Опорний стрибок через козла у гімнастиці і на фізкультурі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Стрибки створюють таку напругу в м’язах, що вони відразу приходять у тонус, також у польоті захисні функції організму сприяють розвитку гнучкості й рівноваги. Кінь і козел як гімнастичні снаряди стоять у спортивних залах шкіл, вищих навчальних закладів, вправи на них роблять спортивні гімнасти на змаганнях. Однак не тільки складні, але й прості трюки доступні після нескладних тренувань. Цей текст може використовуватися в якості реферату по фізкультурі.

Соревнование

Користь

При стрибках працюють усі м’язи, у тому числі й серцевий, тому це хороше кардіонавантаження. Серцевий м’яз тренується при розбігу, який сприяє правильному виконанню стрибка. Стрибки передбачені шкільною програмою по фізкультурі з першого класу, однак через козла стрибають учні середньої й старшої школи. Звичайно, у спортивній гімнастиці все по іншому — цей снаряд обов’язкової гімнастичної програми починають вивчати з п’ятирічного віку.

Застрибування

Для стрибків потрібні вольові якості, які розвиваються на тренуваннях:

 • сміливість — не кожен з розбігу вирішитися заскочити на козла, тим більше перестрибнути через нього;
 • рішучість — після відштовхування від містка потрібно рішуче завершити вправу, інакше падіння неминуче, можна спіткнутися об козла;
 • спритність — переліт через козла займають частки секунди, потрібно повністю контролювати цей швидкоплинний процес.

Зв’язки, суглоби, м’язи рук, ніг, корпуси добре розвиваються на стрибку, також розвивається дихальна система, руховий апарат націлюється на виконання швидких рухів, які вимагають злагодженості всього організму.

Фази вправи

Якщо кінь або козел у стрибку використовується в якості опори, то й стрибок буде опорним. Гімнастичний снаряд можна поставити в довжину, ширину, стрибок можна виконувати прямо, боком, техніка передбачає застрибування або перестрибуваня ноги нарізно.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Опора на руки

Найпростіший стрибок через коня або козла в спортивній гімнастиці має етапи:

 1. Прискорення за допомогою розбігу.
 2. Наскок обома ногами на пружний місток.
 3. Одержання прискорення пружним поштовхом.
 4. Політ.
 5. Відштовхування руками від козла.
 6. Завершальний політ.
 7. Приземлення на зігнуті ноги з подальшим випрямленням.

У спортивній гімнастиці й чоловіки й жінки починають стрибок практично однаково, однак після відштовхування від снаряда в дорослих розрядах відбуваються різні вправи, вони ускладнюють виконання, але приносять додаткові бали, це може бути цукахара або сальто (подвійне або навіть потрійне). Спортсмен повинен бути максимально уважним, тому що гімнастичні травми часто відбуваються при відштовхуванні або приземленні. Були випадки важких наслідків виконання вправи після удару головою об козла або коня, можливо травмувати кисть руки при відштовхуванні, при торканні землі можливі вивихи ніг. Так що ця вправа вимагає попередньої розминки й хорошої концентрації спортсмена.

Поетапна техніка

 1. Потрібно зробити різні види розминки — походити на різних частинах стопи, пробігтися, присідати, робити випади, пострибати на скакалці. Важливі м’язи для стрибка розминаються похилими й обертовими рухами корпуса й суглобів таза. Можна пострибати із притисканням колін до грудей.
 2. Розбіг повинен бути максимально швидким, для підбору ніг краще бігти короткими швидкими кроками. Оскільки розбіг триває біля десяти метрів, потрібно підібрати оптимальну дистанцію, що залежить від типу снаряда, складності стрибка й рівня вивченості вправи. Спортсмени як правило, місце розбігу позначають крейдою, цю мітку вони вираховують виходячи з розміру своїх бігових кроків, щоб точно потрапити на край пружинистого містка.
 3. Наскок потрібно робити на повній швидкості, тому що пригальмовування призведе до викривлення техніки стрибка, ставлячи під сумнів можливість його здійснення. При відштовхуванні корпус злегка нахиляється вперед, ноги разом, руки внизу. Відштовхування відбувається пружинистою дією носками ніг.
 4. Далі йде політ за допомогою маху ногами назад і розгинанням тулуба вбік польоту, руки ставляться на козла, вони отримують досить сильний удар, відштовхуються за допомогою плечей нагору. Якщо поштовх поєднаний з інертним ривком корпуса, то таз піднімається, а ноги зупиняється й спортсмен злітає нагору.
 5. Від польоту й наступного приземлення в основному залежить суддівська оцінка. Приземляться потрібно на носки, але потрібно відразу їх опустити й торкнутися п’ятою, щоб закріпити стопи на маті, згинаючи ноги в колінах, це дозволить зберегти рівновагу. Якщо не дотримуватися цієї техніки, навантаження піде на суглоби й можливі травми.

Політ

Снаряд у шкільній програмі

У школі учнів потрібно страхувати — перед приземленням підтримувати однією рукою, поклавши долоню на спину або на груди, у залежності від положення в повітрі, іншою рукою притримувати за зап’ястя або передпліччя, це допоможе уникнути травм, особливо при стрибках через снаряд ноги нарізно. Опорний стрибок у шкільній програмі включає наступні вправи:

 1. Застрибування на коня або козла з упором на коліна й зіскок ногами нарізно, так званий «козел у ширину».
 2. Застриб на козла або коня з упором на носки напівприсядки, зіскок із прогином, так званий «кінь або козел у ширину». Після відштовхування ногами, опираються руками на поверхню снаряда й піднімають коліна, поставивши стопи між руками на козла, потім, не зупиняючись, відштовхуються нагору із прогином спини, руки тримають над головою по діагоналі назовні, і так залишаються до приземлення.
 3. Стрибок у довжину через коня під кутом, відштовхнувшись однієї ногою. Відштовхуємося лівою ногою від містка, який потрібно поставити збоку, біля ближнього краю снаряда, паралельно до коня або козла. Праву руку ставимо на коня, праву ногу закидаємо вгору, ліва нога її доганяє, потім біля правої руки ставимо ліву, знімаємо ліву руку й до приземлення (яке робимо боком) тримаємо ліву руку на поверхні снаряда.
 4. Стрибок через козла або коня в ширину ноги нарізно. Руки при стрибку якнайдалі по снаряду, утворюють із тулубом тупий кут, так учень відштовхнеться високо. При різкому поштовсі руками (швидке торкання) ноги розводять нарізно на максимальну ширину. Потім руки піднімаються назад, прагнучи вгору, від цього руху тіло розгинається в тазостегновому суглобі й випрямлюється. Ноги в положенні нарізно потім повинні йти поперед тулуба й, зустрічаючись із підлогою, гальмують тіло, зберігаючи стійкість спортсмена, з положення нарізно ноги стають разом наприкінці вправи.

Перестрибування

Даний текст можна використовувати як коротку-інструкцію, своєрідний реферат про стрибки через коня, козла, про застрибування на снаряд, про стрибки через снаряд з ногами нарізно. У цьому рефераті коротко говориться про користь стрибків через спеціальне гімнастичне спорядження й про безпеку виконання трюків.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию