Терміни у гімнастиці

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Терміни дуже важливі в спортивній, художній гімнастиці, а також в акробатиці, стрибках на батуті, оскільки виконання вправ вимагають точності, взаєморозуміння тренера й спортсмена. Точне розуміння спеціальних назв позитивно відображається на тренуваннях і кінцевих результатів гімнастів. Крім термінів, що позначають рухи, особливі назви мають снаряди, спортивні снаряди, існують спеціальні правила утворення нових понять.

Шпагат

Ради гімнастам-початківцям

Гімнастична термінологія дуже цікава для гімнасті-початківців. Старші спортсмени вже звично говорять складні для сприйняття фрази з коротких слів, викрикуючи в залі «сед», «мах», а їх підопічні безмовно втілюють їх у найскладніші вправи. Короткі — тому що трюки робляться у зв’язках по декілька штук, кожен елемент триває частки секунд, і тут професійна мова пристосована до важких буднів гімнастів. Термінам навчають у спортивних навчальних закладах, потім їх повторюють на кваліфікаціях, курсах перекваліфікації.

Перекладина

Але юним гімнастам важко вникнути в складні словосполучення, а пояснювати їх не поспішають. Але перш ніж спортсмени-початківці не просто вивчать спортивні слова й навчаться їх втілювати в красиві й граціозні рухи, потрібно врахуватид кілька моментів, які дозволять їм займатися довго, зберігаючи здоров’я.

 1. Уникайте травм. Врахуйте, що людський організм за нормальних умов не розрахований на ту силу, яку потрібно докласти для виконання вправ, тому травмуватися можна в будь-який момент. Навіть невеликі травми можуть означати кінець кар’єри, тому що в гімнастиці пропуски дуже небажані.
 2. Намагайтеся, щоб тренування не були виснажливими, якщо втомлені — відпочивайте. У цьому виді спорту найголовніше — не сила, не спритність і не розтяжка. Ці якості досягаються щоденною працею. Головне — концентрація, вона максимальна на початку заняття й мінімальна після тренування. Часто травми трапляються саме через розсіювання уваги наприкінці тренування. По цій самій причині не робіть складних вправ, якщо ви втомлені.
 3. Слухайте тренера, але прислухайтеся до свого організму. У гімнастиці «ухиляння» неможливе — адже тільки завзятими щоденними тренуваннями досягаються результати. Але є категорія тренерів, для яких результат понад усе, а спортсмени, навіть якщо вони діти — усього лише спортивний інвентар. Якщо розумієте, що виконання вправи не у ваших силах або ж страховка недостатня для складного трюку — відмовтеся від виконання. Краща підготовка, відпочинок, навіть перенесення вправи на наступний день допоможе вивчити й втілити навіть складні рухи.
 4. Повноцінно харчуйтеся. Важкі заняття по п’ять година на день унеможливлюють наростання жирових відкладань. Дієти, які спрямовані на зниження ваги спортсменки виправдані для досягнення дуже короткочасного результату. Але згодом обмежений у їжі організм стане слабшати, стануть частими розтягнення м’язів, зв’язок, можливі навіть переломи. Тому для довгострокового результату потрібно розробити таке харчування, яке буде різноманітним і максимально натуральним. І в жодному разі не приймайте різні спортивні добавки, які збільшують м’язову масу, тому що це однозначно негативно позначиться на реальній силовій підготовці.
 5. Навіть не дивіться в сторону допінгу. Будь-яка стимулююча речовина — алкоголь, нікотин, і ще й сучасні спортивні добавки не більш як наркотик. Організм зазнає передчасному зношування, втрачає сили під дією будь-яких стимуляторів, навіть звичайного кофеїну. Навіть чай потрібно пити в міру, не говорячи про каву. Нехай єдиним наркотиком стане адреналін, який виділяється під час занять.
 6. Найголовніша порада — займайтеся гімнастикою тільки в тому випадку, якщо вам подобатися це заняття. Задоволення, отримане від тренувань нехай буде виправданням перед трудноами щоденної праці і неминучими травмами. Якщо відчуєте, що займатися вже не хочеться або немає можливості, без сумнівів переключайтесі на вид діяльності, у якому ви зможете досягтися більшого успіху — інший вид спорту, танці.

Намагайтеся різнобічно вивчити спорт, яким займаєтеся, вивчіть теорію, техніку безпеки й вам буде легше у важкі моменти, яких вистачає в цьому виді спорту. Гімнастика — найсладніший вид спорту, це заняття для найсильніших тілом і духом, але саме ця особливість змушує враховувати навіть найдрібніші деталі, до яких відносяться здавалося б просто слова — терміни.

Термінологічні вимоги

Терміни повинні бути доступними для розуміння, тому бажано, щоб вони будувалися на словах рідної мови, а також із запозичених слів з іншої мови, але тільки тих, які мають інтернаціональне значення. Якщо утворювати терміни не за правилами словотвору, а також із незрозумілих слів, то вони не будуть запам’ятовуватися й не будуть сприйматися на слух.

Також терміни повинні точно передавати дію у вправі, у цьому випадку вони будуть покращувати взаємодію між тренером і спортсменом і засвоєння самої вправи буде проходити швидше. Важлива властивість — зручність вимови, термінологічні поняття повинні бути короткими й легко вимовлятися.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправа на колоді

У гімнастиці й супутніх видах спорту вивчення термінології має значення при дотриманні техніки безпеки, тому спеціальні назви в цьому виді спорту мають велику різницю у вимові, що дозволяє уникати нерозуміння навіть при коротких не дуже чітких командах.

Терміни діляться на:

 • загальні, які застосовуються для загальних понять, як вільні, силові вправи;
 • основні, які ще називають конкретними — вони визначають ознаки рухів, як вис, половорот, оберт;
 • додаткові — конкретизують спосіб, яким потрібно виконувати вправу, напрямок руху — наприклад дугою, розгином, також можна їх доповнити ще й словами, що характеризують динаміку — швидко, м’яко і так далі.

Загальнорозвиваючі й вільні вправи

 1. Вихідне положення скорочено іменується й.п. — це позиція, стійка, якими починається вправа.
 2. Стійка — основна стійка скорочено називається о.с., це цілком рівна позиція, яка характерна для строю, також існують інші види стійок — ноги нарізно, вузька, зхресна, на одному коліні, на носках, також існує термін «встати», при якім з позиції на колінах встають у позицію стоячи.
 3. Сед — спортсмен сидить на підлозі, снаряду. Бувають таких видів — простій сед, ноги нарізно, зігнувшись та інші.
 4. Присяд — заняття на зігнутих ногах. Види — напівприсяд, напівприсяд з нахилом, присяд, який нагадує «старт плавця» і інші.
 5. Випад — спортсмен виставляє спереду ногу, яку згинає, на цю ногу переноситься вага тіла й вона стає опорною. Види — похилий випад, глибокий випад, випад уліво з нахилом і інші.
 6. Упор — положення спортсмена, при якому плечі знаходяться над точкою опори. Види — упор присівши, упор лежачи на передпліччях та інші.
 7. Коло — рухи будь-якими частинами тіла — головою, руками, ногами, тулубом по круговій траєкторії, коло може бути зроблене як на килимі, так і над снарядом.
 8. Нахил — нагинання тіла.
 9. Рівновага — стійка на одній нозі при утриманні рівноваги — бокова, задня, із захватом, шпагатом.

Зі скакалкою

 1. Підскок — невеликий стрибок без просування або із просуванням.
 2. Подвійний підскок — два підскоки з підпружинюванням — перший сильний, другий менший за висотою, різновиди — підскок із правої на ліву (ногу), підскок петлею й інші.

Вправи на снарядах

 1. Хват — спосіб, яким гімнаст тримається за снаряд, розрізняють — глибокий, вузький, широкий, зімкнутий, зворотний і інші.
 2. Вис — плечі гімнаста перебувають нижче хвата.
 3. Упор — гімнаст вище точок опори.
 4. Сед — положення, у якому сидить на снаряді.
 5. Спад — рух униз.
 6. Опускання — повільний рух униз.
 7. Оборот — перекидання колом гімнаста навколо снарядної осі, робиться з упору.
 8. Поворот — повертання тіла щодо вертикальної осі.
 9. Стійка — гімнаст знаходиться ногами вгору з опорою на руки або іншу частину тіла.
 10. Мах — вільний рух без осі, різновиди — вигинами, силою, зі стрибка.
 11. Розмахування — кількаразовий мах.
 12. Мах дугою — рух з упору у вис рухом дугою.
 13. Кач — рух як маятник з кільцями.
 14. Розгойдування — кількаразовий кач.
 15. Викрут — фіксований хват, і наступне обертання в суглобах плечей з оборотом тіла навколо горизонтальної осі.

Упражнение на коне

Інші поняття

Гімнастична термінологія також передбачає наступні поняття:

 • махові рухи — перемах, коло, схрещення, вхід, перехід, вихід, переліт, зіскок, стрибок, опорний стрибок, замах;
 • акробатика — перекат, угруповання, перекид (кувирок), переворот, переворот назад, перекидання, рондат, курбет, підйом розгином, сальто, темповий підскок, міст (мостик), шпагат, напівшпагат, стійка;
 • батут — кач, підскоки;
 • художня гімнастика — кроки, біг, поворот, стрибок, пружинний рух руками, хвиля, хвиля рукою.

Вправа зі стрічкою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию