Основні фігури в спортивной гимнастике

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Фізичний розвиток для дітей є важливим чинником для здоров’я. Гарна фігура, постава, пластика — ці дані можна поліпшити за допомогою наполегливих занять. Створення такої фігури неможливе без фізичних навантежень, наприклад без спортивних занять. При правильному виконанні спортивних вправ, якими можуть бути й гімнастичні фігури, трюки — тренуються м’язи тіла, почуття рівноваги, сила волі, виховується дисципліна. Основні фігури в гімнастиці — шпагат, ластівка, мостик, берізка. Трюки — сальто й рандат.

На колоді

Базові вправи

Правильне виконання гімнастичних фігур часто є результатом багаторічної роботи. Дитина у спортивній та художній гімнастиці починає з простих вправ:

  • розтяжка;
  • розвиток гнучкості;
  • прокачування м’язів.

Після цих основних вправ підготовки поступово вводиться освоєння базових елементів, до яких відносяться наступні гімнастичні фігури.

Шпагат

Є кілька різновидів шпагату:

  1. Поперечний, коли випрямлені ноги знаходяться на одній прямої лінії, коліна й носки витягнуті.
  2. Правий або лівий (бічний), виконується по тій самій технології, одна нога висувається вперед, інша назад, до повної посадки, ноги витягнуті, спина рівна.
  3. Вертикальний, при цьому різновиді необхідно впевнене почуття рівноваги при стійці на одній нозі.

Також може бути шпагат в повітрі, коли гімнастка стоїть на руках на колоді чи перекладині.

Шпагат

Ластівка

Добре розвиває почуття рівноваги. Виконується на одній опорній нозі, друга витягнута на рівні тазу паралельно до підлоги, тіло з рівною спиною, нахилене вперед і теж паралельне підлозі. Руки розводяться в сторони для збереження рівноваги. Ці гімнастичні фігури, трохи змінені, використовуються для дітей у лікувальній фізкультурі, при профілактиці й лікуванні сколіозу.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Місток

Виконується з повільним прогином спини назад, кисті випрямлених рук торкаються підлоги, ноги на ширині плечей, стоять на землі на рівнійступні. Руки впираються в підлогу якнайближче до ступнів ніг.

Мостик

Берізка

Спортсмен лежить на лопатках, витягнуті ноги та таз підняті вертикально вгору, таз в області попереку підтримується зігнутими в ліктях руками.

Перекид (кувирок)

Перекид з положення стоячи починається при витягнутій нозі й витягнутих вперед руках, далі крок, нахил, торкання руками підлоги, голова підгинається до живота, перекат на спину, ноги підігнуті під себе у вигляді хреста, підйом на ту ж ногу, з якої починався перекид.

Трюки

Прості гімнастичні фігури здебільшого є основою для виконання більш складних трюків, таких як рандат, сальто.

Сальто — це обертання на один або кілька оборотів через голову без допомоги рукпри приземленні на ноги. Сальто має декілька видів.

Рондат виконується в три етапи. Підхід до трюка – із прямої стійки, прискорюючись робиться вперед декілька кроків з підняттям рук, з наступним наскоком згинається коліно й переноситься вага тіла на руки з виносом однієї руки трохи вперед. Далі виконується безпосередньо трюк – ноги піднімаються нагору й з’єднуються, при цьому, відштовхуючись руками, необхідно зігнуться в талії для вдалого приземлення. Приземлившись, підстрибують нагору з витягнутими руками, руки опускаються і спортсмен знову приймає вихідну позицію.

Будь-які спортивні вправи необхідно починати з попередньої підготовки, розігріву м’язів. Гімнастика є складним видом спорту, часто пов’язана з ризиком для здоров’я, тому варто задуматися, чи потрібно просто займатися спортом для оздоровлення, виконуючи нескладні гімнастичні фігури, чи йти далі у професійний спорт, де потрібно докласти великих зусиль, пройти через травми, і не факт, що результат буде виправдовувати потрачених сил.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию