діти швидко ростуть;
 • накладки на долоні для брусів для дівчинок, хлопчикам потрібні дві накладки окремо на бруси й кільця;
 • постійно потрібно буде купувати магнезію, щоб натирати руки й гімнастичні наладонники;
 • додаткові аксесуари, для проблемних зон — накладки на коліна (на вільних вправ), для захисту кисті (на опорному стрибку), на п’яти ( для роботи на колоді);
 • еластичний бинт при травмах і як захист від травм;
 • звичайний бинт, який намотують на руки для роботи на перекладині без накладок;
 • багато пластиру, тому що руки натираються навіть під гімнастичними накладками;
 • зігрівальні мазі для знеболювання й масажу, антисептичні мазі для ран;
 • сумки або рюкзаки для гімнастики — літній, зимовий варіант, а також дорожній для змагань;
 • чешки на вищих розрядах повинні бути спортивного типу, з гарною підошвою;
 • дівчатам додатково потрібні гімнастичні шорти і топік для занять у жарку погоду, а також для занять на вулиці (не будуть же дівчата бігати в купальнику);
 • дівчатам додатково потрібні зав’язки, лаки для волосся і косметика, цього багато використовується на змаганнях;
 • іноді окремі трико збірної школи й спортивні костюми, які повинні бути в команди однаковими, а також однакові костюми для показових виступів, їх пошиття часто оплачуються батьками,
 • інше спорядження, серед якого може бути страховочний пояс, різні страховочні троси, які потрібні при вивченні подвійних сальто, повинна забезпечити спортивна школа.

Як бачимо, гімнасткам потрібно багато чого, але перші три роки занять цілком можна обмежитися просто чешками й двома парами простих трико, а хлопчикам потрібно просто шорти й футболка. На цей вид спорту потрібно більше спорядження, ніж на легку атлетику, але менше, ніж для спортивних бальних танців.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию