Як обрати гімнастичні накладки для перекладини

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастичні накладки в спортивній гімнастиці мають дві функції — вони підсилюють хват, знижують зусилля, які потрібні згинальним м’язам пальців для утримання ваги тіла, а також зменшують тертя об шкіру. Захисна функція не допоможе повністю уникнути мозолів при постійних тренуваннях, але вони не будуть зриватися, утворюючи рани.

Для роботи на перекладині

Характеристика

У старі часи для безпечного виконання вправ на брусах використовувалися шкіряні рукавички й одночасно кистьові лямки. У результаті вийшли кистьові ремені. Потім вони еволюціонували в гімнастичні накладки, якими ми можемо сьогодні користуватися.

Оскільки сучасні вироби мають велику площу поверхні, можна їх виготовляти з товстої шкіри, все одно вони будуть зручними й одночасно є відмінним буфером між долонею й перекладиною, дозволяючи практично не відчувати тертя навіть при великих навантаженнях. Вони захищають долоні від ран і тертя, через яке утворюються мозолі.

На перекладині

Основні характеристики:

 • хват стає сильнішим;
 • комфорт при виконання складних вправ збільшується;
 • зап’ястя зазнає менших навантажень;
 • небезпека травм стає меншою, оскільки ймовірність випадання снаряда з рук менша;
 • зменшуться тертя.

Види

Гімнастичні накладки роблять зі шкіри (найкраща шкіра лосева), до них кріпиться напульсник — зі шкіри або неопрену. Для кращого зчеплення прилаштовують валик — в основному з велюру, але бувають і пластикові. Іноді валик може кріпитися за допомогою жилки й при потребі демонтуватися. Гімнастичні накладки бувають наступних типів:

Валик

 1. Жіночі гімнастичні накладки — для перекладини й різновисоких брусів. Мають два отвори, вони вузькі, щоб було зручно працювати на різновисоких брусах. До валика кріпиться невелика гумка. По виду жіночі накладки схожі на чоловічі для роботи на кільцях, тільки вони тонші й менші за розміром.
 2. Чоловічі гімнастичні накладки для перекладини. Товщина виробу залежить від розмірів — чим більша, тем товстішою повинна бути шкіра. Для пальців роблять три отвори для того, щоб накладка не вислизала з долоні. Роблять валик для захвата на перекладині, яка по суті є гімнастичним турніком. Зап’ястя накладки фіксуються ременями або липучками.
 3. Гімнастичні накладки для заняття чоловіків на кільцях в основному відрізняються меншою шириною й двома отворами для пальців.
 4. Накладки для інших цілей — любительських занять на турніках, підняття штанги, гирьового спорті, кросфіта.

Догляд

Рекомендації з есплуатації гімнастичних накладок:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Магнезія

 1. Отвори для пальців роблять гранично маленькими, щоб вони щільно лежали на будь-яких пальцях, а це вимоги безпеки. Щоб збільшити розмір дірочок, потрібно взяти паличку, підійде олівець, намотати наждаковий папір і потерти усередині отворів для їх збільшення. Потрібно регулярно перевіряти результат роботи, щоб отвори не стали занадто великими, приміряючи на руку. Головне не поспішати, дірки повинні залишатися рівномірно круглими.
 2. Перед використанням шкіру потрібно гарненько розім’яти руками.
 3. Гімнастичні накладки потрібно «розробити» — спочатку робити легкі вправи, потім складність протягом тижня нарощувати й накладки не просто стануть зручними, вони приймуть форму руки, їх зовнішній вигляд і особливості будуть ураховувати також характер виступів спортсмена. Тому не потрібно давати накладки в користування іншому спортсменові, кожен повинен мати цей аксесуар індивідуально.
 4. Шви гімнастичних накладок можуть стиратися, тому, якщо нитки почали торочитися, прошийте їх у взуттєвій майстерні.
 5. Після тривалого використання шкіра стає брудною й виникає спокуса її випрати. Не можна цього робити, також не можна взагалі мочити накладки. Після тривалого контакту з водою й наступного висихання ці спортивні аксесуари стають «дубовими » і не придатними до подальшого використання.

Безпека

При роботі на брусах біля пальців повинна бути невелика складка, яка допомагає утриматися на турніку. Саме для цього на професійних накладках роблять невеликий валик, який допомагає утворюватися цій складочці й утриматися на турніку, перекладині, брусах або ж кільцях.

Використовуйте накладки тільки по розміру, оскільки занадто великі накладки можуть просто намотатися на перекладину й застопорити рух спортсмена. В умовах великих швидкостей і навантажень це може бути причиною травми зап’ястя й кисті, аж до переломів. Тому ретельно підбирайте розмір.

Як надягати

Використовуйте магнезію, яку можна намазувати як на руки під накладками, так і на самі накладки. Врахуйте, що криваві мозолі можуть утворюватися й під накладками, якщо займатися занадто інтенсивно. Криваві руки можуть бути в спортсменів, які готуються до чемпіонатів світового рівня, незважаючи на те, що вони постійно тренуються в захисних виробах найвищої якості.

Добре фіксуйте напульсники на зап’ястя, оскільки зайва складка може утворюватися з боку зап’ястя, а це також може призвести до дискомфорту й навіть до травми.

Підбор розміру

Потрібно виміряти відстань від середини середнього пальця до початку зап’ястя. Якщо виходить середній результат між розмірами, вибирається менший, тому що використання великих накладок небезпечне, через можливість намотування зайвої шкіри на перекладину.

Визначення розміру

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию