Види одягу для гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастика вимоглива до одягу — незважаючи на те, що він може бути досить простим, у ньому повинна бути достатня рухливість,зручність, також одяг бере участь у безпеці на заняттях. Адже якщо мова йде про спортивну й художню гімнастику — мінімалізм, який проявляється в трико, є необхідністю, яка допомагає зробити тренування й виступи залежними тільки від уміння спортсменки, а зовнішні фактори, до яких відноситься й одяг, відсунути на другий план. Але одяг для виступів у спортивній, художній гімнастиці, акробатиці, а також в акробатичному рок-н-ролі повинен бути також гарним, можливо зробленим під замовлення.

В спортивному залі

Тренування

Тренувальний одяг у спортивній гімнастиці в основному такий самий, як і на виступах — це гімнастичне трико, але без прикрас. Хоча іноді займаються в нарядному костюмі для змагань, щоб звикнути. Для силових вправ, розтяжок можна використовувати шорти, майки, топіки.

У художній гімнастиці багато хореографії, тому заняття біля дзеркала (біля гімнастичного станка) проводять в основному в чорних купальниках у спідничці. Вивчення окремих елементів проводять у лосинах, велосипедках, шортах, майках і футболках.

Тренування по спортивній акробатиці проводять у шортах і футболках, також гімнастичних купальниках, танцювальний рок-н-рол — у зручному одязі, часто це — вільні спортивні костюми для хлопців і гімнастичні купальники для дівчат, у рок-н-ролі часто використовують спеціальні кросівки, які амортизують стрибки.

Виступи

Спортивна

Для виступів у спортивній гімнастиці використовуються гімнастичні трико, які схожі на плавальні купальники, тому це трико часто називають гімнастичним купальником. Ці трико мають короткий рукав для теплої пори року й довгий — коли в гімнастичному залі прохолодніше. Але довжина рукава правилами не регламентується. На змаганнях міжнародного рівня рукав може бути для зручності до середини передпліччя або до ліктя — як спортсменові зручніше.

У минулому купальники для спортивної гімнастики навіть на міжнародних змаганнях були досить аскетичними, в основному однотонними білими або світлих тонів. Значення мала тільки тканина — щоб шкіра вільно дихала, а також щоб облягала тіло й одночасно добре тягнулася, не заважаючи рухам. Потім прийшла тканина, яка по виду схожа на вельвет, але по властивостях добре пропускала повітря й зберігала еластичність. Зараз технології пішли досить далеко — тканина тонка, блискуча, трико різнобарвні, у вузьких ділянках може використовуватися сіточка, стрази застосовуються для підкреслення невеликих елементів візерунка.

На перекладині

Часто купальники для спортивної гімнастики шиють самі із тканин зі звичайного тканинного магазину. Вони виходять гарними, але часто така матерія не пристосована до спортивних навантажень, вона не досить тягнеться, що сковує рухи, а також не пропускає повітря, що часто приводить до опрілостей. Якщо немає доступу до тканин спортивного типу, часто перешивають фірмові купальники в потрібний розмір, так добиваючись і індивідуальності й зручності для гімнастки.

Взуття — гімнастичні чешки, часто зі спеціальною комбінованою підошвою, де посередині шкіри роблять вставки з гуми, щоб краще триматися на колоді або на гімнастичному килимі. Хоча часто виступають босоніж, але дозволяється робити обмотки з еластичного бинта або використовувати накладки на п’яти для зм’якшення падінь.

Художня

У художній гімнастиці дуже рідко використовуються трико з коротким рукавом, в основному рукав довгий, причому найчастіше його роблять із сіточки, залишаючи біля кисті яскравий візерунок, який схожий на нарукавник на кисть через те, що сітка прозора. Трико повинні бути яскраво прикрашеними, застосовується сітка, аплікація з різних тканин, широко використовуються блискучі стрази, але поганим тоном уважається засипати тканину блискучими каменями, немов новорічну ялинку. Багатство купальника більше повинно виражатися множинним тканинним візерунком, різнобарвністю, але приблизно в один тон, без кричущого контрасту.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Для змагань

Купальники для художньої гімнастики шиють частіше, ніж купальники для спортивної гімнастики (тут переважно використовують куповані в магазині), застосовуючи біфлекс, трикотажну сітку й інші тканини, прикрашаючи аплікаціями, стразами, пайетками. Купальник повинен мати спідничку й довгий рукав, тому костюм виходить нарядним, але й зробити його досить важко так, щоб усі елементи були не тільки гарними, але й зручними.

Акробатика

Для спортивної акробатики використовують приблизно такі ж трико, як у спортивній гімнастиці — вони зручні для складних трюків, купальники мають як довгий, так і короткий рукав, це не регламентується.

Акробатика

В акробатичному рок-н-ролі хлопці незмінно одягнені в штани, для зручності іноді штанку внизу розширюють. Верхній одяг — футболка на довгий, короткий рукав, або рукав до ліктя. Дівчата виступають у купальнику, купальнику зі спідничкою або в еластичному брючному костюмі. Тут важливо, щоб костюм дівчини й хлопця перебували в гармонії, але не обов’язково були однакового кольору. Хоча іноді, щоб хореографічна постановка виглядала особливо, костюми можуть зробити практично однаковими, щоб увага приваблювали саме трюки, а не красивий одяг. Слід сказати, що іноді дівчата виступають у купальниках, які близькі до пляжних, такі виступ не виглядають естетично, краще подбати про справжній продуманий танцювальний костюм.

У танцювальній акробатиці важливе місце займає взуття. Тому що тут багато стрибків, а в дівчат — стрибків з висоти, взуття повинна бути не тільки зручно, але й забезпечуватися пружинистою підошвою. У професійних танцях застосовують спеціальні кросівки.

Заняття на вулиці

У гімнасток не прийнято займатися на вулиці в холодну пору року, як, наприклад, у легкій атлетиці, де постійно роблять ранкові пробіжки. Заняття на вулиці в спортивній гімнастиці — скоріше літня традиція, коли гімнастки мають заняття в червні й серпні (канікули тільки в липні), змагань немає, і до занять можна підійти більш творчо.

Заняття на вулиці складаються в основному з різних видів бігу — ніяких снарядів, ніяких гімнастичних елементів — біг по колу, біг парами на швидкість, біг із прискоренням. Звичайно, на вулицю в гімнастичних трико нікого виводити не буде, навіть якщо ці трико супроводжуються шортами — школи розміщаються в центрі міста, і навіть якщо майданчик біля спортивної школи, молоді дівчата не будуть виходити в купальниках за межі спортивного залу.

Одяг для занять на вулиці — шорти або велосипедки, у більш прохолодну погоду — лосини, поверха — облягаючі спортивні майки, прості футболки або ж топіки, якщо прохолодно — можна одягти легкі светри. На ноги — обов’язково кросівки, оскільки передбачається заняття на доріжках із твердим покриттям. Заняття короткочасні, вони проходять протягом 15 — 20 хвилин до основного тренування в залі, тому головних уборів не потрібно (хіба падає дощ або сильна спека).

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию