Особливості гімнастичного підкидного мостика

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Міст гімнастичний підкидний — снаряд, що виконує допоміжну функцію у виконанні стрибків, використовується для визначення точки відштовхування. Трамплін, міст приставний — це інші назви пристосування. Гімнастичний місток підкидної підсилює відштовхування й забезпечує спортсменові подолання більш значної відстані, ніж при виконанні вправи із твердої поверхні. Будова снаряда може варіюватися, але в основі його функціонування лежить пружний механізм. Віддача зростає прямо пропорційно силі, яка діє на важіль.

Спортивний снаряд

Характеристики снаряда

Існують снаряди із прямою і вигнутою платформою, також є містки, в конструкцію яких пружини не входять. Амортизуючу функцію, виконують пружини високої міцності, з боку яких вбудовані страховочні стропи. Цими особливостями (з пружинами чи без) визначається твердість снаряда. Підкидні мости із пружинами більш пружні, але ненш жорсткі, вони добре підійдуть для оснащення спортклубів. Місток з рівною поверхнею й без пружин оптимальний для оснащення спортзалу в школі або в дитячій секції гімнастики.

Міст гімнастичний підкидний може бути двох типів, які схожі по функціональності, але з деякими відмінностями в конструкціях. Більш популярні снаряди з дерева з вигнутою пружною пластинкою, що працює по типу пружини. Інший вид містків виробляється з основним каркасом з металу, майданчиком для відштовхування з натуральних або синтетичних матеріалів, а також пружинами зі сталі між ними. Спортивні трампліни виготовляються для дітей і дорослих. Моделі підрозділяються на наступні різновиди:

  • для любительськи занять;
  • тренувальні, використовувані в навчальних закладах;
  • професійні.

З дерева

Загальна площа дорослого снаряда в середньому дорівнює 120-125 x 50-60 сантиметрів. Поверхня для відштовхування виготовляється площею 135 x 50 сантиметрів. Величина схилу має висоту 10-30 сантиметрів і визначається особливостями пружинного механізму. У такий спосіб контролюється твердість моста, від якої буде залежати висота стрибка. Снаряди для дітей більш компактні, у середньому їхні розміри рівняються 100 x 50 x 20 сантиметрыв, їх виготовляють із урахуванням маси тіла, що не перевищує 30 кілограмів.

Стрибок

Пристосування повинне бути встановлене на твердій, рівній поверхні. Установка може проводитися в приміщенні або на відкритому майданчику. Щоб основа була більш стійкою, використовуються накладки з гуми, завдяки цьому можливе зіскользування стає менш імовірним. Накладки слід надійно закріпити. Між майданчиком для відштовхування й рамкою основи ставиться пружинний механізм, наприклад, спіраль із загартованої сталі. Найчастіше в конструкції використовується подвійний ряд пружин по кутах, але може бути доданий і додатковий ряд для більшого динамічного прискорення.

У мостах іншого типу відштовхування забезпечене діагональним пластинчастим клином. Він може бути закріплений жорстко, або бути регульованим, що дозволяє міняти ступінь відштовхування при стрибку (зміна пружинного зусилля). Місток має спеціальне покриття, що робить виконання вправ більш комфортним. Деякі модифікації доповнені розміткою, що забезпечує більш точне влучення в необхідну область майданчика.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Пружини

Матеріали

Дане спорядження знаходить застосування як у професійному спорті, так і в навчальних закладах, тому вимоги до якості матеріалів, з яких воно виготовлене, дуже високі. Звичайно його виготовляють із багатошарової дерев’яної фанери товщиною близько 15 міліметрів. Застосовується сировина із твердого дерева: берези, кедра, ясена.

Металевий

У сучасних конструкціях для виготовлення майданчиків для відштовхування поширене використання штучних матеріалів, таких як комбіноване вуглеволокно, бакеліт. Поверх накладається набивний матеріал, що знижує ковзання, наприклад, ковролін або рифлена гума. Корпус може бути повністю дерев’яним або містити сталеві конструкції. Між ним і майданчиком для відштовхування ставляться листові або дротові циліндричні пружини із загартованої хромованої сталі. Вони надійно закріплюються болтами й гайками. З міркувань безпеки, кріплення монтуються так, щоб ніде не було виступаючих частин.

Функції

Підкидний міст застосовується як допоміжне обладнання для вправ на брусах, перекладині, колоді або коні. Використовуючи його, гімнаст піднімається на основний снаряд і починає виконувати вправу. Після цього місток зрушується вбік, щоб він не заважав виступаючому. В опорних стрибках міст має набагато більше значення, оскільки його використання тісно пов’язане з основним снарядом.

Розташований під кутом майданчик має пружні властивості. Стрибок складається з декількох етапів:

  1. Гімнаст розбігається й заплигує на міст.
  2. Під вагою тіла снаряд прогинається.
  3. При розпрямленні поверхні гімнаст підкидається, починаючи рух по дуговій траєкторії вперед і нагору.
  4. Далі спортсмен повинен згрупуватися й, упершись руками в снаряд, виконати приземлення на ноги, перед цим зробивши одне або декілька обертань.

На сьогоднішній день виробники спортивного реманенту розробляють більш досконалі конструкції підкидних містків. Технологічний процес повинен відповідати вимогам Міжнародної федерації спортивної гімнастики, слідуючи їм, фірми шукають нові рішення. У результаті гімнастичні містки стають ще надійнішими, безпечнішими, тихішими, міцнішими, забезпечується максимальна віддача енергії стрибка.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию