Зі скількох років віддавати дитину на заняття гімнастикою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Якщо мова йде про спортивну або художню гімнастику, то питання зі скількох років можна давати дитину на заняття цілком логічний — адже це дуже ранній вид спорту. Якщо майстрами спорту стають в 14 років, то відповідно шлях до цього звання не може починатися пізно.

Виступ

Дівчата

Дівчинок на гімнастику віддають рано. Причини дві — по-перше, діти мають гнучкість і розтяжку, яку вони отримали від природи. По-друге — гімнастика — дуже складний вид спорту і на заняттях потрібна строга дисципліна. Привчати до виконання завдань, до режиму, певних правил краще із самого раннього віку.

Офіційно спортивні школи на спортивну гімнастику беруть дівчаток з п’ятирічного віку, на художню — з чотирирічного віку. Очевидно в них на це є певні санітарні норми — до п’яти років дитина сформована психологічно саме як дитина, а не як маля. З такими дітьми легше працювати в групі, не потрібно тратити зусилля на індивідуальний підхід.

Змагання

Але все-таки в гімнастиці найголовніше — фізичний розвиток дитини. Якщо дівчина фізично розвинена — можна віддавати й у чотири роки. Фізичний розвиток визначає тренер у процесі нескладного тестування — дає дівчинці підтягнутися, зробити куточок на гімнастичній драбинці, перевіряє розтяжку. Але все-таки сила м’язів має більш визначальне значення, ніж розтяжка, адже в ранньому віці розтяжка є практично у всіх дітей, вона ще зберігається від народження.

Лілія Подкопаєва
Олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва почала займатися у 5 років

Друге, що перевіряє тренер — психологічну свідомість, тобто здатність виконувати вимоги викладача на уроці. Усі діти в ранньому віці більш-менш неслухняні, адже вони прагнуть гратися, не можуть довго зосереджувати увагу на чомусь одному. Але в плані виховання діти пластичні, тренер обов’язково зможе впоратися з дитиною, якщо батьки зрозуміють, що на уроці головний тренер, і будуть це говорити дитині. Батьки не повинні погано виражатися про тренера в присутності дитини, тоді педагог буде мати в очах дитини авторитет.

Іноді дитину віддають на гімнастику в три роки. Як правило, якщо батьки добре знають тренера, то за взаємною домовленістю можуть приводити дитину на тренування, щоб вона звикла до атмосфери спортивного залу й вивчила найпростіші елементи. Звичайно, у трирічному віці ні про яку регулярність мови йти не може, але почати займатися гімнастикою в цьому віці цілком можна.

До якого віку займатися дівчатам

Батьки повинні знати, що гімнастика добре дисциплінує дитину, робить її сильною сильним. Спершу заняття мають хореографічну спрямованість. Дітей розтягують, учать танцювальним елементам, виконують вправи на підкачування. Перші змагання в спортивній гімнастиці теж спрямовані на ці елементи — підтягування на перекладині, складочка, шпагат. Це третій юнацький розряд. Другий юнацький розряд включає вільні вправи, але змагання з фізичної підготовки також є.

Перший юнацький проводиться вже без огляду фізпідготовки гімнасток, присутні всі основні елементи дорослих розрядів — колода, брус, вільні вправи, опорний стрибок. Але всі елементи досить прості, травм не повинне бути багато.

Третій дорослий розряд дівчинки отримують у віці біля восьми років. Це розряд уже змушує батьків задуматися — дорослий означає складний. Елементи ускладнюються й травм уже важко уникнути. Другий дорослий розряд — дев’ять-десять років, він включає настільки складні елементи, що організм багатьох дітей починає не витримувати й можуть початися проблеми зі здоров’ям, наприклад остеохондропатія суглобів колін і п’яток.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Після змагань

Перший дорослий розряд такий самий складний, як і ступінь кандидата в майстри спорту та майстра спорту. Вправи не просто складні, а екстремальні, травми практично неминучі, також організм працює на зношування. Потрібно мати хороші генетичні дані, хорошу м’язову масу, щоб продовжувати займатися на повну силу. Тому тим, хто не хоче займатися спортом професійно, краще припинити заняття й переключити дитину на інші види спорту або хореографії — легку атлетику, танці й таке інше.

Гімнастика дає таку загальнофізичну підготовку, що дитина без проблем знаходить місце собі в будь-якому дитячому гуртку, стаючи лідером. Для прикладу можна сказати, що одна дівчина на ступені кандидата в майстра спорту зайнялася спортивним веслуванням і вже через два роки отримала срібну медаль на юнацьких олімпійських іграх.

Звичайно, є батьки, які розуміють, що дівчинка не може далі прогресувати в спорті, але кажуть, що дитина займалася гімнастикою багато років і йому потрібно отримати «майстерську корочку» (диплом майстра спорту). Домовляються із тренером, що дитина буде займатися у півсили й буде здавати мінімальні вимоги, щоб залишатися в спорті. Але потрібно подумати, є чи в цьому зміст, адже навантаження й травми однаково нікуди не подінуться, а можливо дитина зможе за цей час не просто виявити себе, але й знайти свій шлях у новій сфері діяльності.

Хлопчики

Зі скількох років віддавати на тренування хлопчиків? Спортивні школи набирають із шести років. Практика, при якій хлопчик займається із чотирьох років, практично відсутня, але з п’яти років дитина цілком може йти займатися, якщо дозволяє рівень його психологічного й фізичного розвитку. У хлопців цей спорт більш «довгий», розряди по часу більш «розтягнуті» ніж у дівчаток, хоча й отут є свої вікові обмеження. Певні розряди потрібно здавати в певному віці.

Спортсмени

Якщо ми говоримо про хлопчиків, ми маємо на увазі тільки спортивну гімнастику. Художня гімнастика в хлопців є, вона зароджується й навіть претендує на олімпійський статус. Але виглядає досить смішно й безглуздо, так що про неї не йдеться.

Вправи у хлопчиків складні, але все-таки вони більш орієнтовані на силу, і не настільки екстремальні, як у дівчат. Хоча травматизм теж присутній і до першого дорослого розряду потрібно серйозно задуматися, чи потрібно продовжувати далі. Справа в тому, що гімнастика додає здоров’я й сили до певного етапу. А далі — як організм дозволить, занадто сильні навантаження можуть призвести до того, що здоров’я буде «здавати».

Розтяжка

Якщо заняття в дитини інтенсивні, а в неї почалися серйозні проблеми із суглобами, хребтом, потрібно спершу зробити перерву й дати можливість організму відновитися. Якщо при подальших навантаженнях проблеми не зникають, а стан здоров’я погіршується, потрібно переключитися на інші види спорту, у хлопців є багато силових спортивних напрямків, не буду вникати в це питання. Займатися упівсили не вийде — не дозволяє програма цього екстремального й видовищного виду спорту. Але хлопці можуть займатися й до тридцятирічного віку, тому якщо є бажання, можна розтягнути тренування на багато років.

Гімнастикою можуть займатися всі, причому з раннього віку, з 4 — 5 років. Але це складний вид спорту, що вимагає багатьох ресурсів організму. Тому приблизно в 11 — 12 років потрібно вирішити, чи варто займатися далі або продовжувати тренуватися в інших видах спорту. Тепер ви знаєте, зі скількох років давати вашої дитину в цей вид спорту, а в якому режимі займатися — вирішувати вам, спортсменами можуть бути всі, а професіоналами — одиниці. Але гімнастика — єдиний вид спорту, де професіоналами можуть бути діти, і в цьому її перевага.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию