Воркаут — особливості вуличної гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Останнім часом особливу популярність серед молоді одержав новий різновид вуличної гімнастики – воркаут. Що таке workout, як він з’явився, які вправи в нього входять, де ним можна займатися?

На паралельних брусах

Історія

Workout з англійської мови дослівно переводиться, як «тренування», але в кінці 20 століття цим терміном стала називатися вулична гімнастика, де в якості основного снаряда використовується вага свого тіла.

В радянськы часи на уроках фізкультури доводилось на турніках і брусах здавати норми ГТО («готов к труду и обороне» — радянські нормативи). Програма фізичної підготовки «Готовий до праці й обороні» існувала в Радянському Союзі з 30-х років двадцятого століття. У ній брали участь усі вікові групи громадян. У програму входили такі вимоги, як біг стометрівки, віджимання від підлоги, підтягування на перекладині, вправи на брусах, метання гранати. При успішному виконанні зазначених норм учасник одержував золотий або срібний значок (по кольору, метал був неблагородним).

Для пропаганди здоровішого способу життя у всіх дворах були організовані спортивні майданчики й установлені бруси й турніки. Тоді більшість молоді займалася воркаутом, навіть не підозрюючи про це.

У Сполучених Штатах, витоки даного напрямку з’являються на початку 90-х років, у бідних негритянських кварталах. Тутешні підлітки, не маючи грошей на відвідування тренажерних залів, тренували власне тіло шляхом найпростіших вправ на турніках і брусах.

Свою популярність ця гімнастика вулична воркаут завоювала з поширенням інтернету в 2000-х роках, одержавши назву «Ghetto Workout». У Росію, мода на цей спорт прийшла на десять років пізніше.

Класифікація

Існує поділ по напрямках:

Street Workout – первісний вуличний стиль, де в якості спортивних снарядів використовували підручні матеріали, придумуючи оригінальні вправи з ними.

Ghetto style – стиль бідної негритянської молоді з більшою кількістю силових елементів ізометричного характеру. Вулична гімнастика в цьому напрямку має багато складних статичних вправ, спортсмен повинен затриматися на кілька секунд у незручному положенні.

Handstand – силовий вид попереднього стилю, де під час занять підтягування на турніку чергуються з віджиманнями від підлоги й стрибками на руках.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Тренажери

Переваги

Основною перевагою цього спорту є абсолютна доступність для будь-якої категорії бажаючих. Немає необхідності платити гроші за абонемент у спортзал. Не потрібно участі тренерів і інструкторів. За короткий час видимі результати тренувань. Почати вправи можна із простих віджимань від підлоги, щодня додаючи по одному віджиманню. Крім того — це популярний соціальний рух за здоровий спосіб життя населення.

Виступ

Однак, слід врахувати, що оскільки воркаут має на увазі статичні динамічні фізичні навантаження на організм, він протипоказаний людям, що страждають від серцево-судинних захворювань, хвороб дихальних шляхів, відхилень ендокринної системи, варикозного розширення вен, міжхребцевих гриж, при різних невралгіях. Тобто займатися можна, однак з рекомендації і під контролем лікаря.

Під час тренувань можна отримати різні травми, розтягнення м’язів і і сухожиль. Тому перед початком занять необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб не погіршити стан свого здоров’я.

Види вправ

Основною метою занять є різносторонній розвиток усіх основних груп м’язів (шиї, плечей, рук, грудної клітки, спини, преса й ніг) і тренування координації рухів і спритності тіла.

У залежності від типів навантажень усі вправи діляться на 3 види:

  1. Стретчингові – спрямовані на розвитку гнучкості й витривалості, що нагадують елементи спортивної гімнастики.
  2. Ізометричні – фіксація положення тіла в незручній позиції на деякий час, на розвиток сили м’язів і суглобів (планка, горизонтальний упор, «ластівка», куточок). Обережно, небезпечно для людей із серцево-судинною системою (може різно піднятися артеріальний тиск).
  3. Калістенічні – при динамічному використанні маси власного тіла (різні види віджимання, підтягування на перекладині, підйом-перевороти).

Стійка на руках

Обов’язковою умовою при занятті воркаутом є систематичність тренувань, інтенсивність навантажень і багаторазове повторення вправ. Ще однією обов’язковою умовою є дотримуватися техніки безпеки, оскільки під час занять можна серйозно травмуватися, і навіть загинути.

За модним словом workout стоять найпростіші силові фізичні вправи з використанням ваги власного тіла (звичайно, вправи можуть бути і складними), які кожен бажаючий, маючи мінімальну фізичну форму може виконати при наявності турніка й брусів. Як і більшість радянських людей, багато з нас займалися цим видом вуличної гімнастики з дитинства. Заняття воркаутом доступні, і відіграють важливу роль у гармонічному фізичному розвитку молодого покоління й пропаганді здорового способу життя.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию