Які травми бувають у спортивній гімнастиці

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Спортивна гімнастика — важкий спорт, травми, на жаль, тут звичайна справа. Щоб уникнути серйозних наслідків складний вправ, потрібно зрозуміти, що спорт високих досягнень — це наука й добре знати техніку безпеки, снаряди свого виду спорту. У спортивній гімнастиці потрібно чітко знати свої можливості й давати організму відпочинок і час на відновлення, у жодному разі не працювати на зношення, це допоможе уникнути важких травм, хоча екстремальність самого спорту вже саме собою викликає постійні побоювання.

Вправа на колоді

Причини

На травматизм у спортивній гімнастиці впливає тривалість занять, при сильних навантаженнях організм спортсмена перевтомлюється й виникає ризик травм. Серйозні ушкодження часто виникають на змаганнях високого рівня, де спортсмени з великою частотою роблять складні елементи, особливо це стосується тренувань, на яких виникає 95% усіх травм. Якщо на змаганнях спортсмен має можливості відновитися між виступами, то на тренуваннях найскладніші дії повторюються постійно протягом багатьох годин.

До основних причин травм відносяться:

 • за останні 30 років ступінь складності вправ значно збільшився, постійно вводяться нові елементи, щоб подолати зростаючу конкуренцію;
 • під час важких тренувань спортсмени втрачають концентрацію, увагу, тому травмуються навіть на відносно простих елементах;
 • постійні травми призводять до того, що під тиском тренерів спортсменки приступають до тренувань, не відновившись від попередніх травм, що призводить до нових травм.

Статистика

Гімнастичні снаряди

В жіночій гімнастиці є чотири види вправ — опорний стрибок, бруси, колода й вільні вправи. Усі вони небезпечні по-своєму. Наприклад, колода вузька, вона має ширину десять сантиметрів, вона тверда, хоча невелике м’яке шкіряне покриття є. На складних елементах нога може промахнутися, зісковзнути й спортсмен вдариться об колоду або впаде на підлогу.

На різновисоких брусах травми бувають не тільки від падінь, але також від ударів ногою при розкручуванні на більш високому брусі. Незважаючи на те, що снаряд регулюють (розводять) згідно із ростом спортсменки, все-таки дівчата повинні згинати або розводити ноги в польоті, щоб не зачепити нижній брус.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Сальто

На опорному стрибку бувають травми двох типів — при ударі рукою об козла можна травмувати або навіть зламати кисть. Щоб кисть не постраждала, іноді надягають на руку спеціальні фіксатори кисті із вшитими двома пластиковими пластинами. Професійні гімнасти на опорному стрибку можуть робити подвійне й навіть потрійне сальто. Щоб вийти на таку кількість оборотів, потрібно значно вистрибнути нагору, і падіння з висоти плюс прискорення на розкручуванні можуть серйозно травмувати спортсмена при невдалому приземленні.

Вільні вправи складаються з багатьох акробатичних елементів — сальто, рондат, фляк, колесо, гвинт, які виконуються під музику, часто в дуже швидкому темпі. Тому потрібно їх виконувати за певною технікою, яка включає правила виконання й безпеку. Звичайно, навіть при ідеальному підході травм важко уникнути, але все-таки потрібно співпрацювати із тренерами, у тому числі й з акробатики й хореографії, які навчені нормативам безпечного виконання вправ.

Часто травми виникають на стрибках на батуті — травми часто виникають у спортсменів спортивної гімнастики, які відпрацьовують на тренуваннях акробатичні елементи.

Долі спортсменів

Незважаючи на те, що спортивна гімнастика травматична, важкі й смертельні травми тут трапляються рідко. Деякі із трагедій спортсменів:

 1. Олена Мухіна була найбільш перспективною гімнасткою СРСР, вона в 1978 році стала чемпіонкою світу, однак, при підготовці до олімпійських ігор, в 1980 році отримала травму хребта й до смерті, протягом 26 років була прикута до постелі. , Щоб підтримати спортсменку, до неї щорічно приїжджав президент олімпійського комітету Хуан Антоніо Сомаранч.Олена Мухіна
 2. Роблячи опорний стрибок в 1988 році на чемпіонаті в Японії, спортсменка зі США Джулісса Гомес посковзнулася на гімнастичному містку й ударилася головою в коня. Паралізована спортсменка була на апараті штучного дихання, однак цей апарат зламався, що спричинило незворотні зміни в головному мозку. Джулісса прожила ще три роки на піклуванні родини, поки в 1991 році не померла від інфекційного захворювання у віці 18 років.Джулісса Гомес
 3. Спортсменка Крісті Генріх занадто перейнялася висловленням судді на змаганнях у Будапешті, що вона має зайву вагу. Після цього вона перестала харчуватися, у неї розвилася анорексія й вона вмерла через шість років у віці 21 рік при вазі 21 кілограмів.
 4. Чемпіон світу по спортивній акробатиці Сергій Погиба на чемпіонаті Росії в 1992 році під час виконання складного гвинта приземлився на голову й зламав шийний хребець. Спортсмен частково відновився, але залишився прикутий до інвалідної коляски.
 5. В 1997 році спортсменка-батутистка Тетяна Селіщева пошкодила хребет, у неї відмовили ноги. Зараз ноги частково відновилися, є надія, що вона буде пересуватися самостійно.
 6. Олімпійська чемпіонка, гімнастка з Румунії Олександра Маринеску в 1997 році пошкодила хребет, після складних операцій вона все рівно залишилася інвалідом у віці 15 років.
 7. Китайська гімнастка Сань Лань у віці 17 років на змаганнях 1998 року в Нью-Йорку на опорному стрибку впала головою на мати. Тривала операція не змогла повністю відновити рухові функції. Гімнастку в США підтримали голлівудські зірки — Джекі Чан, ді Капріо, співачка Селін Діон проспівала спортсменці хіт з «Титаніка». В 2008 році спортсменка несла Олімпійський вогонь на Параолімпійських іграх у Пекіні.Сань Лань
 8. Євгеній Шабаєв був сильним спортсменом, але посідати почесні місця на серйозних змаганнях не вдавалося. Постійні невдачі й травми підірвали здоров’я спортсмена, і він у віці в 1998 році 24 років умер від серцевого нападу, знаходячись на автобусній зупинці.
 9. Румунська гімнастка, член юніорської збірні Олександра Хучі у віці 12 років в 2001 році вмерла від серцевої недостатності, яка була викликана вродженим захворюванням. Вона знепритомніла на тренуванні, на жаль, хвороба серця була діагностована тільки після смерті.
 10. Російська спортсменка Марія Засипкіна в 2001 році стала срібним призером чемпіонату світу зі спортивної гімнастики. При виконанні складного елемента без страховки впала головою на підлогу, гімнастку паралізувало. Наступна операція була досить вдалою, шийний хребець замінили титановою пластинкою. Дівчинка не тільки стала ходити, але й зробила спробу повернутися в спорт, хоча лікарі були категорично проти цього.
 11. Гімнаст із Німеччини Йохан Хаблік в 2002 році зламав шийний хребець і внаслідок цього йому паралізувало ліву руку.
 12. Гімнаст із Камеруну Алім Хассан при невдалому приземленні проломив череп і незабаром помер після цього в лікарні.
 13. В 2004 році німецький гімнаст Ронні Зісмер на вільних вправах, при виконанні подвійного сальто, зламав шийний хребець. Він прикутий до інвалідного крісла й із труднощами рухає руками, але робить зусилля, щоб повністю відновитися, незважаючи на невтішні прогнози лікарів.
 14. На чемпіонаті Китаю в 2007 році гімнастка Ван Ян зламала шию при зіскоку з різновисоких брусів. Лікарі прогнозували параліч, однак через чотири місяці 15-літня дівчинка пересувалася за допомогою милиць. Відновлювалася спортсменка поступово в спеціальній клініці, протягом двох років, після чого в 2010 році переїхала жити додому.
 15. Австралійська спортсменка Мішель Мейтленд в 2009 році на тренуванні вистрибнула за межі батута й вдарилася головою об підлогу, отримавши смертельну травму. Спортсменці було всього 19 років.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию