Як обрати гімнастичну півсферу BOSU

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Для любителів займатися аеробікою або фітнесом у залі, а також для тих, хто хоче займатися в домашніх умовах, створена півсфера гімнастична. Що це таке, якою вона буває і як правильно її використовувати, можна довідатися з інформації, наведеної нижче.

Вправа

Про будову, назву, зовнішній вигдяд і матеріал виготовлення

Гімнастична півсфера – додаткове спортивне спорядження, яке представлене у вигляді балансувальної платформи й виконаної з півсфери зі спеціальним отвором, що допомагає регулювати її висоту й пружність, за допомогою накачування або спускання повітря. Деякі називають даний вид тренажерів абревіатурою «BOSU» від первісної фрази англійською мовою «Both Sides Up» (у перекладі: «Обома сторонами нагору»), хоча пізніше словосполучення змінили, і сьогодні воно звучить, як «Both Sides Use» (у перекладі: « Обидві сторони використовуються»).

Вага: 4-7 кілограмів.

Діаметр сфери: 58-63 сантиметрів.

Висота: 24-30 сантиметрів.

Матеріал: ПВХ (полівінілхлорид), тобто складається з пластика, а також гуми (замість гуми може бути силікон).

Колір: найчастіше синій і зелений, рідше — сірий, червоний.

У комплекті: насос, гумові амортизатори (еспандери).

Максимальна вага, яку витримує тренажер: 100-136 кілограмів.

Тренування

Користь

Універсальність

Гімнастичну півсферу можна використовувати для будь-яких спортивних занять, серед яких:

 • аеробіка;
 • пилатес;
 • реабілітація після травм;
 • стрейчинг;
 • вправи з утримання балансу;
 • силові та інші тренування.

Заняття

Підвищення ефективності тренувань

Будь-яка вправа, яка виконується на платформі, стає складнішою, отже, при спробах її виконати людина втрачає більше зусиль і, відповідно, буде спалюватися більше калорій.

Багатофункціональність

М’язовий комплекс, що стабілізує роботу стегон, тазу й хребта активно задіяний у всіх вправах, оскільки організм, виконуючи будь-яку вправу, мусить утримувати баланс тіла на півсфері.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Безпека

На відміну від фітбола, великого пружного меча для виконань спортивних вправ, BOSU більш стійкий, а, виходить, більш надійний. Завдяки балансувальній платформі снаряда ризик упасти або зісковзнути з нього під час тренування мінімальний.

Спортивний зал

Допомога в розвитку вестибулярного апарата

Півсфера сприяє розвитку в людини координації й балансу, що цілком може пригодитися як професійному спортсменові, так і простій людині в повсякденному житті.

Різноплановість

Вправи з гімнастичною півсферою можна робити:

 • сидячи;
 • лежачи й напівлежачи;
 • стоячи однією або двома ногами на платформі.

Декілька негативних моментів

Ми розповіли про позитивні моменти, але також цей тренажер, як і будь-який спортивний аксесуар, може нести небезпеку.

Медичні показники

Бажано тренажером не користуватися людям (або користуватися дуже обережно), які страждають від:

 • частих запаморочень;
 • різких стрибків тиску.

Навантаження при неправильному використанні

Можна розтягнути голеностоп, якщо необережно ставити ногу. Правила розміщенні ніг:

 • стопи тримати в центр півсфери паралельно друг одна до одної;
 • коліна в цей час повинні бути напівзігнуті;
 • вправи з координації не для новачків, для їх виконання потрібен деякий досвід, до снаряду потрібно звикнути, спершу потрібно виконувати найпростіші вправи, і поступово переходити до складніших.

Тренажер здатний допомогти в розвитку почуття балансу, але перед заняттями на півсфері краще якийсь час потрібно виконувати вправи з координації стоячи на підлозі (ефект досягається намаганням балансувати під дією ваги тіла, а не нестійкої опори для ніг).

Аеробіка

Мінус від любителів занять із гантелями

На даному спортивному тренажері не бажано займатися з гантелями великої ваги через наступні причини:

 1. Небезпечно. Основне завдання тренувань із півсферою – утримання рівноваги, а із надто важкими предметами в руках тренування стає небезпечним ризик падіння або одержання травм.
 2. Обмеження по вазі. Залежно від виду й розмірів BOSU максимальна вага, яку витримує гумова або силіконова півсфера може мінятися, але не можна її перевищення.

Вправи

Деякі вправи, у яких можна використати тренажер.

Вправа 1. Присідання

 1. Новачок: покласти снаряд платформою вниз і встати на нього зверху, ноги зігнуті в колінах і на ширині плечей, спина пряма, а вага повинна бути розподілена так, щоб тіло не завалювалося ні в яку зі сторін. Після цього йде виконання звичайних 20-25 присідань;
 2. Вправа для любителів та професіоналів: потрібно не просто встати на сферу, а зробити це стрибком; далі виконувати попередню вправу.

Вправа 2. Планка. Будьте обережні — ця вправа підвищує тиск і нагружає серце. Якщо у вас серцево-судинні проблеми, краще від цієї вправи відмовитися (потрібно бути обережним з будь-якими статичними чи ізометричними вправами).

 1. Новачок: на гумову півсферу ставлять лікті, або тверду платформу беруть прямими руками, потім приймається положення лежачи й виконувати вправу «планка» протягом 30 секунд;
 2. Для любителів та професіоналів: руки долонями або ліктями ставлять на підлогу, а носки стіп ставлять на пластмасову (тверду) або на гумову (м’яку) частину снаряда. Тримати планку 30 секунд.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию