Як займатися спортивною гімнастикою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Основні думки відносно правил заняття гімнастикою — потрібно тренуватися наполегливо, щодня, дотримуючи техніки — це банальності, які не несуть ніякої інформації. Якщо спортсмен у професійній спортивній гімнастиці, його або змусять займатися щодня й давати результат, або перестануть із ним займатися, вкладаючи сили в більш старанного гімнаста. Особливості спортивної гімнастики, деякі поради стоствного цього виду спорту.

Сальто

Харчування

В одному американському фільмі розповідалося про команду гімнасток, які готувалися до олімпійських ігор і в яких була найсуворіша дієта, згідно з якою не можна було їсти нічого солодкого й взагалі, судячи із сюжету, смачного. Дівчата ввечері збиралися, наїдалися, а потім, після смачної вечері викликали блювоту й у такий спосіб підтримували вагу. По сюжету фільма це дівчата робили, оскільки спортсменок щодня зважували, лаючи за підвищення ваги.

На кільцях

Фінал фільму був передбачуваний — від такої дієти спортсменка стала слабшати й, одержавши травму, покинула збірну. Усе з медичної сторони складається логічно — голодування веде до виснаження організму в довгостроковій перспективи, а часта блювота веде до підвищення ацетону в крові й отут нездужання може настати досить різко й може виражатися в неможливості пересуватися, не те що займатися.

Але в плані можливості ожиріння спортивних гімнасток при підготовці до олімпійських змагань — сюжет фільму є нісенітницею. Якщо займатися в спортивному залі цілий день, головне, що повинне бути на думці в гімнаста — різноманітне харчування, бажано натуральною їжею. Звичайно. у вуглеводах можна себе обмежити, більше переваги віддаючи білковій їжі й вітамінам, але невеликий шматочок тортика або тістечко можна з’їдати хоч щовечора. Головне — не пропускати тренувань, і вся енергія піде в посилення м’язів і енергетичне харчування організму.

Розподіл зусиль на занятті

Тренування в спортивній гімнастиці триває по санітарних нормах три години. Із цього часу й розраховується зарплата тренера. Якби спортивна школа складалася зі старших гімнасток і весь зал би їм належав, можливо, заняття тривали б близько трьох годин. Але маленьких дітей набирають раз у десять більше, ніж є спортсменів дорослих розрядів, тому важко розподіляти снаряди між спортсменами.

Шпагат

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Багато факторів — черга до снарядів, індивідуальний підхід до спортсмена, а також старання тренера, який хоче гімнаста або гімнастку привести до результату, веде до значного затягування занять, які звичайно тривають п’ята година, іноді — шість. Перед змаганнями режим ще жорсткіший — заняття триває п’ять годин зранку, перерва на обід і чотири- п’ять годин після обіду.

На колоді

Добре, якщо спортсмен займається на повну силу, а тренер намагається ефективно використовувати час тренувань. Але при надто інтенсивному тренуванні спортсмен швидко втомлюється і зростає небезпека травм. Тому заняття слід приблизно планувати в такий спосіб:

  • біг,
  • розминка,
  • розтяжки,
  • далі йдуть вправи, які вимагають граничної концентрації — сальто на колоді, подвійне сальто на брусах, складні елементи на опорному стрибку, вільні вправи, якщо в них високі стрибки з переворотами, і інші травмонебезпечні трюки,
  • після — вправи, які вимагають меншої концентрації уваги,
  • ще через якийсь час спортсмен утомлюється, але він може займатися на хореографії, а також робити акробатичні перевороти — сальта, рондати в гімнастичну яму з м’яким дном (як правило це шматочки поролону шаром до двох метрів),
  • завершення заняття повинно бути продуктивним, але психологічно розслаблюючим — можна зміцнювати руки стійками на руках, ноги й прес зміцнюються неспішними стрибками на батуті.

Якщо складні вправи залишати на кінець занять, коли спортсмен ледве тримається на ногах, можливі серйозні травми.

Режим дня

День у гімнастів (а також акробатів) напружений, адже це діти, яким потрібно рано встати, сходити в школу, пообідати, після обіду витримати паузу, як правило, у дорозі до спортивної школи, виснажливе тренування триває ще декілька годин, потім знову дорога додому й уроки.

У наш час, коли всі діти захоплені комп’ютерами, планшетами, діти, які займаються професійним спортом, не мають ні часу, ні сил для сидіння за гаджетами. Гімнасти встигають хіба що поспілкуватися по телефону й переглянути сторінку соціальної мережі по дорозі в спортивну школу. А вдома, після тренування, уроків, вечері залишається не більше однієї години вільного часу.

Може трапиться так, що, якщо на гімнаста покласти більші надії, і його світ обмежити самим спортом, заняття можуть перетвориться в нестерпну рутину, навіть якщо цей спорт дитині подобатися. Виходом із цієї ситуації може бути музичний гурток або ж уроки англійської мови, які можна відвідувати два-три рази в тиждень. Головне, щоб графік був такий, щоб додаткове заняття проходило між звичайною школою й гімнастикою. Однієї години додаткового заняття декілька разів на тиждень цілком достатньо, щоб дитина навчилася переключатися між різними видами діяльності, не зациклюючись на чомусь одному (таким чином досягається деяка психологічна розгрузка).

Гімнасти можуть бути досить організованими, вони цілком можуть займатися декількома видами діяльності без видимої втрати якості, головне, щоб батьки це розуміли й підтримували своєї дитину, всебічно розвиваючи.

Вправа на коні

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию