Секція спортивної гімнастики для дітей

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Спортивна гімнастика — не бальні танці, які можна організувати в підсобному шкільному приміщенні, забезпечивши підлогу паркетом, а стіни — дзеркалами. У спортивній гімнастиці потрібно приміщення обладнати снарядами, забезпечити безпеку й злагодженість роботи багатьох спортсменів. Які особливості секції спортивної гімнастики — як її обладнати і як відвідувати, щоб тренування були ефективним.

В права на колоді

Снаряди

З устаткуванням для гімнастики все складно. Якщо секція передбачає любительський підхід, або навчання загальнорозвиваючим вправам, досить, щоб на підлозі були м’які поролонові мати, турнік, паралельні бруси, козел, кінь, гімнастична лавка.

Тренування

Але якщо мова йде про гімнастичну секцію, яка буде проводити навчання на рівні спортивної школи, то обладнання потрібно наступне:

 1. Гімнастичний турнік або одиночні гімнастичні бруси. Потрібні для хлопців для фізичної підготовки й виступів в обов’язковій і довільній програмі. Дівчата використовують в обов’язковій програмі, а також для відпрацьовування окремих вправ. Під турніком потрібно постелити мати в один шар для звичайних вправ і в кілька шарів — для відпрацьовування вправ з віддаленим зіскоком і ймовірністю падіння на спину. Для відпрацьовування особливо складних вправ, а також для навчання елемента, які передбачають горизонтальне падіння на живіт під турніком повинна бути гімнастична яма з поролоновим покриттям. Поперечина повинна бути з металу, штанга закріплена розтяжками.
 2. Окремо повинен бути поставлений низький турнік для відпрацьовування вправ дівчатами.
 3. Паралельні бруси використовуються хлопчиками для фізичного розвитку й виконання вправ. Дівчата можуть займатися на цьому снаряді для розвитку сили рук, але в загальному паралельні бруси вважаються чоловічими снарядами. У гімнастичному гуртку бажане використовувати професійні бруси з регульованою висотою й шириною між брусами. Збоку повинні бути м’які мати для зіскоку. Іноді мат ставлять і між брусами, якщо діти навчаються вправам, у яких потрібно перевертатися вниз головою.
 4. Для опорних стрибків — гімнастичний козел або більш сучасний блок для стрибків, також потрібний гімнастичний місток або, як ще говорять, трамплін, бажано з регулюванням навантаження для спортсменів різної ваги.
 5. Для хлопчиків — гімнастичний кінь із двома ручками.
 6. Круглий гімнастичний гриб для тренувань, а також спеціальний гриб з обертовим краєм або просто з ручкою для навчання.
 7. Кільця для хлопчиків, зазвичай кріпляться до стелі. Можливо ще наявність блоків, які ще б опускали або піднімали кільця до потрібного рівня. Якщо висота кілець не регулюється, то їх потрібно закріпити досить високо, а спортсменів підсаджувати, або використовувати невелику драбину у вигляді сходок для заходу на цей снаряд.
 8. Гімнастична колода для дівчат. Для відпрацювання вправ підійде просто лінія на маті, наприклад цією лінією може бути межа килима для вільних вправ. Тренувальні колоди ставлять на підлогу, або піднімають на невелику висоту — близько одного метра. Але все-таки для підготовки до змагань потрібна професійна колода, яка має зйомний м’яким захистом від падінь. Але у звичайних умовах захист заміняють м’яким матом, поставленим поперек снаряда.

Шпагат

Обладнання стелі й простору

Якщо гімнастична школа або гурток для дітей масові, стелі повинні бути високими, щоб було багато простору для трюків, а також для повітрообміну. Вікна бажано робити великими, щоб надходило багато світла, а також для швидкого провітрювання приміщення. Віконні рами повинні щільно прилягати, адже дітям, які працюють буквально в поті чола, протяги можуть сильно нашкодити.

Спортивна група

До стель кріпляться лампи денного світла, прожектори, гімнастичні кільця. Якщо спортзал високий, часто роблять галерею посередині висоти для глядачів, які приходять дивитися на тренування й змагання. Ця галерея повинна витримувати великі навантаження, оскільки на змаганнях тут може бути багато батьків і потрібно не допустити обвалення.

До стелі іноді ставлять страховочну систему, як у цирку, щоб навчання подвійним і потрійним переворотам для дітей було більш безпечним, використовують спортивний страхувальний пояс. Також у гімнастичній школі, гуртку, акробатичному клубі до стелі прикріплюють гімнастичну трапецію, полотна для навчання повітряної гімнастики. Адже в гімнастичних секціях по вечорах часто займаються циркачі, удосконалюючи свої навички в перервах між поїздками.

Також у залі можуть бути силові тренажери, штанги, гантелі, для додаткових навантажень.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Магнезія

Для безпеки в залі постійно повинен бути лікар або хоча б кваліфікований медбрат, медсестра, які тісно знайомі зі спортивною медициною й можливими травмами. Для дітей іноді беруть масажистів, який не просто робить релаксуючий масаж, а вміє мануально впоратися із простими травмами, розтяганнями.

Для спортсменів повинні бути роздільний по статі гардероби, роздягальні, а також шафки для індивідуальних спортивних аксесуарів — накладок на долоні, на п’яти, кисті, запаси магнезії, запасні трико, скакалки, грузи на руки і ноги й інші приналежності, які використовують на тренуваннях.

Зал повинен бути обладнаний музичним супроводом (акустична система) — для вільних вправ. Також може бути піаніно (традиційний інструмент для хореографії, його можна замінити ритмічною музикою), а також дзеркалами з горизонтальним поруччям, для вивчення хореографічних елементів (хореографічний станок).

Елементи підлоги

Підлога в гімнастичному залі повинна бути дерев’яною, бажане з дощок на брусах з невеликим повітряним прошарком між настилом і бетонною поверхнею, для кращих пружинистих властивостей. За цим простором шириною 10 — 15 сантиметрів потрібний особливий догляд. Адже порожнеча може стати житлом пацюків, де вони можуть і дохнути, викликаючи неприємні відчуття (запахи, які можуть викликати алергію) й інфекційну небезпеку для присутніх у залі. Крім того, під підлогою може накопичуватися пил, а також органічні залишки із залу. Тому раз у рік потрібно підлоги зривати й очищати від пилу й сміття, а у випадку наявності гризунів — частіше, при потребі.

Покриття на підлогу потрібно періодично обробляти дезінфікуючими засобами, але такими, щоб не шкодили дитячій шкірі й органам дихання дітей. Крім того, потрібна постійне вологе збирання, щоб покриття підлоги не ставало джерелом пилу.

Спортсменки

Підлога повинна бути обладнаною у такий спосіб:

 • у потрібному місці для дітей потрібно обладнати спортивну яму для відпрацьовування вправ з падіннями, цю яму потрібно наповнити шматками поролону;
 • розтяжки й ланцюги, які втримують снаряди, повинні бути надійно прикріплені до анкерних підлогових кріплень;
 • спортивний мат для вільних вправ повинен бути певних чітко визначених розмірів, оскільки може бути встановлений у великому залі, поверхня повинна бути досить пружинистою для стрибків і м’яких приземлень дітей, для чого використовується спеціальний еластичний поміст;
 • спортивний батут бажано робити стаціонарним, поверх ями, також яма повинна бути перед батутом, наповнена поролоном, причому зверху можна поставити ще один м’який мат для безпеки дітей;
 • для спортивних елементів з переворотами, для яких потрібний розбіг, потрібна акробатична доріжка, яка повинна закінчуватися невеликим заглибленням з м’якими матами, поставленими в кілька шарів для м’якого приземлення дітей;
 • іноді на підлогу ставлять магнезницю, щоб обробляти ступні ніг, також стійки для обробки магнезією долонь дітей.

Звичайно, в аматорському гімнастичному кружку можна обійтися без елементів, які властиві гімнастичній школі, але все рівно обладнати його потрібно по-максимуму, виходячи із власних можливостей і вимог безпеки.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию