Як обрати рюкзак для спортивної гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У спортивній гімнастиці є багато аксесуарів, які допомагають спортсменові — накладки для рук для роботи на брусах, накладки на кисті для опорного стрибка, накладки на п’яти для роботи на колоді, магнезія і багато іншого. Щораз спортсмен повинен носити все це на тренування, для зручності звичайно використовується рюкзак для гімнастики. Що повинно поміститься в рюкзаку професійного спортсмена?

Для соревнований

Аксесуари для розминки

Гімнасти повинні носити розминочні аксесуари:

 • скакалку, бажано з лічильником обертань;
 • медичний гумовий джгут (гумовий бинт) для підвищення навантажень на руки, іноді його також розтягують на брусі для відпружинювання корпуса спортсмена при виконанні певних вправ;
 • вантажі на руки й ноги, робляться із тканини й засипаються піском.

Для тренувань

Аксесуари для тренування

Звичайно в гімнастичний рюкзак кладуть речі, які мають безпосереднє відношення до спорту:

Накладки на п'яти

 1. Накладки для роботи на брусах. Їхнім ще іноді називають надолонниками, виготовляються зі шкіри, рясно обробляються магнезією, тому повинні бути в окремому пакеті або щільному полотняному мішечку, який би запобігав потрапляння цього білого порошку усередину рюкзака.
 2. Накладки на кисті при опорному стрибку. Гімнасти-початківці рідко використовують ці накладки, оскільки навантаження не критичні. Але якщо гімнаст або гімнастка готуються до міжнародних змагань, або до іншого турніру високого рівня, потрібно показати трюк зі складними переворотами. Відштовхнутися потрібно високо, навантаження на кисті може привести до травм або навіть переломів. Для захисту рук існують спеціальні накладки.
 3. Накладки на п’яти. Спортсмени при складних трюках, які мають на увазі високі стрибки, випробовують сильні навантаження на ступні, особливо п’яти при падіннях. Особливо важко доводиться дівчатам, які зобов’язані працювати на твердій колоді. Трохи допомагають обмотки еластичними бинтами, але краще мати спеціальні накладки на п’яти з гумовою гофрованою поверхнею, яка добре гасить удар при приземленні.
 4. Магнезія — порошок для обробки рук і накладок на долоні. Продається брусками розміром у великий кулак. Для перенесення в рюкзаку потрібно використовувати пластиковий контейнер, можна вдяти для сендвічів або для заморозки продуктів у морозильнику, але він повинен мати застібки, щоб вміст випадково не розсипався. Як не дивно, але деякі спортсмени носять ще мед і наждак для обробки брусів і покращення зчеплення з руками, також бруси обробляють і магнезією в місці зчеплення з руками спортсмена.
 5. Гімнастичні чешки робляться зі шкіри, часто мають гумові накладки на підошви для кращого зчеплення.
 6. Гімнастичне трико — бажано мати одне трику на зміну, тому зазвичай носять два гімнастичні трико. Також носять гімнастичні стягуючі шорти. При хорошій погоді або в теплому приміщенні на тренуваннях одягають обтягаючі топіки або майки й шорти. Майки більше підходять для занять на вулиці, адже в розминку часто включається швидкісний біг і тривалі пробіжки, а трико виглядає як купальник і в ньому не прийнято виходити за межі гімнастичного залу.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

На змагання

Змагання — особлива подія, і гімнастки хочуть добре виглядати. На змагання у рюкзак ставлять:

 • косметика — молодим дівчатам не слід занадто опікуватися зовнішністю, оскільки косметика псує шкіру, але на змаганнях спортсменки підкреслюють риси обличчя косметичними засобами, також косметика може наноситься на показових тематичних виступах;
 • засобу для зачісок — лаки, гелі;
 • заколки, шпильки, гумки для скріплення волосся і формування зачісок.

Тренування в спортивному залі

Інші речі

У хлопців усе простіше, у рюкзак можна поставити пляшку води й бутерброд, дівчатам набагато складніше, і їхня сумка повинна вміщати:

Спортивна пляшка

 1. Пляшку для води, може бути одноразова пластикова, іноді використовують скляну пляшку з-під соку, яку прикрашають візерунком, який наносять лаком на зовнішню стінку. Але краще взяти спортивну пластикову пляшку із трубочкою й спеціальним клапаном, який уникає пролиття рідини. Пити краще брати просту воду, оскільки якщо вона розіллється, вона нічого не забруднить.
 2. Контейнер для бутерброда. Оскільки спортсмени дотримуються дієтичного харчування, перекуску краще брати з дому, можна зробити простий бутерброд. Контейнер беруть пластиковий із щільною кришкою, таких розмірів, щоб можна було покласти ще яблуко або банан.
 3. Мінімальна аптечка — знеболюючі креми, бинти, пластири, засоби обробки ран. Хоча на тренуваннях повинен бути присутнім лікар, при несерйозних травмах, порізах, натираннях спортсмен повинен бути готовим сам подбати про обробку рани.
 4. Іноді спортсмени використовують різні засоби для масажу — як масажери, так і мазі, що розслаблюють напружені м’язи.
 5. Поїздка на змагання — список речей значно збільшується залежно від дальності й вимогам до комфорту.

Вибір сумки

Сумка може мати три варіанти — літній, тренувальний і змагальний:

 • літній варіант може бути у формі невеликого велосипедного рюкзака, жіночої сумки або навіть маленького клатча, адже при гарній погоді можна ходити в тренувальному одязі (наприклад шорти і футболка), а аксесуари можна тримати в індивідуальній шафці в спортивному залі;
 • тренувальний варіант рюкзака повинен бути розміром зі шкільний рюкзак, це може бути і сам шкільний рюкзак (окремий, не той, з яким потрібно ходити на уроки), в ньому багато зручних кишеньок, часто є кишеньки, в які можна поставити термос, пляшку;
 • змагальний варіант підходить як для спортсменів, які збираються в поїздки на змагання, так для спортсменів, які змушені носити всі речі із собою — це, як правило, сумка з ременем через плече довжиною 60 — 70 сантиметрів і великим об’ємом.
 • сумки для акробатики можуть бути меншими за об’ємом, ніж для спортивної гімнастики, тут немає великої кількості аксесуарів, про художню гімнастику інша розмова — там багато речей для виступів, які вимагають окремих чохлів — обруч, булави, м’яч і вони, як правило, перевозяться окремо, в художній гімнастиці є спеціальні рюкзаки, які мають окремі відділення для булав.

Вибір сумки для спортсмена спортивної гімнастики — проста процедура, до якої потрібно підійти ретельно. Найкраще мати три варіанти сумки для занять — літній, тренувальний і змагальний.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию