Правильно накачуємо гімнастичний м’яч

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастичний м’яч часто продається в спущеному виді. Крім того, залежно від вправи, його потрібно накачувати сильніше або навпаки, здувати. Не потрібно сподіватися на магазинний внутрішній тиск у цій великій кульці, потрібно вміти його регулювати, якщо все робити правильно, тренувальні зусилля будуть відповідати результату.

Тренування пресу

Як наповнити кулю повітрям

При покупці обирайте м’яч відповідний росту, кращий спосіб перевірити — сядьте на тугий гімнастичний м’яч, стегно повинне бути паралельним підлоги, а між стегном і гомілкою повинен утворюватися прямий кут.

Насос

Транспортувати м’яч зручніше спущеним. Вдома, або в спортивному залі, слідуйте наступній інструкції:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 • спочатку потрібно застопорити м’яч від хитання по підлозі, коли він надується, для цього поставте м’яч біля стіни, а на відстані його діаметра поставте коробку або табуретку;
 • в насоса повинен бути наконечник у вигляді конуса, часто насоси мають багато насадок, причому насадка конусом підходить як для надувних іграшок, так і для гімнастичного м’яча, для надування деяких видів цього гімнастичного снаряда потрібна голка, яка підходить для футбольних м’ячів;
 • недалеко повинна бути кришка для ніпеля, якою потрібно буде закрити надутий м’яч, якщо кришка (заглушка) уже стоїть, її потрібно підважити ложкою або ножем;
 • іноді є спеціальна накладка із пластмаси, яка визначає повноту надутого м’яча, якщо м’яч здутий вона повинна вільно розміститися на м’ячі;
 • надувайте, визначайте, чи повністю м’яч надутий, по табуретці, яку потрібно було виставити на відстань, рівний діаметру м’яча або ж по тому, що пластмасова габаритна накладка (пластикова або у вигляді мотузки) буде повністю натягнута;
 • насос потрібно швидко вийняти й отвір м’яча закрити кришкою;
 • щоб правильно чакачати і м’яч не тріснув, купуйте гімнастичний снаряд зі спеціальним клапаном, який допомагає уникнути вибуху при розриві гумової оболонки.

Регулювання тиску

Іноді м’яч потрібно повністю спустити, якщо його потрібно кудись перевозити, або ж приспустити, якщо це потрібно для тренувань. Щоб зменшити тиск, потрібно вийняти пластмасову кришку й засунути голку для насоса або ж конус, за допомогою якого м’яч надували і випустити повітря для досягненя потрібної м’якості м’яча. Тиск у м’ячі потрібно зменшити, якщо:

 1. На ньому потрібно сидіти, виконуючи вправи, адже трохи спущена куля стає більш стійкою, це особливо актуально, коли займаються вагітні жінки, падіння для яких є дуже небезпечними.
 2. Є така вправа — сидіти на м’ячі за комп’ютером, тобто застосовувати його замість стільця. До цього можна звикнути, але навіть якщо так сидіти неважко, організм буде намагатися тримати рівновагу, і будуть постійно працювати м’язи преса, стегон, спини, відповідно буде здійснюватися пасивне тренування й будуть спалюватися зайві калорії.
 3. Якщо заняття проводяться із грудною дитиною, коли потрібна краща рівновага або ж, якщо дитина на підлозі, щоб м’яч гірше котився й не тікав від маляти. Якщо на м’ячі займається малюк, потрібно застелити поверхню пелюшкою.

Заняття з немовлям

Потрібно більше накачати, якщо:

 1. М’яч із ріжками (ручками) і потрібно на ньому пострибати.
 2. Якщо потрібно в упорі руками ставити на м’яч гомілки, надутий м’яч краще котиться й утримати рівновагу на ньому буде складніше, відповідно результат буде кращим.
 3. Якщо м’ячем потрібно пограти футбол, його потрібно накачати до межі.
 4. Якщо потрібно застосувати велике зусилля у вправі стискання руками або ногами, м’яч потрібно накачати рівно настільки, щоб зусилля відчувалося, але була видима амплітуда стискання, інакше вправлятися буде не цікаво.

Якщо м’яч правильно накачати, він буде пружинити, вільно відскакуючи від підлоги, його навіть можна відбивати рукою від підлоги, проводячи естафети, кидати об стінку, навіть грати в жартівливий баскетбол.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию