Гімнастична олімпіада на шкільному уроці фізкультури

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Фізична культура в цей час є невід’ємною частиною навчального процесу. Поряд олімпіадами по точних і гуманітарних науках у рамках уроку фізкультури проводяться шкільні олімпійські ігри, у тому числі по гімнастиці. Як і будь-який захід, школа проводить змагання в кілька етапів.

Стійка на руках

Правила змагань

Змагальна частина олімпіади містить у собі два етапи – практичний і теоретичний. Під час олімпіади по гімнастиці, проведеної серед школярів у практичній частині обов’язковим етапом є виконання вправ.

До основних правил проведення олімпіади відносяться:

 1. Під час виконання вправ є тільки одна спроба. Спортсмени повинні відразу постаратися виконати вправу відразу.
 2. Вправа оцінюється, якщо його елементи виконані у встановленій послідовності, якщо послідовність порушується те учасник одержує 0,0 балів.
 3. За кожне неправильне виконання елементу з знімається кількість балів, яка дорівнює його оцінці.
 4. Під час виконання вправи повинні бути виконані статичні елементи з фіксацією до двох секунд. Не повинно бути випадкових пауз під час виконання завдань.Стійка на голові
 5. У вправі, що виконується, повинен бути виразний початок і кінець.
 6. Усі зменшення балів за некоректне виконання підсумуються суддями й віднімаються з максимально можливої оцінки у 10 балів.
 7. За еталон береться ідеально виконана вправа. У порівнянні з нею судді виставляють свої оцінки, враховуючи стиль і техніку виконаних вправ.
 8. Ступінь помилок коливається від мінімальної, за яку знімається 0,1 бала, середньої в 0,3 бала й грубої 0,5 балів.
 9. Суддівський корпус складається із трьох людей. Для більш об’єктивної оцінки судді розташовуються на достатній відстані друг від друга, щоб виключити обмін міркуваннями під час виступів.
 10. Виставляння оцінок проходить за наступною схемою: Мінімальні й максимальні оцінки в заліку не беруть участь. У залік іде оцінка, що потрапила в діапазон між ними. Також правилом не допускається різниця оцінок у суддів більше як 1,0 бала. 0,3 бала – максимально припустима розбіжність між оцінкою, що йде в залік і найближчою до неї, яка виставляється суддями.Змагання
 11. Точність підсумкової оцінки виставляється в межах 0,1 бала.
 12. Найвищий бал дорівнює 10,00.
 13. За регламентом усі вправи робляться на акробатичній доріжці. Мінімальна ширина доріжки становить 150 сантиметрів, а мінімальна довжина – 12 метрів.
 14. Якщо олімпіади неофіційні, можна проводити веселі естафети. Можна використовувати гімнастичні снаряди — вправлятися можна на колоді, на гімнастичній лавці, стрибати через козла, можна робити вправи з лавочкою, використовувати булави, обруч.

Учасники повинні виглядати акуратно. Для учасниць жіновий статі допускається наступна форма одягу: гімнастичне боді або купальник, легінси з футболками. У чоловічих змаганнях форма одягу може складатися з майки й шортів. Не допускається носіння майки поверх шортів або трико. Коліна повинні залишатися відкритими. Учасники на вибір можуть виступати босоніж або в носках. Оптимальним взуттям для виступів є чешки.

При проведенні змагань і оцінці результатів за основу береться встановлений шкільний регламент для фізичної культури. Обов’язково потрібно дотримуватися техніки безпеки, щоб уникнути можливих травм.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вікові категорії

Учасники змагань діляться на наступні категорії по віку:

 1. Дівчата 5-6 класи
 2. Хлопчики 5-6 класи
 3. Дівчата 7-8 класи
 4. Хлопчики 7-9 класи
 5. Дівчата 9-11 класи
 6. Хлопчики 9-11 класи.

Вправи на колоді

У залежності від віку міняється й складність програми, яку потрібно виконувати. Змагання проходять між учасниками тільки однієї вікової групи. Змішані змагання (з учасниками різної статі) також не допускаються.

Оптимальною кількість днів для проведення олімпіади по фізичній культурі, напрямок «гімнастика» — три дні.

Юнаки й дівчата, які досягли успіхів у шкільних змаганнях, після 11 класу можуть іти тренуватися в спортивні клуби по обраному напрямкуі, хоча, звичайно, професійно займатися гімнастикою краще починати з молодшого шкільного віку. База знань і вироблена спортивна техніка можуть пригодитися у майбутній професії.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию