Назви гімнастичних снарядів

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастика — це не просто спортивна дисципліна, яка допомагає досягти великих результатів, це також ціла індустрія, що включає спортивні школи, клуби й дитячі гуртки. Відповідно їх потрібно наповнювати атрибутами, поговоримо про назву гімнастичних снарядів і атрибутів для цього виду спорту.

Вправа на колоді

Спортивна гімнастика

Гімнастичне багатоборство дуже видовищне, можна навіть сказати екстремальне. Різні складні й небезпечні трюки виконуються на спеціальних снарядах — колода, кільця, кінь, бруси різної висоти (ще говорять різновисокі бруси) і перекладини. Ще є вільні вправи, вони проходять на спеціальних матах, спеціальному гімнастичному килимі, але навряд чи його можна назвати снарядом.

Вправа на коні

Бруси

Гімнастичні бруси — дві жердини довжиною 3,5 метра, вони йдуть паралельно. Для їх виготовлення беруть тверді породи дерева — наприклад березу, бук або ясен. Але цього недостатньо для того, щоб витримати перевантаження, у них вшивають прути зі сталі.

Обладнання для спортивного залу

З’єднуються гімнастичні жердини спеціальними вертлюгами, які з’єднані як шарніри, тому ширину жердин легко підлаштовувати під спортсмена. Висота також легко змінюється — стійки не цільні, а телескопічні. Щоб снаряд був стійким, раму роблять чавунною.

Різновисокі бруси

Гімнастичні бруси бувають чотирьох типів, відрізняються як висотою, так відстанями між паралельними жердинами — високі чоловічі, різновисокі жіночі, низькі масові універсальні. Випускають чотири типи брусів: чоловічі для змагань (високі), жіночі (різновисокі), масові (низькі), універсальні. Жіночі додатково кріпляться розтяжками.

Перекладина

Перекладину для чоловіків часто називають турніком. По стандарту — це стержень зі сталі довжиною 2,4 метра й діаметром 28 міліметрів. Опора — на телескопічній стійці, щоб була можливість оперативно змінювати висоту. Стійкість забезпечують чотири розтяжки, кожна для більшої міцності складається із двох тросів, гака й ланцюга. Троси в натяжку з’єднуються тальрепом — спеціальним гвинтовим гаком, за допомогою якого змінюється довжина тросів.

Перекладина

Для перекладини не підходить проста сталь, береться найбільш якісна сталь, яка використовується для високоміцних пружин і ресор. Ці снаряди бувають спеціальні для змагань, а також універсальні, які регулюються на мінімальну висоту 2,45 метра й 1,45 метра.

Кільця

Кільця для гімнастики продаються комплектом — два дерев’яні кільця, два шкіряні ремені, за допомогою яких вони підвішуються, а також два троси. Кільця обов’язково повинні бути з деревини з великою твердістю, в основному це бук, ясен. Діаметр усередині кільця — 18 сантиметрів, товщиною вони 2,8 сантиметра.

Вправа на кільцях

Ремені бувають масові й майстерські, вони кріпляться до троса спеціальними шарнірами, які запобігають закручуванню в ході виконання вправи. У стелі залу — спеціальні блоки, через які перекидаються ці снаряди.

Колода

Колода — чисте жіночий снаряд. Це дерев’яний брус (хвойна деревина із твердим шпоном) на двох опорах, виготовлених з металу (труби з регулюючим висоту пристосуванням).

Колода

Бувають такі види колод — низькі, висота яких постійна, 40 сантиметрів, універсальна, висоту можна міняти (максимум 1,2 метра), покриття буває тверде й м’яке. Довжиною п’ять метрів, ширина — 10 сантиметрів.

Кінь

Кінь має корпус 1,6 метра в довжину й 0,35 метра завширшки, висота — 0,28 метра, висота над підлогою — 1,1 метра. Цей снаряд повинен бути стійким, металеві опори, які називають ногами, розсунуті дуже широко. «Ноги» можна змінювати в довжину, змінюючи в такий спосіб висоту.

Кінь

Коня роблять із деревини, зверху обшивають шарами — повсть (або гума), тканина для мішків (мішковина) й зверху дають шкіряний чохол. Маса може перевищувати 100 кілограмів, тому часто на нього кріплять ролики, які відкидаються на двох ногах. Бувають різні види коня.

Кінь для стрибків без ручок, висота для жінок — 1,2 метра, для чоловіків — 1,35 метра. Універсальний кінь висотою від 0,9 до 1,35 метра, його використовують як для махів, так і для стрибків.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Козел (для стрибків, маховий) використовують у школах, він схожий на коня, відрізняється довжиною — 0,67 метра.

Місток

Місток використовується для відпружинювання спортсменів при стрибках. Виготовляється з фанери, настил гумовий. Вставляються дві пружини, одну можна вручну додавати, регулюючи пружні зусилля.

Місток

Художня гімнастика

Гімнастичний килим має площу 13 квадратних метрів, по краях — зони безпеки.

Реманент строго регламентований:

  1. Скакалка — тільки з натуральної пеньки й аналогічних матеріалів, стрічка — довжиною від п’яти до семи метрів, тримач повинен бути у вигляді палички довжиною від 0,6 до 0,7 метра.
  2. Обруч може бути пластиковий або дерев’яний із внутрішнім діаметром від 0,8 до 0,9 метра й вагою мінімум 0,3 кілограма.
  3. М’яч — пластиковий або гумовий з діаметром мінімум 0,2 метра й масою 0,4 кілограма.
  4. Булави робляться із пластмаси, можуть бути й дерев’яними з мінімальною вагою 0,15 кілограма і мінімальною довжиною 50 сантиметрів.

Обруч, скакалка, м'яч, стрічка, булави

Атрибути

Гімнастика має різноманітний реманент, який робиться як для професіоналів, так і для любителів. Основні його види перераховані нижче.

Виготовлення мату

Мати виготовляються в такий спосіб — береться тканина для виготовлення взуття або ж парусина, брезент. Шиється мат (180 на 120 на 8 сантиметрів), рівно й щільно набивається шерстю, бавовняними вичісками, прибережником (морська трава або ж кінським волосом. Чохол — зі шкіри або шкіряних замінників, з аналогічних матеріалів виготовляються ручки.

Мат

Набивний м’яч

Набивний м’яч виготовляють із покришки (шкіра), яку розкроюють на багато частин (до десяти частин), прошивають швами, усередину вшивається підкладка. Набивають різними матеріалами — вовною, прибережником, волоссям, мачулою (волокно молодої липи).

М'яч

Скакалка

Скакалка

Скакалки бувають довгими й короткими. Короткі роблять із мотузки діаметром 8 міліметрів, довжина від двох до двох з половиною метрів. Короткі також роблять із гуми півсантиметра діаметром довжиною 2,65 метра. Довгі — з мотузки довжиною від чотирьох до п’яти метрів.

Пасок для страховки

Страхувальний пояс — для безпеки у процесі навчання акробатичних вправ. Також його одягають при небезпечних зіскоках. Професійні роблять зі шкіри, гострі виступи згладжують. Кріпиться на мотузках, тросах, які підвішують на блоки. Розрізняють два типи пояса — підвісний і ручний. Останнім часом роблять із синтетичних матеріалів.

Страхувальний пасок

Планка для стрибків

Планка стандартної довжини 3,64 метра й стандартним перетином трикутника з рівними сторонами по три сантиметри виготовляється з берези, ясена або сосни.

Гімнастичні палиці

Палиця для гімнастики є двох видів, довжиною один метр, діаметр 2,7 сантиметра, також довжиною 1,1 метра з діаметром 3 сантиметра. Робляться із різних матеріалів — береза, бук, алюміній. Палиці полірують, щоб не було сучків.

Палиці

Гімнастичні гирі

Гімнастичні гирі мають вагу від півкілограма до восьми кілограмів, крок різниці ваги — півкілограма. Хоча простіше на цю гирю сказати гантелі.

Гантеля

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию