Як обрати канат для гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ваша дитина має багато енергії? Вона не може довго займатися однією справою? Тоді гімнастичний канат — це хороше рішення. Цей спортивний снаряд підійде для різних дитячих ігор. Вправи з канатом корисні, але потрібно дотримуватися правил безпеки, щоб діти не травмувалися.

Із залізним кріпленням до стелі

Обладнання

Канат — це класичний снаряд для занять гімнастикою й фізкультурою. Його довжина — від 3 до 5 м. Для виготовлення цього гімнастичного устаткування використовують бавовняну нитку з мінімальною кількістю синтетичного волокна.

На верхньому кінці канату є кріплення для надійної фіксації устаткування на стелі спортивного залу або на спеціальній перекладині. Варіанти кріплення можуть бути різними. Воно може бути виконане у вигляді спеціального гачка або вушка з металу, а також у вигляді тонкої мотузки з міцного матеріалу. Обидва варіанти надійні.

Колір може бути різним, шнурок може бути як білого кольору, так і кольоровим, наприклад кольору українського прапора. тобто синьо-жовтим..

Змагання

Варіанти застосування

Існує три види снарядів: канат для лазання, для перетягування й для кроссфіта.

Кожна група цих спортивних снарядів забезпечує зміцнення різних груп м’язів і підходить для змагальної програми. Не дуже давно програма з перетягування канату була включена в Олімпійські ігри. Зараз же цією розвагою можна прикрасити будь-яке дитяче або міське свято.

Але цим його використання не обмежується, адже його можна використовувати як скакалку, через яку одночасно можуть стрибати декілька людей. Такі розваги допомагають розвивати у дітей реакцію й координацію рухів. Це устаткування можна використовувати й у різних конкурсах, якщо проявити трохи фантазії.

Спортивна гімнастика

Переваги занять

Гімнастичний канат є універсальним пристосуванням, який може допомогти в розвитку різних груп м’язів:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

  1. У першу чергу це м’язові структури верхніх кінцівок. Завдяки великому навантаженню на руки, мускули цієї частини організму проробляються найефективніше. У залежності від способу лазання навантаження, яку отримують м’язи рук, може збільшуватися або зменшуватися.
  2. М’язи спини. Під час тренування задіються всі мускули спини, навіть найбільш дрібні.
  3. М’язи ніг. При лазанні по канату із залученням ніг, тренуються всі м’язи ніг, у тому числі і ступні.

Крім розвитку м’язової сили і витривалості серцево-судинної системи, такі тренування допомагають покращити координацію. Це досягається за рахунок нестійкості устаткування в просторі, канат постійно змінює своє положення під впливом маси тіла людини, тому спортсменові завжди необхідно застосовувати крім динамічних, ще й статичні зусилля. Особливо корисний розвиток координації для дітей дошкільного й молодшого шкільного віку.

Тренування рук

Основні правила вибору

Ключова вимога до устаткування для спортивних занять — це здатність витримувати вагу спортсмена, тому канат повинен бути досить міцним. Із цієї причини обов’язково потрібно враховувати товщину снаряда:

  • діаметр для дитячих тренувань повинен бути 35 мм;
  • канат для жінок повинен становити 40 мм;
  • для чоловіків необхідний діаметр 50 мм.

Правильність вибору товщини спортивного реманенту буде гарантувати безпеку експлуатації, а також зручність його використання конкретною людиною. Для тренувань не можна використовувати шнур або мотузку, оскільки ці пристосування не рекомендовані для таких навантажень і не забезпечують безпеку.

Крім усього цього, необхідно вибирати пристосування, яке виготовляється з натуральних, гіпоаллергенних матеріалів.

При виборі каната обов’язково необхідно враховувати його гладкість, тому що грубий матеріал може спровокувати виникнення подряпин і мозолів на долонях, плечах і передпліччях. Але при цьому він не повинен бути занадто гладким, інакше він буде занадто ковзати, це ковзання буде надмірно підсилювати навантаження на робочі м’язи й суглоби. У найгіршому разі занадто гладка, сковзка поверхня каната може привести до постійних падінь. Перед тренуваннями, тренер повинен самостійно перевірити реманент на ковзання, міцність, нагрівання при фізичному навантаженні, щоб правильно підібрати програму тренування.

Канат для лазання відноситься до відносно недорогих пристосувань. На ринку товарів спортивної спрямованості представлені канати з діаметром від 20 до 50 міліметрів, з довжиною від 1 метра до 5 метрів. Ціна залежить від матеріалів виробу, товщини, довжини й виробника. Канат з хомутом з натуральної бавовни здатний витримувати навантаження до 120 кілограмів при діаметрі 22 міліметра. Представлені професійні канати, зроблені з матеріалів синтетичного походження, здатні витримувати більш високу масу. Верхнє покриття таких виробів гофроване або шорсткувате, що сприяє зниженню ковзання.

Особливості підбору канату для дитини

Для того щоб забезпечити дитині легкість тренувань, можна придбати канат для лазання з вузлами, які розташовані на певній відстані один від одного. Вони будуть слугувати дитині опорою, що буде йому дозволяти балансувати й крутитися на ньому. При всьому цьому буде забезпечуватися рівномірне навантаження на м’язи рук, ніг, преса й спини. Ще одна перевага такого пристосування — це компактність. Цей пункт буде важливий для жителів малогабаритних квартир, адже для канату потрібна мінімальна площа. Для цього канат для лазання необхідно лише підвісити на опорі. Канати можуть використовуватися як вдома, так і в школі, фітнес центрі, на спортивному майданчику. Дітям можна займатися на цьому пристосуванні, починаючи з 3-х років.

Заняття на канаті досить безпечні, але на тренуваннях спортсмену, тренеру (чи батькам, які відповідають за безпеку дітей) потрібно бути уважними. Необхідно обов’язково перед початком занять впевнитися в надійності кріплення. Для забезпечення міцності зчеплення з канатом, необхідно на руки наносити магнезію. Немає значення якої складності вправа, тренування завжди проходить на певній висоті, тому на заняттях необхідно бути уважним і постійно контролювати ситуацію.

Канат — універсальне пристосування, яке можна застосувати в різних видах спорту. Цей спортивний снаряд не вимагає великої площі, його можна розмістити практично в будь-якому спортивному залі. Якщо в канаті тимчасово зникає потреба, кінець можна прикріпити до стіни під ним можна робити вправи. Канат для лазання — відмінний вибір для новачків і професіоналів. Вибравши цей снаряд, можна бути впевненим, що йому найдеться застосування.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию